Jump to content

Zegna Forever After... czyli prasówka


Tomek_menswear.pl
 Share

Recommended Posts

Co do pierwszej tezy na temat wymarcia krawatów - wydaje mi się ona całkowicie nierealna. To, że jest moda na brak noszenia krawatów to jedno, ale jednak zasady klasycznej elegancji i biznesowy dress code sprawiają, że krawat trzeba/warto nosić. :)

Link to comment
Share on other sites

coś mi tutaj nie gra w tym fragmencie:

"Na wystawie wisi garnitur z samodziału z lat 40. Świetnie uszyty, ale twardy, szorstki i przede wszystkim ciężki. Kto by dziś coś takiego włożył? Dziś ubranie musi być lekkie. Miarą tej lekkości są liczby, którymi opatrzone są tkaniny. 100 oznacza, że metr kwadratowy waży 100 g, 150 – że 150 g itd. Tkanina numer 1, opracowana w firmie w roku 1910, ważyła 500 g. Jej dzisiejszy odpowiednik jest dwa razy lżejszy."

Pisze autorka o garniturach a podaje miarę raczej drugorzędną w przypadku materiału na garnitury - gramaturę. Ciężar 100 gr to może mieć materiał na koszulę.

Stawiam na to, że pomyliła gramaturę z 's. Dla przykładu materiał 100's Scabala, pierwszy z brzegu jaki znalazłem, waży 260 gr...

pozdrawiam

d

Link to comment
Share on other sites

Guest Hjalmar

Trudno przewidywać, jakie konkretne zmiany nastąpią. Pewne jest tylko to, że od II wojny moda przestała się rozwijać i ulega degeneracji.

Link to comment
Share on other sites

"Na wystawie wisi garnitur z samodziału z lat 40. Świetnie uszyty, ale twardy, szorstki i przede wszystkim ciężki. Kto by dziś coś takiego włożył?

Np. ja. Czasem gruby garnitur to marzenie. Zimy jeszcze nie zostały odwołane.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.