Skocz do zawartości

Pare pytań "nowego"


tangoup

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
jestem dość młodą i uczącą się osobą.
Zanim trafiłem do Was, starałem sobie jakoś radzić.

Bezmyślnie zakupiłem pasek automatyczny na allegro, bodajże firmy Paolo Scali, którego klamra zaczęła się wycierać od koszuli.
Poczytałem opinie (niestety nie tutaj) i postanowiłem kupić pasek Wittchen. Dokładnie ten: Wittchen 75-8-803-1

Niedawno go dostałem i już zaczęły się problemy, ta metalowa "szlufka" jest wewnątrz nieoszlifowana. Ma po prostu ostre rogi, które niszczą powoli pasek, wycierając i zaginając skórę.

Miałem też problem, z koszulą ale już przestanę się żalić!
Problemy jakie mnie spotkały, kazały mi bardziej zagłębić się w temat.
Przeglądając to forum znalazłem mnóstwo informacji, co zrodziło jeszcze więcej pytań. Jest tutaj naprawdę ogrom informacji i czytając wszystko naraz można się nieźle pogubić.

Mam kilka, kluczowych dla mnie, pytań i mam nadzieję że nie obrazicie się, jeśli zadam je zakładając temat. Jak już wcześniej wspomniałem uczę się i moje środki są dość ograniczone.

1. Koszule (do 200zł): Jakiej firmy koszule polecicie? Podobno poziom wólczanki bardzo spadł. Zwracać uwagę na przecenione koszule Lambert? Może Thomas Waxx lub Pako Lorente? Miał ktoś styczność z Espirit Collection?

2. Chinosy (do ~200zł): Podobnie jak wyżej, wiem (bo reklamowałem) że sklepy typu Reserved, H&M mają niską jakość. Nie oczekuję w tej cenie nic specjalnego, ale odstające nitki, nieprzyjemny materiał po kilku praniach, bardzo zniechęcają. Myślałem nad PierOne, dokładnie tym modelem: http://www.zalando.pl/pier-one-chinosy-czarny-pi922a00s-q00.html. Jeśli nic lepszego nie znajdę to pewnie go zamówię.

3. Pasek (do 150zł, ostatecznie 200zł): Jakiej firmy pasek powyżej 30mm? O 30tkę będę prosił użytkownika eye_lip.

4. Skarpety (do ~20zł za parę?): Przyznam się bez bicia, że większość czasu poświeciłem na tematy koszul, chinosów i paska. Nie przestudiowałem dokładnie tematów o skarpetach, ale jeśli akurat ma ktoś pod ręką firmę, którą by chciał polecić, to bardzo bym prosił.

Dopiero buduję swoją szafę i zamierzam koło lutego zakup w miarę lepszej marynarki. Wstępnie myślałem, głównie z powodów dość realnej dla mnie ceny i materiałów, nad tą: http://www.zalando.pl/selected-homme-marynarka-niebieski-se622m007-503.html

Wydaje mi się, że na pojedyncze zakupy wchodzą w grę jedynie sklepy na terenie Polski lub takie, których wysyłka nie sięga 50zł.


Z góry dzięki za odpowiedzi i poświęcony czas na samo przeczytanie. :)

 

Pozdrawiam!

 

// Swoją drogą nie wiedziałem gdzie zamieścić temat. Ten dział wydawał się trochę pod "HydePark" dlatego zamieściłem go tutaj. A znowu w dziale "Męska Elegancja" nie widziałem niczego podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happy shox na answear były przeceny plus darmowa wysyłka albo z ich strony.

Duźo osób posiada calzedonia ale ja również polecam gatta.

Tej marynarki nie kupuj. Jest za krótka i nie proporcjonalnie wyglada. za te pieniądze znajdziesz w Tkmaxx dobre jakościowo

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pako Lorente mam kilka sztuk i śmiało mogę polecić. Kolory się trzymają jak złe nawet po kilkudziesięciu praniach Jedyną wadą/zaletą jak kto woli jest to, że mają fabrycznie bardzo sztywne kołnierzyki. Jeżeli jesteś z Warszawy to bardzo duży wybór koszul tej marki jest na Służewcu w C.H Land. Sklep prowadzi bardzo miła Pani z którą śmiało można negocjować ceny + nie robi krzywych min kiedy mierzysz 30 koszul a kupujesz tylko trzy. ;)

 

 

2. Jeżeli chcesz budrzetowe chino to dobrą opcją jest marka KIOMI (znajdziesz na zalando). Kolory bardzo intensywne powiedział bym "żarówiaste" i trzymają się bardzo dobrze po wielokrotnym praniu. 

 

3. do 150 zł to nic mi do głowy nie przychodzi :(

 

4. Dołołysz piątaka i masz happy socks

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przyzwoite skórzane paski bywają w tkmaxx, poniżej 100 zł.

 

Bardzo fajne paski za cztery dychy w StylowePaski.pl -- sam mam 2 sztuki, ma moja Małżonka, naprawdę w dechę wyroby: skóry nie żałowali, sprzączki fajne. Jeden feler: jakby nieco klamra "szorowała" po krawędzi paska, ale to tylko w tym miejscu widać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dostęp do TK Maxxa to ja osbiście skupiłbym się na Twoim miejscu na tym sklepie. I nie mówie tu o konkretnych markach, a o przejściu sklepu i szukaniu ubrań w opcji bardzo dobra jakość/dobra cena. Bez problemu zmieścisz się w wyznaczonych sobie granicach. A o markach w stylu Pier One (!!!) abo Pako Lorente - szczerze radzę zapomnij ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.