Skocz do zawartości

Buty wiosna-lato


SirThomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nie mały problem z kupnem butów. Mianowicie, zwiedzając sklepy typu Gino Rossi,Ecco żadnych ciekawych nie znalazłem a jak już były one sklejane :(. Następnie zawitałem do sklepu Wittchen gdzie znalazłem kilka ładnych par butów Chetwynd lub Grafton lecz są one bardzo twarde i na co dzień niewygodne a szkoda bo są cudne. I mam pytanie czy macie jakiś ewentualny typ butów zarówno eleganckich i wygodnych tylko bez zadartych nosków. Chodzi mi o but na co dzień do marynarki,koszuli,swetra.

Oraz jeszcze jedno : Wiecie jak się nazywają buty z klamrami tzn dwa cienkie paski z klamerkami, ogólnie?

Pozdrawiam i dzięki z góry z podpowiedzi.

SirTom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jeszcze jedno : Wiecie jak się nazywają buty z klamrami tzn dwa cienkie paski z klamerkami, ogólnie?

Double monk straps, podwójne monki itd.

Co do reszty pytania, to raczej musisz się doprecyzować, i przeczytać kilka wielgachnych wątków na forum - skarbnica wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. O te buty mi chodziło, jeszcze raz wielkie.

A co do tych "monków" to one normalnie występują nie na sztywnej( drewnianej podeszwie)?

Jeśli chodzi o buty wiosna/lato to chodzi mi but właśnie pomiędzy Chetwyndami,graftonami a żeglarskimi. Czy jest jakaś elegancka

"alternatywa"?

Czy można je dostać w polskich sklepach, jak tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba, poczytaj na forum troszkę (niezbyt dużo - kilkanaście, kilkadziesiąt stron) w kilku wątkach. A potem możesz zadawać nawet najbardziej banalne pytania. Ale nie pytaj, czy monki to te na drewnianej podeszwie. :)

A odpowiadając wprost: monki występują na różnych podeszwach. Najbardziej cenione są te na skórzanych. Nie słyszałem o monkach na drewnianych podeszwach, ale to żaden wyznacznik. Jakim budżetem dysponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całe forum znalazłem kilka wątków o Monkach lecz wszystko wokół "bespoke"

a mnie just nie stać na but na miarę, może z uwagi że jestem uczniem i nie stać mnie na taki wydatek.

Budżet: 400z-450zl. Czy w takim zakresie znajdę coś ciekawego?

Tu pewnie też są http://www.calzoleriastizza.it/. Wrzucałem ten link także gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.p ... start=1300 oraz w awatarze

Paraboot Camus. Bardzo wygodny, świetnie wyważony, skóra świetnie pracuje. Czasem spędzam w nim 12h i jego wygoda naprawdę mnie zadziwia. Drewniany obcas jest oddzielony od stopy kilkoma warstwami - w tym gumową podeszwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że założyciel wątku zapewne z oferty Paraboot Camus nie skorzysta, przekracza założony budżet około czterokrotnie:-)

Ale sugestii budżetowego obuwia na okres przejściowy jest chociażby w wątku "Buty trochę taniej" aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.