Skocz do zawartości

[MAZUR] Spodnie


waski

Rekomendowane odpowiedzi

To mój jedyny bespoke. Spodnie szyte były w marcu więc po ok. 2-3 tyg. czytania forum (generalnie dla nowicjusze sieczka w głowie). Był to zupełny spontan. Zaniosłem kilka rzeczy do poprawek i zobaczyłem belę materiału leżącą na wersalce u Pana Józefa. Kolor merengo, materiał wełna przypominająca trochę flanelę, bardzo miła w dotyku. Na tyle, ile potrafiłem opowiedziałem Panu Józefowi o co mi chodzi: 19cm na dole bez zakładek, bez kieszeni z tyłu, rozporek na zamek, kończący się "haczykiem", kieszenie początkowo miały być skośne, jak w chino, ale Pan Józef zaproponował w ramce, zgodziłem się (dziś wiem, że to kiepski pomysł i następne będą skośne). Generalnie, spodnie miały być "normalne bez udziwnień". Komfort noszenia idealny, nigdy nie miałem tak wygodnych spodni, kolanówka sprawuje się wyśmienicie, nic się nie elektryzuje, nogawka nie przyczepia się do skarpetki (w przeciwieństwie do moich garniturowych spodni z Próchnika).

Wasze komentarze dotyczące mojego cmdns, moje przemyślenia z tym związane, obserwacja Waszych cmdns oraz wpisy na blogu Romana, spowodowały pewną ewolucję moich zapatrywań na to jak powinny leżeć ubrania. Dlatego spodnie będą przerabiane:

-skrócenie

-zwężenie do 18 cm

I tu pytanie do Was. Co jeszcze?

Coś trzeba z tym tyłkiem zrobić - jakieś porady jak się pozbyć tego efektu zapadania się materiału

Zwężać na górze? Mam wrażenie, że tak, ile? Nogawka w miejscu gdzie zaczyna się krocze ma 30,5 cm.

Co jeszcze?

post-2858-13658923079668_thumb.jpg

post-2858-13658923079899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszenie fatalne, szkoda, że dałeś się na takie namówić. :( Kieszeń nie powinna się tak rozchodzić.

Ja bym ich nie zwiężał/nie skracał, natomiast spodniom przydałoby się dobre odprasowanie. Wtedy część z kłopotów mogłaby zniknąć. Moim zdaniem złe układanie się w biodrach głównie z tego wynika, ewentualnie być może materiału jest raczej za mało niż za dużo - stąd też gwiada w kroku, o której ostatnio obszerniej pisał Caporegime.

I moim zdaniem haczyk w pasie w tym miejscu to kiepski pomysł - powinien być dokładnie nad rozporkiem, a na końcu tej części spodni lepiej lepiej wygląda guzik.

Następnym razem będzie lepiej. Dokładnie wiem o czym mówisz jeśli chodzi o wygodę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj je zaprasować, chociaż wątpię, czy bez odpowiednich poduszek krawieckich ta sztuka ci się uda na biodrach.

Tak opadający tył to błąd kroju, szczególnie, że spodnie i tak masz strasznie podciągnięte do góry. Ogólnie standardowe wykroje zakładają dość sporą wypukłość górnej części pośladków, na którym opiera się konstrukcja. Jednak nie wszyscy ludzie taką budowę posiadają (w tym Ty) i wtedy krawiec musi w pionie więcej materiału zebrać, spłaszczając pośladki. W końcu po to się szyje u krawca, by tak odpowiednio dopasować do sylwetki spodnie.

Tu masz przykład o co chodzi z górką: http://farm9.staticflickr.com/8301/7988 ... c87285.jpg Porównaj to do swojej sylwetki i wtedy od razu załapiesz o co chodzi.

Widać to jak "oszukujesz" do zdjęcia, podciągając zbyt wysoko tył, aby tył lepiej leżał i długość spodni wydała się lepsza. Na zdjęciu gdzie masz już spodnie na odpowiedniej wysokości, robi się fałda na tyłku.

Ogólnie spodnie też masz trochę za wysoko podciągnięte, stąd dziwne układanie się kieszeni i gwiazda w kroku ;)

Szlufki są paskudnie wszyte, nie powinny tak odstawać, tylko trzymać się pasa.

Zwęzisz spodnie na górze, to przy siedzeniu będą uwierać i cały komfort szlag trafi. Spodnie mają idealną linię, jeżeli odpowiednio wyprofilujesz wysokość, na której je nosisz, krawiec dobrze zrobi tył, na którym jednak opiera się cała konstrukcja i najważniejsze - odpowiednio zaprasuje spodnie. W przypadku spodni prasowanie to najważniejsza rzecz.

Tutaj masz przykład jak wyglądają spodnie przed i po prasowaniu, jest też schemat jak linia spodni powinna biec: http://tuttofattoamano.blogspot.com/200 ... etion.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. To moje pierwsze bespoke i tak z marszu więc w sumie nie jest najgorzej. Następnie pewnie będzie lepsze. Choć będzie u innego krawca.

Caporegime

dzięki za linki

el-biczel

z tymi kieszeniami na ramki to nigdy takich nie miałem więc chciałem się przekonać jak się w praktyce sprawują. Taki eksperyment. Generalnie uważam, że skośne kieszenie są wygodniejsze w użytkowaniu więc przy następnych spodniach będą tylko takie. Haczyki są dwa, jeden dokładnie nad rozporkiem, a drugi zamiast guzika. Czy guzik wygląda lepiej? Kwestia gustu, następne też będą z haczykiem (taka moja fanaberia) i na szelki. Więc ze szlufkami nie będzie problemu.

Caporegime

masz rację nie wyglądają ładnie, ale gdybyś nie zwrócił na to uwagi to nie zauważyłbym.

Co do szerokości, to chciałbym jednak zwężyć je na dole do 18 cm czy o 1cm. Wydaje mi się, że przy moich gabarytach to dla mnie optymalna szerokość. Wobec tego czy wg Was zwężyć je po całej długości o 1cm (tak mi się wydaje) czy od powiedzmy kolana?

Co do gwiazdy. To miałem je już kilka razy na sobie i nie prasowałem w tym miejscu więc może to dlatego. Z punktu widzenia użytkownika nie czuję, żeby były zbyt ciasne w biodrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najlepiej poproś o "zwężenie" 1 cm materiału na szpilkę, zrób fotkę i oceń, czy efekt wizualny jest lepszy od zaprezentowanego.

Bez przesady - akurat coś takiego można zrobić w pięć minut, samodzielnie w domu.

Wąski - jeśli 'odłożysz' 1cm materiału z nogawki na całej jej długości, to w kroku (tam, gdzie nogawki się spotykają ;) )też będziesz musiał ten centymetr odłożyć - wtedy stan spodni ('B' na rysunku) robi się krótszy

post-2109-13658923083267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.