Skocz do zawartości

TM Lewin


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

1. Moja żona ma kilka koszul z TM Lewin, jest bardzo zadowolona.

2. Pobieżna ocena jakości materiału i wykonania koszuli (poza tym, co poniżej) jest dobra.

A teraz do rzeczy.

Zachęcony szczegółową recenzją kolegi White Haeven jakości materiału w koszulach TML około 30 grudnia złożyłem zamówienie na 4 koszule. Zostały one wysłane bez możliwości śledzenia paczki. Do tej pory to zamówienie nie doszło.

Po interwencji w BOK, poinformowano mnie, że istnieje możliwość ponownego wysłania koszul bądź zrezygnowania z zamówienia. Zdecydowałem się na pierwsze rozwiązanie. :evil: Niestety nie było już na stanie dwóch spośród zamówionych koszul. Poprosiłem o wysłanie dwóch pozostałych. Dziś dotarły (w sumie 38 dni). Mam za mało informacji, żeby wydawać jednoznaczne opinie, ale wydaje się, że pierwsze zamówienie po prostu nie zostało wysłane.

Po założeniu koszuli zwróciłem uwagę na pewne niedoskonałości przy kołnierzu. Po dokładnym przyjrzeniu się i zrobieniu fotek, stwierdziłem, że reklamuję koszulę.

Szlag mnie trafił.

Skrzydła (?help?) kołnierzyka są różnych długości (pół cm różnicy), z tyłu linia kołnierzyka jest krzywa, a krótsze skrzydło (?help?) kołnierzyka nie stanowi gładkiej płaszczyzny. Jest na nim wyraźne wybrzuszenie (na zdj. mało widoczne). jak widać, Część fiszbiny, która wystaje, także jest różnej długości, mimo, że obie są takie same.

post-2604-13658924207709_thumb.jpg

post-2604-13658924208116_thumb.jpg

post-2604-13658924209362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Przyznam szczerze, że nie wpadłem na to żeby mierzyć dokładnie kołnierzyk. Zaraz sprawdzę swoje.

Wybrzuszenia miałem na białej koszuli button-dwon - pinpoint oxford. Co prawda o tym nie napisałem w tej minirecenzji (zwróciłem na to uwagę dopiero po drugim praniu), ale chyba dość jasno napisałem, że ten materiał to tandeta.

A i co rozumiesz przez krzywą linię kołnierzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze im sie kontrola jakosci posypala. Kryzys, ciecie kosztow i te rzeczy... Sam ma kilkanascie koszul TML, a moi koledzy z pracy jeszcze wiecej. Nigdy podobnego problemu z kolnierzykiem nie spotkalem.

Co do wysylki, to moze byc to tez wina centrum logistycznego. Dwa razy mi sie takie historie zdarzyly. - raz z amazonem, raz z yooxem. Paczka gdzies sie zle zeskanowala i wcielo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną koszulę TL, chyba identyczną jak Ty Misza. Oceniam ją (trochę) niżej niż którąkolwiek z koszul od Tyrwhitta, a tych mam bodaj sześć. Widocznie firma zniżyła loty, bo o ile pamiętam, była dotąd na forum ceniona odrobinę wyżej niż CT. Na pewno wymienia ją też Roetzel, który o CT milczy. Moje problemy z tą koszulą dotyczą między innymi też kołnierzyka, który jest nie do końca równo wszyty i w konsekwencji trochę pofalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Przyznam szczerze, że nie wpadłem na to żeby mierzyć dokładnie kołnierzyk. Zaraz sprawdzę swoje.

Wybrzuszenia miałem na białej koszuli button-dwon - pinpoint oxford. Co prawda o tym nie napisałem w tej minirecenzji (zwróciłem na to uwagę dopiero po drugim praniu), ale chyba dość jasno napisałem, że ten materiał to tandeta.

A i co rozumiesz przez krzywą linię kołnierzyka?

Też tego zazwyczaj nie robię . W drugiej koszuli TML długości są identyczne.

Zapomniałem dodać jedną fotkę, zobacz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz widzę. Na 4 swoje koszule mam nieco krzywą linie kołnierzyka jedynie w tej:

http://www.tmlewin.co.uk/Slim-Fit-Blue- ... 5&q=bengal

Z tym, że pewnie da się to zniwelować zaprasowując odpowiednio kołnierzyk po praniu.

Różnic w długości skrzydełek kołnierzyków i fiszbin nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną koszulę TL, chyba identyczną jak Ty Misza. Oceniam ją (trochę) niżej niż którąkolwiek z koszul od Tyrwhitta, a tych mam bodaj sześć. Widocznie firma zniżyła loty, bo o ile pamiętam, była dotąd na forum ceniona odrobinę wyżej niż CT. Na pewno wymienia ją też Roetzel, który o CT milczy. Moje problemy z tą koszulą dotyczą między innymi też kołnierzyka, który jest nie do końca równo wszyty i w konsekwencji trochę pofalowany.

IMHO CT oferuje wyższą jakość niż TML. Zarówno w koszulach, jak i w garniturach.

To o czym piszecie wyglada na efekt bardzo zle przeprowadzonego costcuttingu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roetzel w książce zdaje się skupił na koszulnikach z tradycjami dlatego wymienia TM Lewina założonego w 1898 a pomija Ch. Tyrwhitta z 1986.

Moim zdaniem obie firmy mają bardzo podobną jakość materiałów i wykonania. Przy zamawianiu lepiej kierować się preferencją dopasowania kroju do swojej sylwetki. Mi np. bardziej odpowiada CT.

Z obiema firmami miewałem problemy z ginącymi przesyłkami i problemami z płatnościami, ale to coś co zdarza się każdej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu koszuli zwróciłem uwagę na pewne niedoskonałości przy kołnierzu. Po dokładnym przyjrzeniu się i zrobieniu fotek, stwierdziłem, że reklamuję koszulę.

Szlag mnie trafił.

Niezły numer, jak widać i Chińczyk może mieć zły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Właśnie co wróciłem z Londynu. U Lewina zakupiłem koszulę ze spinką do kołnierza. Doskonała jakość, wykończenie i materiał, choć... występuje w dość prostej rozmiarówce: S, M, L i tak dalej, bez podziału na obwód szyi czy długość rękawa. Zobaczymy, jak sprawdzi się w użytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zakrzywione rogi w kołnierzykach koszuli. Irytujące, niedające się dotychczas wyeliminować. Nie pisałbym o tym na forum, ale zauważyłem, że problem się powtarza w innej koszuli (foto poniżej), a to już prawie reguła ;).

 

Pozwalam sobie na wstawienie zdjęcia części stylizacji jednego z Kolegów z forum dla zobrazowania tematu.

 

post-1456-0-23802500-1369830644_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywione rogi w kołnierzykach koszuli. Irytujące, niedające się dotychczas wyeliminować. Nie pisałbym o tym na forum, ale zauważyłem, że problem się powtarza w innej koszuli (foto poniżej), a to już prawie reguła ;).

 

Pozwalam sobie na wstawienie zdjęcia części stylizacji jednego z Kolegów z forum dla zobrazowania tematu.

 

attachicon.gifpost-854-0-43089700-1368381751.jpg

kolegi Constantina:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.