Skocz do zawartości

fan_dobrego_buta

Użytkownik
  • Postów

    2 337
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez fan_dobrego_buta

  1. Potwierdzam, że buty opuściły fabrykę AS
  2. Filip & Zając Poziomka- gratuluję zakupu!!! Bardzo łądne buty! Też miałem oko na ten model, jednak po kupieniu AS Radwel w kolorze Oak, skresliłem go z listy, na kt pozostały jeszcze 2 modele: Skye3 oraz Coniston (granatowe).
  3. Nie ma wpływu na wysyłkę w kraju, jednak czuję się zobowiązany informować kolegów o postępach dostawy z UK.
  4. Zamówienie grupowe AS: buty niestety będą gotowe, do odbioru przez DPD, dopiero na środę lub czwartek. M
  5. Również wspomnina o tym autor recenzji AS Moore - http://www.gentlemansgazette.com/alfred-sargent-show-review/
  6. @mosze - bardzo dobry przykład wpływu rozmiaru, czy też rodzaju butów na ich cenę. Jednak pamiętam kilka wpisów ze Style Forum, gdzie drastyczny wzrost cen butów, tłumaczono wzrostem ceny skór. Czyli był to tylko pretekst to zwiększenia ceny? EDIT: Nie mam pojęcia ile kosztuje skóra do butów (poziom Yanko czy też AS), więc ciężko mi opierać się na faktach.
  7. Zając Poziomka - świetne te C&J
  8. Sposób wykonania ma ogromny wpływ na cenę buta, np. Meermin GY-1 oraz GY-2, oczywiście ten proces można rozbić na większą ilość szczegółów. Następnie skóra, można założyć, że nie ma tak istotnego wpływu na cenę buta, jadnak zależy to od producenta i ostatecznie może mieć spore znaczenie. Z jednego kawałka skóry, producent b prestiżowy uszyje tylko 1 parę butów, wykorzystując 30- 40% płata/kawałka, natomiast producent typu Loake czy Meermin, wyrzuci tylko skrawki, gdyż 95%+ płata zostało wykorzystane. niestety nie wiem jak to wygląda w przypadku Yanko i AS.
  9. Caporegine - dziękuję za Twoje pytanie, gdyż materiał nie był jeszcze przycinany i wysyłany, więc mogę dokonać korekty. W poniedziałek zadzwonie do krawca i się upewnię. M
  10. tak wiem na gladki potrzebuje 2.8m
  11. W przypadku KW 4.4 m gdyż chcę usyć 2 pary spodni. Dormeuil w kratę tylko 3m
  12. Duże uproszczenie. Zarówno buty Yanko jak i AS są to już produkty luksusowe i jak wiemy, w takiej kat. są produkty luksusowe i bardziej luksusowe. Dobrze kiedyś opisał to eye_lip w przypadku zegarków - cena nie zależy tylko od jakości materiałów, czasu pracy poświęconej na wykonanie, ale również od subiektywnych składników oceny prestiżu marki
  13. Ocena jakości zawsze będzie subiektywna. Odnośnie do skóry opis Yanko jest właściwy-jest to skóra najwyższej jakości. Musimy jednak pamiętać, że w skórach najwyższej jakości od najlepszych producentów, są również różne kategorie. Skóra to produkt naturalny, z naturalnymi wadami, dlatego są skóry droższe, gdzie przebiera się te z mniejszą ilością wad. Z jednego, tego samego kawałka skóry, jeden producent zrobi tylko 1 parę butów, gdyż ominie miejsca z widocznymi wadami, a inny 2 lub 3 pary. Myślę, że koledzy pracujący ze skórą powiedzą coś więcej. Ja uważam, że Yanko są dobrą ofertą. A gdy uda się je kupić z 20% rabatem, jak dziś, to jest to bardzo ciekawa propozycja. Ponadto chciałbym zaznaczyć, że kopyta Yanko są bardzo ładne, szczególnie 915. EDIT: Wykonanie i jakość skóry - może nie jest to widoczne, gdy buty są na nogach i "obiekt" się przemieszcza. Jednak gdy zaczynasz przyglądać się z bliska, to widać różnice. Czy warte jest to jednak zapłacenia o 80-100% ceny więcej? Pisaliśmy o tym wcześniej w różnych dyskusjach i jest to już subiektywna i indywidualna decyzja.
  14. W ciągu 2 ostatnich dni, otrzymałem 2 emaile na priv, za zapytaniem, dlaczego kupiłem kolejne buty Yanko, skoro w podobnej cenie mogę kupić buty w drugim gatunku (seconds) Alfred Sargent? Obaj autorzy wiadomości, prosili o skupienie się na różnicach w jakości. Zmotywowany, postanowiłem wyrazić moje skromne zdanie tym wpisem. Myślę, że nie jest tajemnicą, że buty Yanko i AS są na innych pułkach jakościowych i cenowych, i porównywanie tych producentów nie do końca jest uczciwe. Biorąc pod uwagę możliwość zakupu seconds AS w cenie podobnej do Yanko, zmienia postać rzeczy. Nie będę ukrywał, że jakość skór stosowanych przez AS jest lepsza, niż Yanko. Widoczne jest to nie tylko w grubości czy też mięsistości skór, ale buty AS są wykonywane również, z dużo większą starannością. To jednak powoduje, że buty w I gatunku AS kosztują 1900 - 2400 PLN a Yanko 1300 PLN. Obie firmy celują w innego klienta. Patrząc na ceny naszego ostatnie grupowe zamówienie butów II gatunku AS, w cenie podobnej do Yanko, oczywiście możliwość zakupu butów AS jest bardzo kusząca. Należy jednak dodać, że widoczne różnice w jakości między Yanko a AS nie będą wprost proporcjonalne do wzrostu ceny. Podobnie jest w przypadku kupionych przeze mnie Saint Crispin (cena bez rabatu 1190 Euro) - nie są one 2 razy lepsze od AS i 4 x lepsze ofdYanko. Należy dodać, że AS są w drugim gatunku i wady będą mało istotne, jednak są. Na ocenę butów ma wpływ wiele czynników, takich jak jakość skóry, wykonania, kolorów, ale również rodzaj kopyta i dopasowanie do stóp właściciela. Patrząc na posiadane buty AS oraz Yanko mogę stwierdzić, że: to samo kopyto nie zawsze leży tak samo. W przypadku kopyta 915 Yanko z 3 par, każda leży inaczej. W przypadku AS posiadam 4 pary butów na kopycie 724 (2 x Moore oraz 2 x Radwel) i okazuje się, że 2 pary (Radwel i Moore) „leżą” idealnie a pozostałe 2 troszkę gorzej. trzewiki - zdecydowanie wolę AS na kopycie 109 lub 87. Pasują i prezentują się rewelacyjne. To nie znaczy, że nie lubię trzewików Yanko!! Są to piękne buty, jednak prezentują się dużo gorzej!! Jak ktoś ostatnio napisał - noski powinny być spłaszczone. Oxfordy i Monki - z AS posiadam kilka par i nie ukrywam, że jestem nimi zachwycony. Szczególnie lubię model Drake. Jakość skór i poziom wykonania są rewelacyjne. Z Yanko mam 2 pary Monków oraz 1 parę Oxfordów na kopycie 915. Buty leżą idealnie!!!! Jedyna wada to nie schodząca się przyszwa. Gdyby nie ten fakt, oceniłbym to kopyto (podkreślam KOPYTO) wyżej niż Moore (724) i Drake (1966) od AS Ogromną przewagą Yanko jest możliwość MTO w regularnej cenie i akcje jak malowanie na zamówienie w specjalnej promocji. Czegoś takiego nie ma w AS. Dodatkowo za Yanko przemawia szeroka paleta kolorystyczna - różne odcienie brązu (od b jasnego do b ciemnego), niebieskiego, bordo i oczywiście zamsz i możliwość łączenia zamszu i skóry. - Na koniec należy wspomnieć o wysokim poziomie obsługi klienta w Patine.pl Ogólnie Buty Yanko mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny i mimo możliwości zakupu butów AS, C&J czy nawet Cheaney, które kosztują w drugim gatunku 140 GBP, jestem bardzo zadodolony z posiadanych butów Yanko.
  15. Dobra cena jest tównież na Langdale
  16. Ja pierwszy raz widzę Kendal i Hawkshed w wypzedaży. Hawkshead to bardzo fajne trzewiki.
  17. Przepraszam - skórt myślowy - miałem na myśli "Oxfordów" Monki są OK Ogolnie 915 jest świtnym kopytem
  18. Dziś ponownie przymierzyłem moje najnowsze zakupu w Patine.pl - Oxfordy i Monki na 915. Buty leżą idealnie, jednak mam wrażenie, że poprzednie Monki w tym samym rozmiarze, były troszeczkę luźniejsze. Jeszcze raz chciałbym podziękować polskiemu dystrybutorowi Yanko (patine.pl) za pomoc i profesjonalizm!!!!! Kopyto 915 jest rewelacyjne!!! Jedno z moich ulubionych i mam na myśli wszystkie posiadane buty. W przypadku moich stóp sprawdza się idealnie. W rozmiarze UK7.5 jest świetnie dopasowane na dł., szerokość i super taliowanie. Jedyna wada w przypadku Oxfordow to przyszwa, która się nie schodzi o jakiś 1 cm. I tu proszę o poradę z bardziej doświadczonymi kolegami, czy rozmiar UK8, będzie dużo większy? Tak jak wspomniałem buty w rozm. UK7.5 pasują idealnie oprócz nieschodzącej się przyszwy, co mi, tak strasznie nie przeszkadza. Jednak zastanawiam się czy rozmiarem UK8 mogę to zniwelować? Zdecydowanie nie są to moje ostatnie 915.
  19. Ja w zesłym tygodniu piłem lokalne piwo w Suzdalu w Rosji i był to pierwszy Ruski browar, kt mi naprawdę smakował. Jutro wrzucę fotki butelek
  20. Za tydzień rozpoczyna się proces szycia nowych 2 garniturów. Pierwszy z z tkaniny Dormeuil KirgyzWhite (zdjęcie na str 2). Drugi garnitur będzie również z tkaniny Dormeuil, jednak bardziej casualowej: Mam nadzieję, że pierwsze zdjęcia będą już w styczniu
  21. Jest jeszcze jeden model AS, który z chęcia zakupię: AS Holburn. Oczywiście tylko w czarnym kolorze. Już nie pamietam, kto jest szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Chętnie zobaczę zdjęcia, jak buty się starzeją. zdjęcie ze strony AS zdjęcie z SF
  22. Dziękuję Whitesnake. Bardzo cieszę się, że je kupiłem. Na szerokość w palcach wypadają podobnie do 915 (minimalnie węższe), jednak SC są bardziej wytaliowane i w przypadku moich stóp leżą idealnie. Jak wcześniej pisałem, jakby były szyte na miarę. Jeszcze w tym tygodniu postaram się wrzucić więcej fotek
  23. Jeżeli będzie decyzja, to wsyztkie 10 musi być identyczna. Czas realizacji 3 mieś od momentu złożenia zamówienia. Przedpłata to 20%.
  24. Krzysiek - niebieskie są super. Blue Yes to przepiękny kolor. Polecam
  25. Jeżeli mówimy o Yanko na 915 to tak. Jeżeli pytasz o Ramsey, to o 1/2 rozm większe mam AS.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.