Skocz do zawartości

Czy opłaca się oddawać do szewca?


treetacle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio przejrzałem swoją szafkę z butami i znalazłem w niej fajne sztyblety. Niestety włóknina ocieplająca wewnątrz buta jest pozdzierana w niektórych miejscach. 

Czy macie może jakiś pomysł jakby można było to naprawić w własnym zakresie? czy może lepiej od razu kierować się z tym do szewca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozdzierały się w okolicach pięty (co jest w zasadzie stuprocentowo pewne po krótszym lub dłuższym czasie w chyba każdych butach z nieskórzanym wnętrzem) to można spróbować skórzanych zapiętków w sporym rozmiarze w kształcie takiego powiedzmy trójkąta - nie chodzi o takie małe prostokąty jak te żelowe do za luźnych butów. Dobrze wklejone potrafią całkiem długo posłużyć ("dobrze" to słowo-klucz, bo jeśli się to zrobi krzywo czy niestarannie to łatwo je oderwać czy częściowo odkleić np. przy zakładaniu buta i potem trudno je trwale przymocować z powrotem). Najskuteczniej byłoby je przyszyć, ale to chyba niemożliwe bez zniszczenia cholewki od zewnątrz.
Jeśli natomiast problem jest z przodu buta, zwłaszcza nad palcami to problem jest większy i w zasadzie samodzielnie się tego nie rozwiąże bez pewnych umiejętności w majsterkowaniu - jeśli włóknina jest cienka to może jakiś szewc dałby z tym radę podklejając tam odpowiednio wyciętą skórę, a jeśli jest gruba (takie sztuczne futro) to wydaje mi się to niemożliwe do naprawy - trzeba by chyba zeszlifować całość by nakleić uzupełnienie, żeby się trzymało (technicznie może i wykonalne, ale mało który szewc przypuszczam by się tego podjął).
Mi przetarte podnoski z tkaniny zdarzają się w absolutnie wszystkich parach, które mają więcej niż 2 sezony i są w miarę często użytkowane. Rozwiązanie jest jedno - buty z w pełni skórzanym wnętrzem - w takich nie zdarzyło mi się nigdy przetarcie, a mam już kilkanaście par noszonych od kilku lat. Trzeba też uważać jeśli kupuje się tańsze skórzane buty z sieciówek - niektóre mają niby skórzane wnętrze i odpowiedni symbol na tym kartoniku przedstawiającym surowce, ale mimo to podnoski nie są w nich ze skóry i przecierają się szybko (np. CCC), najlepiej przed zakupem zajrzeć i/lub sprawdzić ręką co jest w tym miejscu. Problem ten nie dotyczy marek od Berwicków w górę (choć i niektórych tańszych też, np. KH mają w pełni skórzane wyściółki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.