Jump to content

[WARSZAWA], VOLGA - Olga Werbeniec, Kaletnik


damiance
 Share

Recommended Posts

Myślisz, że jest sens się tam udać szukając garniturowego paska w kolorze wiśniowym?

jeżeli szukasz paska gotowego to nie wiem, ale zamówić myślę, że można każdy pasek - no limits, kwestia pieniędzy. W sprawie paska bardziej budżetowego polecam się skierować na Hożą:

http://artystycznedrobnerymarstwo.com.pl/index.html

Link to comment
Share on other sites

Na Panią Olgę trafiłem poprzez jakiś katalog z warszawskimi kaletnikami.

Pierwszy telefon odebrała pracownica i nie było mowy o dowiedzeniu się cen, wszystko bardzo ogólnikowo. Jakkolwiek dostałem propozycje pozostawienia nr telefonu. Do kolejnego dnia telefonu zwrotnego nie otrzymałem więc na upartego spróbowałem jeszcze raz. Trafiłem na Panią Olgę i po 2 godzinach byłem już na miejscu - Chocimska 29.

Pracownia mieści się w socrealistycznym budynku w suterenie. Oznaczenie słabe lokalu, ale po wizycie myślę, że nie o to chodzi.
Przyjechałem z tematem portfela i torby miejskiej, wraz z moimi próbkami skór z pytona.
To, że miałem skóry oraz zadawałem dość szczegółowe pytania, spowodowało w pewnym momencie ochłodzenie rozmowy. Niemniej obejrzałem bardzo ciekawe fotografie różnych toreb wykonanych przez Panią Olgę oraz dowiedziałem się, że jest bywalcem zagranicznych targów branżowych. Jestem przekonany, że musi mieć odbiorców za granicą, bo na naszym podwórku IMO nie ma dużego zapotrzebowania na to co robi. Oferta jest szeroka produkcja kaletniczo-rymarska, renowacja odzieży skórzanej. Wybór materiałów szeroki. Z ciekawostek - widziałem np. odnowioną aktówkę ze skóry słonia. I coś co robi wrażenie - skóra z pytona o długości Chevroleta Impala z 59' :)
Omówiłem interesujący mnie projekt, przymierzyłem się do zaproponowanej wielkości torby.
Jako temat do, być może, wykorzystania przez nasze forum - Pani Olga jest członkiem Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie ({C}www.mirip.org.pl). Jako osoba jest bardzo konkretna i ma dość silny uścisk dłoni jak na kobietę :)

pozdrawiam
Damian

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Wiem, że wątek już stary, ale właśnie przymierzam się do sprawienia sobie nowej torby (stara z czasów studenckich już niezbyt mi odpowiada). Jak przedstawiają się Pańskie doświadczenia związane ze współpracą z p. Olgą i użytkowaniem jej wyrobów?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mistrz kaletnictwa artystycznego. Pochodzi z wielokulturowej polsko-ukraińsko-rosyjskiej rodziny. Od 2003 roku poświęciła się bez reszty zgłębianiu tajników i doskonaleniu się w  unikalnemu rzemiośle kaletniczym. Przeszła trudną drogę od ucznia, poprzez czeladnika, osiągając w końcu tytuł mistrza.  

 

Mistrz Olga Werbeniec to obecnie jedyna kobieta w Polsce będąca jednocześnie projektantką i zarazem dyplomowanym mistrzem kaletnictwa, biegłym w tradycyjnych technikach kroju i szycia torebek i innej galanterii skórzanej. Każdy jej wyrób to od początku do końca dzieło autorskie, wykonane najczęściej w jednym egzemplarzu, na indywidualne zamówienie. Wykonuje również naprawy, renowacje i konserwacje luksusowej galanterii skórzanej, także zabytkowej.

Oprócz zamówień dla osób prywatnych, przeważnie VIP-ów i artystek z pierwszych stron gazet, mistrz Olga Werbeniec wykonuje rekwizyty do filmu, teatru i telewizji oraz repliki skórzanych przedmiotów historycznych.

Torebki Olgi Werbeniec z marką VOLGA stanowią unikalną ofertę na rynku dóbr luksusowych z uwagi na jedyne w swoim rodzaju połączenie najwyższego poziomu artystycznego projektów oraz najlepszej jakości wykonania z funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

 

MIstrz Olga Werbeniec nie szczędzi również czasu na działalność dla rozwoju całego naszego rzemiosła artystycznego. Od czerwca 2009 jest Prezesem Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów. Jest wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Artystycznych Związku Rzemiosła Polskiego oraz członkiem zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Jest inicjatorką wielu innowacyjnych przedsięwzięć. Efektem jej pracy i zaangażowania jest między innymi projekt Salon Artystów Rzemiosła.

http://www.volga.pl/

http://www.salonartystowrzemiosla.pl/galeria_mistrzow/kaletnictwo

 

 

http://www.volga.pl/ - strona niestety martwa :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.