-
Postów
512 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
15
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez michasacuer
-
@Wodzu @JDC @pablocito dzięki za pomoc, myślę że za miesiąc wrócę tutaj z kolejnym zamówieniem. Na pewno poszerze nogawki u dołu o przynajmniej 1cm. Jeszcze pomyśle, czy nie zwęzić bioder też o 1cm (w kolejnych planuje zrobić dwie zakładki zamiast jednej co siłą rzeczy zwiększy przestrzeń w okolicach kroku) ale to już wyjdzie w praniu ;d
-
Podzielisz sie jakimiś zdjęciami, jak u cię je wyglądają takie spodnie? Ile zatem masz cm w nogawce na płasko?
-
Dobra teraz rozumiem. Zalecalbys spróbować "wyrównać" uda z biodrami przy następnym zamówieniu? Spróbuję podpatrzeć na IG, pinterescie różne realizację jak to powinno wyglądać. Wypytuje, gdyż pan Tadeusz jest bardzo w porządku i robi tak jak go prosisz ale widocznie z mojej niewiedzy wynikł efekt taki a nie inny ? Ale jestem zadowolony, przy chodzeniu, siedzeniu są komfortowe. Jakby były węższe w udach myślę, że mogłyby się opinać przy chodzeniu. A tak nawet wstając z pozycji siedzącej spodnie elegancko opadają na swoje miejsce co przy spodniach z sieciowek nie ma miejsca, gdyż mam grube uda
-
Dzięki za info, materiał kupiłem od kogoś z drugiej ręki jako kupon na spodnie. Jest to materiał Cerutti, jak napisał sprzedający "wełna z moherem o luźnym splocie tropik/treści". Gramatura 250g. Co rozumiesz przez efekt marchewki? Ogólnie spodnie mi się bardzo podobają i będę nosił je przyjemnością. Są mega komfortowe. Jednak zastanawiam się, jak "zedytowac" wymiary tych spodni (krawiec sobie je zapisał) by następna para wyszła możliwe jak najlepiej. Trochę obawiam się szerszych łydek. Mam wąskie barki i szerokie biodra (mam nadzieję, że trochę to widać po moich fotach), czy nie bedzie to zaburzało proporcji?
-
-
Jak w tytule, zamówiłem spodnie u krawca w Białymstoku który ma swój zakład przy Rzemieślnika II. Chciałem Was spytać, co poprawić przy następnym zamówieniu. Tak jak jestem bardzo zadowolony jak spodnie prezentują się od przodu i od boku tak nie wiem co powiedzieć panu Tadeuszowi (wiekowy pan) przy następnym zamówieniu by spodnie tak się nie załamywały z tyłu. Nogawki mają 19cm na płasko i myślę, że taka szerokość najbardziej mi odpowiada. Do zdjęć spiąłem trochę mocniej regulatory. Dzięki za pomoc
-
Zapytam kolejny raz, ma ktoś namiar na bawełnę 200-300g białą która nada się na spodnie? Przeszukałem internet i jedyne co odpowiada tym wymogom to bawełniany drelich ale jest on dość surowym materiałem.
-
Dopiero szukam, mam już próbki u siebie
-
W życiu bym o tym nie pomyślał, zapomniałem ze białe spodnie lubią się brudzić a z wełnianymi może być problem, dzięki!
-
Hej, wełna Merino w kolorze białym na letnio-wiosenne spodnie również na wysokie temperatury, gramatura 290, tak czy nie? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
-
Hej, czy takie białe załamanie na lnie to coś normalnego? Kupiłem używana koszule od Poszetki. Mam lniane koszule ale z czymś takim się nie spotkałem. Ogólnie jest w dobrym stanie, zero zużycia ale martwią te białe linie
-
-
Dzięki za pomoc, szukam czegoś bardziej w tym stylu (sory za jakość, nie jestem mistrzem fotoszopka ;D ) Drukowany, zielony jedwab z medalionami, zielony odcienia tak jak na zdjęciu z posta wyżej. Nie znam się aż tak na kolorach by rzucić nazwa ?
-
Hej, szukam takiego krawatu ale w odcieniu zieleni. Ktoś coś? Cena nie gra roli. Przejrzałem poszetke, Drakes, Shibumi, nikt nie ma czegoś "takiego". Gdzie jeszcze zerknąć?
-
Myślałem nad tym, ale z pasem to już bym musiał zainwestować w koszule z guzikami na spinki. Uznałem, że i tak będzie okej bez pasa ? w ramach bonusu, lepiej widoczny kolor marynarki here.
-
-
Dzięki, spodnie już dawno poszerzyłem 2cm w pasie (tak jak napisałeś, wolę mieć zapas i ściągnąć go regulatorami niż mieć spodnie na styk), 1cm w udach i 2cm w łydkach
-
Odebrałem swoje pierwsze spodnie custom made, wychodziłem z rozmiaru 24, jutro wrzucę edycję jakie dokonałem w konfiguratorze (zedytuje ten post by było dla potomnych). Chyba trochę przestrzeliłem z dopasowaniem i muszę poszerzyć je o 1, 2cm w pasie. Domyślnie spodnie do szelek. Na coś zwrócić uwagę przy następnym zamówieniu? Jak oceniacie dopasowanie? Edit: po wczorajszym namyśle poszerzylbym nogawki o 1, 2cm u krawcowej. Jest to możliwe w przypadku spodni SuSu z mankietami?
-
Białystok, gdzie uszyję garnitur na miarę?
michasacuer odpowiedział(a) na michasacuer temat w Przewodnik miejski
Moze przez rok coś się udało zrobić? -
Poszerzał ktoś marynarkę SuSu w talii? Da radę coś ugrać?
-
Hej, czy możliwe jest gdzieś w Polsce zamówić szelki na guziki o wybranym kolorze skóry na zapięciu plus wzór? Wydaje mi się, że kiedyś coś takiego widziałem. Może kojarzycie?
-
Dzięki bardzo za pomoc, jeszcze dwa pytania. Ktoś zwężał/poszerzał spodnie z regulatorami w pasie? I czy ubrania custom made mają też zapasy materiału na ewentualne poprawki?
-
Mogę spytać, dlaczego dodałeś 1cm więcej z tyłu? @JDCokej, dzięki za info. Możesz pokazać, jak układa się materiał na zaciągniętych regulatorach? 4cm to dość sporo imho w pasie
-
Dzięki za pomoc. Czyli mierząc "na płasko" pas można ściągnąć o max 2cm. To cenna informacja, dzięki. Spodnie zapewne trzeba i tak brać "na styk" i jako tako trzymać wagę. Czy też swoje spodnie robiłeś w custom made? Jakich zmian dokonałeś by zwiększyć stan? Masz jakieś foty poglądowe?
-
Dzięki za pomoc, planuje podwyższyć stan o 3-4cm. Czy w tym przypadku powinienem i "z przodu" i "z tyłu" dodać te trzy centymetry po równo? Druga sprawa, Havana 48 leży na mnie prawie idealnie, tylko rękawy do skrócenia i zwężenie w ramionach na 2-3cm. Jaki fit służy za "szablon" w marynarkach custom made? Wybierając rozmiar 48 i dostając wymiary z jakiego są one fitu? I kolejne pytanie, jak dużo regulacji jest w regulatorach? Mówicie, że spodnie na szelki powinny mieć większy luz niż te na pasek. Wiecie może, jak duża regulacja jest w regulatorach? Czy np ściągnę sobie obwód w pasie o 2cm z każdej ze strony? Jak to wygląda? A najbardziej w tym pytaniu pomocne by było, jakby ktoś był skłonny zrobić taki test - ile cm w pasie mają spodnie mają z najszerszą regulacja a ile z największą. Wtedy będę wiedział, jaki zapas dać sobie w pasie (by w razie W i poluźnić i przyciasnić)
