Jump to content

Sensowność zakupu drogich okularów


tomek
 Share

Recommended Posts

Zacząłem rozważać zakup kolejnych okularów i znów nurtuje mnie pytanie, czy lepiej wygląda twarz w gustownych oprawkach, czy bez okularów w ogóle? Fajne oprawki z hajtechowymi szkłami kosztują tyle, co laserowa korekcja wady wzroku w jednym oku (2-3 tyś. zł.), pojawia się więc pytanie co do słuszności wydatkowania co kilka takiej sumy na nowy model. Na razie chyba znów wybiorę okulary z powodu braku czasu na operację i wymagany wypoczynek po niej, ale ciekaw jestem Waszego zdania.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, kilka lat temu byłem bliski podjęcia decyzji o zabiegu, ale po szczegółowym badaniu okazało się, że "zdrowe" oko tak naprawdę przejęło widzenie, ale także nie jest zdrowe i zabieg okazał się ryzykowny. Kończąc wszystko zależy od wady wzroku i ( co na to nasz mózg):)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie polecić soczewki kontaktowe, najlepiej jednodniowe, lecz niekoniecznie do noszenia codziennie. Czasem wybieram okulary, a czasem - gdy uważam że nie pasują lub są np. przy uprawianiu sportu niewygodne - zakładam soczewki.

Jednodniowe dlatego, że nie ma babrania się z przechowywaniem, z płynami. Po prostu - zdejmuję-wyrzucam. No i nie są tak "inwazyjne" jak laserowa korekcja.

O tych zabiegach dotarły do mnie raczej negatywne opinie - często trzeba je ponawiać, wielu ludzi narzeka na dyskomfort.

Link to comment
Share on other sites

1.mam wrażenie że w Polsce osoba nosząca okulary  korekcyjne  jest/była ( przecież świat  się zmienia , świat  idzie do przodu , precz z przesądami starych dziadków .....blebleble blablabla :) ) postrzegana jako "bardziej inteligentna i oczytana "

 

2.dobrze dobrane oprawki potrafią  dodać co nieco twarzy

 

znam ludzi którzy z takich powodów ( 1. lub 2. lub 1+2 ) noszą  okulary zerówki

 

a tak poważniej - moim skromnym zdaniem zdrowie i  komfort życia są  ważniejsze niż moda

 

a do autora :  odpowiedz sobie czy korekta wady wzroku poprawi Twój komfort życia - z autopsji Ci powiem że kilka tygodni oszczędnego życia po zabiegu wytrzymasz ( ja  dałem radę )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.