Skocz do zawartości

D.T.

Użytkownik
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez D.T.

  1. D.T.

    Materiał na garnitur

    @ppp Co do SuSu to większość spodni jest dosyć wąska, marynarki w biodrach też są raczej wąskie. Generalnie standardowy krój jest na osobę wysoką i szczupłą. Niewątpliwym plusem jest bezproblemowy zwrot, dobre materiały w przystępnej cenie. Rzuć okiem szybko bo otworzyli (chyba) dzisiaj outlet. http://eu.suitsupply.com/pl/outlet hasło (hahaha) to firstaccess Jeśli zdecydujesz się na szycie to śmiało pisz na priv. PS Koniecznie przejrzyj prace p. Tarasenki w dziale o bespoke.
  2. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Dzisiaj było akuratnie Temperatura ok 15 stopni, może trochę więcej. Do tego silny wiatr i raczej większe zachmurzenie. Mieszkam na północy Polski i pogoda bardzo często nie rozpieszcza Na ogół dobieram cięższy dół i lżejszą górę ze względu na większą ilość warstw.
  3. D.T.

    Materiał na garnitur

    Na forum trójmiejskim często poleca się Stenkę, widziałem kilka jego garniturów na zdjęciach i też na żywo. Myślę, że miejsce warte polecenia i cena przystępna. Tarasenko to na prawdę wysoka półka, garnitury są świetnie odszyte (chyba jedne z najlepszych jakie widziałem z trójmiasta) i na miejscu jest bardzo duży wybór tkanin. Też jestem z trójmiasta i szyję na miarę od kilku lat, jeśli zdecydujesz się na uszycie np. u p. Tarasenki to z chęcią pomogę Ci przejść przez pierwsze Bespoke. Jeśli będziesz chciał możemy się gdzieś spotkać i na spokojnie wszystko omówić na bazie zdjęć, rysunków żurnalowych, książek, etc. Mam dużo wolnego czasu, a taki wspólny projekt to świetna zabawa i sama przyjemność Ja od dłuższego czasu mam problem z garniturami konfekcyjnymi ze względów anatomicznych - są za wąskie w biodrach. Co do przecierania to zależy to od samej tkaniny ale też kroju spodni. Zauważyłem, że spodnie opięte na udach przecierają się dużo szybciej.
  4. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

  5. Rękawiczki damskie, (osoba zamawiająca pomyślała o wygodzie zapinania i wybrała zatrzask, ja tam lubię swoje guziki... tylko nie lubię ich zapinać... w sumie to tego drugiego, z pierwszym nie ma problemu ), uszyte ze skóry koźlęcej. W jednym i drugim przypadku dopasowanie rękawiczek jest rewelacyjne.
  6. Męskie rękawiczki szyte ręcznie, zapinane na guzik... (po co ja się na to uparłem? pierwszą zapinam bez problemu ), ircha z sarny. Po tym zamówieniu już nigdy nie kupię rękawiczek RTW
  7. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Lato -> len + zamsz
  8. Ja również dziękuję za świetny wieczór, spotkania z wami to jak zwykle sama przyjemność! Załączam kilka zdjęć.
  9. Ja również chętnie się pojawię (tym razem na pewno)
  10. Mi niestety 14 nie pasuje ale 21 jak najbardziej mogę. Może jeśli będzie ładna pogoda to część spotkania odbędzie się w plenerze?
  11. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Panowie, co powiecie na małą odmianę? Na zdjęciach Barkery. P.s. To nie moje nogi.
  12. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Dzisiaj spacer po lesie (parku).
  13. Również dziękuję za bardzo miłe spotkanie! Nie ma to jak dobre towarzystwo i dobre cygaro. Czekam na powtórkę.
  14. Nie protekcjonalnie... z dystansem i lekko ironicznie Przeprowadziłem się do Gdańska jakieś 3 lata temu i naprawdę to była dobra decyzja. Miasto jest całkiem ładne i klimat bardzo mi odpowiada... każdemu polecam. Niestety Kresy i inne czasy muszą pozostać jedynie w sercu. Poza kresami robię też reko średniowiecza (także konno). Ostatnio założyliśmy nawet małą grupę więc jak ktoś byłby chętny do uczestnictwa to zapraszam na priv.
  15. Szabla husarska vel czarna. Preferuję szable z kabłąkiem i paluchem, moim zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie przy cięciach z konia.
  16. Istniała bardzo ciekawa koncepcja "garnituru polskiego" opartego na żupanie... niestety po wojnie wszystko upadło. Faktycznie często były to małe dzieła sztuki opływające jedwabie, złoto i wschodnie ozdoby. Sam zajmuję się rekonstrukcją więc mam to szczęście i czasami żupan (niestety tylko wełniany, a nie jedwabny) zakładam. Co do spodni w kratkę... Czasami pozwalam sobie na lekkie odpłynięcie ale zdecydowanie zwracają one uwagę (nawet bardziej niż cylinder), mi to nie przeszkadza... a w prowincjonalnym Gdańsku przechodzi . P.s. Gdzieś w głębi serca wierzę, że żupany kiedyś wrócą. Zdjęcie (pewnie to trochę offtop) ku pokrzepieniu serc.
  17. Dzisiaj bardziej na wesoło... w kratce. "Luźny" piątek
  18. Ja również chętnie się pojawię. Myślę, że winoteka to świetny pomysł. Już od jakiegoś czasu chciałem sprawdzić to miejsce.
  19. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Berwick 3577
  20. Zestaw z dzisiaj.
  21. D.T.

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Na spacerze.
  22. Można powiedzieć, że to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się z wszystkimi przywitać. Chciałem wrzucić to już wczoraj ale nie zdążyłem.
  23. Wolność to wybór, także wybór wolności i jej świadomość. Windsor, Albert, four in hand, muszka, knit, fular... a może nic? Wybór należy do Ciebie!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.