Skocz do zawartości

Problem z przyjmowaniem kosmetyków w jednym bucie


Tommaso

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

może ktoś się spotkał z problemem tego typu. Kupiłem w warszawskim Style Shopie brązowe, lekkie oxfordy 'lokalnej' włoskiej marki Torlasco (skóra licowa) szyte metodą Blake.

image.thumb.jpeg.d13548e09b716ba36c01f72cc955bd0b.jpeg

Poddczas pierwszego kremowania i pastowania (krem i pasta marki Famaco), wewnętrzna część lewego buta praktycznie w ogóle nie przyjęła kosmetyków. Oczywiście pielęgnację obuwia zacząłem od przetestowania kremu i pasty w mniej widocznym miejscu. Docelowy odcień mnie zadowolił, dlatego naniosłem kosmetyki równomiernie na oba buty. Ku mojemy zaskoczeniu jedna część skóry niemalże nie przyjęła zarówno kremu jak i pasty - pozostając odtąd znacznie jaśniejsza od pozostałej części tego samego buta lewego jak i buta prawego. Zdjęcia poglądowe wstawiam poniżej. Ponowna próba implikacji kremu/pasty nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

1. Zewnętrzna - prawidłowa - część buta lewego z normalnym, prawidłowym odcieniem obłożyny względem całego buta:

image.thumb.jpeg.606f1e8f6073877372e0c0f1e5ec110e.jpeg

2. Wewnętrzna część buta lewego z wyraźnie jaśniejszym odcieniem obłożyny

image.thumb.jpeg.505f1ef3910178c8cb82626194682b3c.jpeg

image.thumb.jpeg.a042149a253abaa626398220f9e329f1.jpeg

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Co mogło byś przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy jest szansa odratować te buty? 

Jako, że był to jedynie butik - rękojma/reklamacja raczej nie wchodzą w grę. 

Z góry dziękuję za wskazówki i porady.

Edytowane przez Tommaso
Uzupełnienie opisu + błąd redakcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mosze napisał:

Pytanie, co to znaczy, że nie przyjęła? W sensie, że krem się nie wchłonął? Na normalnej skórze, na pewno zakładając sensowną ilość nałożonego kremu, wchłania się on praktycznie natychmiast, skóra robi się (wygląda jak) "mokra", oczywiście po polerowaniu efekt ustępuje.

Miałem właśnie problem z właściwym określeniem tego jak skóra się zachowała (akurat w jednej części buta). W miejscu gdzie nałożyłem kosmetyki, skóra lekko "przyciemniała" - był to oczekiwany efekt. Natomiast jedna część wewnętrznej obłożyny lewego buta zachowała ten sam, tzn. jaśniejszy kolor. Krem i pastę nakładam dłonią. O ile w miejscu gdzie kosmetyki się "przyjęły", skóra stawała się "mokra" i czułem, że zostały zaaplikowane krem/pasta, o tyle w tej ferelnej części buta, kosmetyk nie spowodował ściemnienia skóry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.