Forto
Użytkownik-
Postów
84 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Forto
-
Nie, w moim przypadku jest ok, nawet nie gnie się za wiele, może przez to, że wziąłem casual ocbd błękitną i w kratkę.
-
Zobacz tutaj: Koszule klasyczne szyte z naturalnych tkanin - Sklep - Martin&Moore (martinandmoore.com) Kupiłem testowo dwie z outletu i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo dostałem prezent w postaci dwóch par bokserek (sic!) Rozmiary nieco węższe niż u konkurencji - co mi akurat pasuje Wysoko położona pacha - też dla mnie na plus
-
I niestety chyba większość myśli, że tak to działa. Niestety. Z drugiej strony jeśli jako jedyny masz kolekcję pod wysoki wzrost to w uproszczeniu 100% klientów wysokiego wzrostu idzie do Ciebie. I jak to zestawisz z tym ile procent ze standardu trafia do Ciebie z tym ilu niestandardowych to już może nie być tak źle
-
Szczerze ja bym zaryzykował. Nie ufam tej rozmiarówce. Teoretycznie noszę 52 czasem 50. Tu mierzyłem te marynarki i nie pasowały w dodatku były mocno za krótkie. Zamówiłem kilka rozmiarów od 102 do 98 i okazało się że ten najbardziej nieprawdopodobny dla mnie leży najlepiej czyli 98. A mam 187 wiec nie mieszczę się w grupie powyżej 188 Przy obecnej polityce zwrotów warto sprawdzić.
-
Jakiś czas temu @phantom opisywał że wszedł w posiadanie butów KH. Zapytaj go o opinię. To chyba będzie najlepsze źródło od wiarygodnej osoby z forum i w dodatku posiadającej te buty już jakiś czas. Pamiętam że wstępnie oceniał ok. Może kwestia modelu a może długości użytkowania -warto wrócić.
-
Ta ma rozmiar 94 co nie jest typowe w tej firmie. Może będzie dobra https://www.lancerto.com/pl/marynarka-reunion-ma092121000003-granat.html
-
Poszetka nie jest zła. Tu jest bardzo ładna ale cena odstrasza: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Manifattura-Ceccarelli-Alligator-Jacket-Green/7926 Popatrz jeszcze w wyprzedaży u Makaroniego https://macaronitomato.com/tag-produktu/sale_aw22/
-
Cena regularna (300 zł) jest dość atrakcyjna na polskim rynku chinosów. Ostatnio żeby znaleźć coś w normalnych kolorach i rozmiarówce, trzeba zapłacić ponad 500 zł. Jak oceniasz ich jakość? Nigdy nie miałem chino z Vistuli a na wyprzedażach jestem w stanie upolować np Brax, Bugatti czy Timberland w okolicach 200 zł.
-
Dylemat fana męskiej elegancji dot. garnituru na miarę
Forto odpowiedział(a) na marcin1509 temat w Bespoke
Sartoriale ma dobre i ładne marynarki ale nie polecałbym tej strony komuś kto chce zacząć ubierać się bardziej elegancko i dysponuje budżetem max 2000 zł 1) Po pierwsze lepiej kupić komplet marynarkę, buty i chinosy niż samą marynarkę - do czego ja nosić? 2) Sartoriale ma "przebrane" rozmiary więc trafienie czegoś co będzie się podobało i dobrze leżało nie jest proste. Można oczywiście próbować zamówić więcej z różnych marek i modeli ale ...to koszt a mamy budżet 2000 zł... 3) Darmowa dostawa jest dla kwoty zamówienia powyżej 500 $ a przy zwrotach należy pokryć koszt dostawy i zwrotu ok 25$ Osobiście w tym przypadku zalecam start z niższej półki i ze sklepów z dużą rozmiarówką i darmowymi zwrotami. Pozdrawiam F -
Dylemat fana męskiej elegancji dot. garnituru na miarę
Forto odpowiedział(a) na marcin1509 temat w Bespoke
Jeśli chodzi o rozsądne cenowo i uznane to poluj w outletach tych sklepów: Marynarki i koszule dobrej jakości i dobrej cenie - niemniej do marynarek to trzeba mieć sylwetkę (ja mam powyżej 180 cm i już nie pasują) a koszule z kolei to maja długie rękawy. Nie wszystko to pasuje - niemniej zamówić kilka par i odesłać jak nie pasuje. https://www.lancerto.com/pl/odziez/kolekcje/lancerto-mrvintage.html Naprawdę niezłe w dobrych proporcjach marynarki i dobrych materiałów: https://m-ceran.com/kategoria/outlet?p=2 Dobra jakość i outlecie super ceny i co ważne duży asortyment https://milermenswear.com/kategoria/marynarki?pd=yes Oprócz powyższych zawsze jest Vistula z serii Lantier czy Wólczanka z Lambert - w tych przypadkach można trafić na bardzo dobre promocje ale wato przed zakupem poprosić o ocenę tu na forum (kwestia szycia jak i materiałów) Masz jeszcze uznane tu sklepy takie jak: Poszetka, Zack Roman, Macaroni Tomato, gentelmanstore ale tu są ceny dużo droższe. Jeśli chodzi o chino to nic nie przebije sklepów wyprzedażowych TK Max, Half Price czy internetowe Zalando lounge lub Limango - ja polecam to ostatnie. Co do marek to spokojnie polecę Brax i Bugatti - tą druga propozycja pewnie wielu zaskoczę ale przetestowałem kilka par i nie dość, że świetnie leżą i się nie gniotą za bardzo to na dodatek bardzo trwałe. Buty to pewnie temat rzeka niemniej najtańsze porządne tu polecane to marki Berwick, Gordon&Bros (ja za nimi nie przepadam), Crownhill. Wszystkie można wyrwać na przecenach za 500-600 zł - no G&B taniej. Jak chcesz zacząć taniej to osobiście polecę Clarks Batcombe Wing Dark Tan - trochę toporne ale naprawdę nieźle wyglądają, solidnie zrobione i bardzo atrakcyjne cenowo. Pozdrawiam F -
O gustach trudno dyskutować. Niemniej jak dla mnie wyglądają zbyt ciężko. Gruba podeszwa commando. Nawet już na Clarksach wygląda ona lżej. Przyznam jednak że gdybym miał wydawać takie pieniądze na podobne buty to wybrałbym Islay Są piekne - przynajmniej moim zdaniem. https://www.crockettandjones.com/collections/islay/products/islay-darkbrown-scotch-grain?variant=36448234635336
-
Zapytaj tu Wielkiego Shoe ale i tak bez wizyty u dobrego szewca się nie obejdzie. On Ci doradzi czy tą cześć gdzie jest stopa można jeszcze rozciągnąć i na pięty wstawić jakieś wypełniacze itp. Niemniej jeśli już tak długo masz te buty to będzie trudna sprawa. Zawsze warto jednak skonsultować ze specjalistą przed wystawieniem na Vintage/Allegro. Pozdrawiam
-
Zobacz buty marki Patine - w outlecie jesteś w stanie znaleźć w Twojej kwocie https://patine.pl/category/outlet?horizontal&filter=1 Lub Partigiani https://klasycznebuty.pl/pl/producer/PARTIGIANI/47/2 Obie marki opisywane są jako polskie i powstały gdyż sprzedawcy marek zagranicznych postanowili zrobić krok dalej. Poniżej ich cen znajdziesz Królewski Herb - wygląd klasyczny ale ze względu na jakość marka nie polecana na tym forum https://kh-shoes.com/
-
Z polecanych tu sklepów stacjonarnych masz Zack Roman i Macaroni Tomato
-
Mierzyłem kiedyś kilka polo z firmy New Zealand Auckland. Bardzo przyzwoite . Było długie i dla szczupłych. Ja mam wzrostu niewiele mniej od Ciebie i mimo wszystko dla mnie było trochę za długie. Firma dostępna od czasu do czasu na Zalando Lounge wiec warto przymierzyć. Mam ich 3 koszule casual - bardzo je lubię ze względu na dopasowanie i materiał. Firma ma wadę że czasem lubi przesadzić z wielkością logo - ja po prostu unikam takich.
-
Miałem tak samo i reakcja taka sama - nie wyobrażam sobie czytania bez kindla. Mogę czytać wieczorami i w nocy. Jednak największa zmiana to taka że jak kiedyś kupowałem niedużo książek to teraz to się zmieniło. Niestety sporej części z nich nie zdarzyłem nawet przeczytać. To ta wygoda kupowania w domu... Nie wiem czy kindle czy inny - z kindlem mam akurat doświadczenie ale czytnik e-bookow to świetna sprawa.
-
Szczerze - to dobrze bo miałem o nim wysokie mniemanie a takie zdjęcie mnie zaskoczyło. Cieszy w takim razie że to fake. Niemniej zostawię posta
-
Gry komputerowe i konsole - polecane produkcje, ciekawe tytuły
Forto odpowiedział(a) na The-Bigwig temat w Sala klubowa
Było kilka gier... Civilisation I Panzer Generały Might&Magic 6,7, 8 HOMM II i III Fallout 1 i 2 ale najwięcej czasu zjadł mi mud Arkadia https://arkadia.rpg.pl/
