Skocz do zawartości

Serwer dla forum BwB


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Z pełną uczciwością polecam hitme.net.pl - kilka swoich stron mam u Nich od ponad półtora roku. Z perspektywy czasu oceniam mój wybór za jak najbardziej trafny. W tym okresie były może 3-4 problemy z serwerem, ale po telefonie alarmowym, wszystko wróciło do normy. Miałem wcześniej u kilku różnych innych Dostawców, ale jakiekolwiek zgłoszenia, to było standardowe kolejkowanie, albo odsyłanie "na drzewo". W hitme.net.pl można normalnie porozmawiać i liczyć, że w przypadku krytycznym, tj. takim, w którym trzeba zadziałać, z pewnością zostanie potraktowanym się priorytetowo. Poza tym stosunek cena/jakość wg mnie bezkonkurencyjny. VPS z directadminem i pełną administracją od 49 zł/mc - rewelka.

ps. w 100 % zgadzam się, aby szerokim łukiem omijać homy, nazwy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wstępie: nie do końca rozumiem dlaczego tak bardzo krytykujecie molochy. Ja korzystałem z ich usług przez okrągły rok i było całkiem OK. Wiem, że nie wszystko jest idealnie i spoko, ale być może zbyt duże słowa krytyki. Z linuxpl korzystali znajomi i sobie chwalili. Ja obecnie korzystam z fc.pl i przez okres dwóch lat zero awarii oraz szybki suport.

Być może warto również rozważyć chmurę? Amazon lub Microsoft. Prawdopodobnie będzie niższa cena - zwykle płatność za to co się wykorzysta, a nie abonament w ciemno - oraz lepsza konfiguracja do potrzeb. Wszystko tak naprawdę zależy też od potrzeb i trzeba było by się też przyjrzeć dotychczasowym statystykom strony oraz parametrom witryny.

@dawid: nie wiem czy płacisz za dużo, ponieważ trzeba by się przyjrzeć bardzo szczegółowo ofercie. Warto pamiętać, że przestrzeń dyskowa to tylko jeden parametr, który generuje raczej niewielkie koszty ( przestrzeż dyskowa jest coraz tańsza ) - tutaj ważniejszy byłby rodzaj i klasa tych dysków. Tak naprawdę na cenę serwera/hostingu wpływa ogromna ilość czynników: od jakości sprzętu, poprzez system operacyjny (naturalnie te z Windowsem są droższe), poprzez oprogramowanie, a pomocy i help desku oraz na różnych ograniczeniach kończąc ( jak ilość baz danych, ilość domen/subdomen etc). Firma z Twojego linku - Dawid - daje całkiem sporo: shell, wspiera systemy wersjonowania, dowolna konfiguracja PHPa itd. Nie wszędzie to jest i czasami dodatkowo płatne, więc między innymi przez to możesz płacić więcej.

Na końcu trzeba pamiętać, że im tańszy hosting wybieramy tym mniejszą mamy pewność na to, że nasza strona będzie działać, będzie odpowiadać i w ogóle będzie się pokazywać.

W uproszczeniu i ogółem. Ekspertem od stron i hostingu nie jestem, ale mam kilka stronek i działam w branży IT, więc co nieco się obiło o uszy. Mogę ewentualnie porozmawiać na temat rozwiązań chmurowych Microsoftu, ponieważ tutaj już więcej wiem, mam więcej do czynienia i często wykorzystuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie korzystam z fc.pl i przez okres dwóch lat zero awarii oraz szybki suport.

Ja półtora roku temu miałem wszystkie strony na fc.pl, teraz została tylko jedna, którą, na razie nie przenoszę, bo trochę trzeba by nad tym posiedzieć, a nie mam czasu. Uwierz mi, że różnica jest kolosalna po przeniesieniu do hitme.net.pl Nawet nie ma co porównywać. Jedyny plus na fc.pl, to rzeczywiście szybki suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w czym konkretnie? Ja nie miałem co narzekać (nigdy nie padła, szybko działała, suport był ze dwa razy potrzebny i go otrzymałem), ale stronka, która stoi na fc.pl jest bardzo lekka, statyczna i cieszy się stałą, ale bardzo skromną popularnością i wygląda na to, że dla niej fc wystarcza. Teraz będę tę stronkę przepisywał i wybiorę albo Webio, ale najpewniej MS Azure albo Amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mała stronka to ok, ale jeżeli instalowałbyś np. oprogramowanie prestashop, stawiał coś na wordpressie, joomli, to np. na dzień dobry braknie Ci pamięci, poza tym nie masz zagwarantowanych praktycznie żadnych parametrów, typu dostępność wspomnianej pamięci, procesora, itp. Ja parę razy miałem przenoszone strony na serwerach fc.pl, bo po prostu z biegiem czasu za dużo obciążali serwer inni użytkownicy i było blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.