Skocz do zawartości

[Januszkiewicz] Wiśniowe golfy


andershep

Rekomendowane odpowiedzi

świeża dostawa od TJ'a

- model wzorowany na Brummellu EG,

- kolor wisniowy, lekko błyszczący,

- futrówka nietypowa - bo kremowa (nie widać na zdjęciach),

- skóra jest dość twarda, nieustępliwa, gdyby nie idealne dopasowanie ciężko byłoby je rozchodzić,

- w porównaniu do tego co 'zazwyczaj zamawiam' są mniej wytaliowane, ale kopyto wciąż wspaniale dynamiczne,

a i ponad trzy miesiace oczekiwania na realizację... muszę teraz szybko zlecić trzewiki, bo się zima skończy :lol:

[EDIT] Wydzielone z tematu w Przewodniku Miejskim

post-250-13658920797795_thumb.jpg

post-250-13658920798094_thumb.jpg

post-250-13658920798459_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mamy fart i trafimy na coś taiego: http://www.ebay.co.uk/itm/190578199315? ... 1438.l2649

Przyrównałbym prace Januszkiewicza mimo wszystko co najmniej o półkę wyżej niż Church's Custom Grade, które raczej standardem wykonania przypominają flagowe modele z linii Handgrade of C&J, Foster & Son lub najlepsze z Grensonów. Poza tym przy takim porównaniu nie powinniśmy brać pod uwagę platform aukcyjnych tylko detaliczne ceny producentów i resellerów, bo jeżeli obstaluję buty u Januszkiewicza, a następnie zechcę je sprzedać to ich cena również automatycznie ulegnie redukcji.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mamy fart i trafimy na coś taiego: http://www.ebay.co.uk/itm/190578199315? ... 1438.l2649

Przyrównałbym prace Januszkiewicza mimo wszystko co najmniej o półkę wyżej niż Church's Custom Grade, które raczej standardem wykonania przypominają flagowe modele z linii Handgrade of C&J, Foster & Son lub najlepsze z Grensonów. Poza tym przy takim porównaniu nie powinniśmy brać pod uwagę platform aukcyjnych tylko detaliczne ceny producentów i resellerów, bo jeżeli obstaluję buty u Januszkiewicza, a następnie zechcę je sprzedać to ich cena również automatycznie ulegnie redukcji.
Zgadzam się. Link podałem tylko jako zachętę dla cierpliwych do szukania okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z dawno temu prowadzoną dyskują na temat właściwego poziomowania podeszwy. Wygląda na to, że w spokojnie postawionym bucie tył obcasa lekko unosi się nad podłożem?

Rzeczywiście obcas opiera się na przednim krańcu i płynnie unosi do tyłu jakieś 2mm.

W trakcie użytkowania obcas ściera się z tyłu szybciej i różnica (u mnie) powieksza się do ok. 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie matw się. Dobre buty ready to wear są równie dobre.

Zamieniłbym "dobre" na "bardzo dobre" i wtedy mogę się zgodzić. Tylko wówczas płacimy więcej, niż za pracę pana Tadeusza.

myślę, że świadomość posiadania czegoś wyjątkowego, zrobionego specjalnie dla siebie jest wartością dodaną, której buty rtw nie dają, nawet jeśli są konstrukcyjnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andershep, a czym pan Januszkiewicz posiada zamsz. Jakiś czas temu myślałem o tym, żeby zlecić mistrzowi odwzorowanie butów SW1, z projektu forumowego macaroniego (na marginesie - są bardzo ładne) - obojętnie czy z zamszu, czy ze skóry. Niestety mam bardzo wąską stopę, tęgość buta poniżej E i trudno mi znaleźć dobrze pasujące obuwie, a te z projektu forumowego byłby pod tym kątem też za duże. Co w ogóle sądzicie o tym pomyśle? Czy, w przypadku zwykłej skóry zlecić wykonane ze skór, które posiada pan Januszkiewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andershep, a czym pan Januszkiewicz posiada zamsz. Jakiś czas temu myślałem o tym, żeby zlecić mistrzowi odwzorowanie butów SW1, z projektu forumowego macaroniego (na marginesie - są bardzo ładne) - obojętnie czy z zamszu, czy ze skóry. Niestety mam bardzo wąską stopę, tęgość buta poniżej E i trudno mi znaleźć dobrze pasujące obuwie, a te z projektu forumowego byłby pod tym kątem też za duże. Co w ogóle sądzicie o tym pomyśle? Czy, w przypadku zwykłej skóry zlecić wykonane ze skór, które posiada pan Januszkiewicz?

prawdę mówiąc zamsz nie leży w sferze moich zainteresowań, ale TJ na pewno ma kilka w róznych kolorach. kilka razy mnie zachęcał i pokazywał przykłady.

zamówienie butów na miarę to zapewne dobry pomysł. nie wiem jednak jak pójdzie z odwzorowaniem SW1. jeśli dobrze pamiętam miały lekko spłaszczony czubek. takiego typu kopyta u Januszkiewicza nie widziałem i musiałbyś mu bardzo szczegółowo objaśnić jak but ma wyglądać.

proponuję odwiedzić mistrza i obejrzeć skóry jakie ma dostępne. wybór nie jest wielki, ale moim zdaniem wystarczający. często oglądamy jakąś ciekawą skórę i zastanawiamy się do jakiego typu buta byłaby najlepsza. niestety nie mam siły ani czasu, żeby poszukiwać skór ani materiałów na własną rękę więc korzystam z tego co jest w pracowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

andershep

Pozwolę sobie zachwycić się tymi butami. Wspaniałe!

Buty mogłyby trochę stracić gdyby zdjęcie było robione w słabo oświetlonym miejscu i marną komórką. Słabe zdjęcie przy takim rzemiośle to grzech.

Szkoda, że spora część zdjęć na forum jest robiona samodzielnie, przed lustrem w wąskim korytarzu z przerysowaniami...

Pozwoliłem sobie ściągnąć zdjęcie do "albumu życzeń" na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.