Jump to content

Odbarwienia po renowacji


jasinskij
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Mam od pewnego czasu problem ze skórą na moich brogsach (Digel). Kupiłem je półtora roku temu w TK Maxx z widocznymi przebarwieniami, które z początku mi nie przeszkadzały, natomiast  2 miesiące temu postanowiłem, że zabarwię je na nowo.

Buty wstępnie zostały dokładnie oczyszczone przy pomocy cleanera Tarrago oraz mydła Saphir, a następnie zabarwione Juvacuir'em w kolorze koniakowym. Na koniec w ramach impregnacji użyłem Tarrago Mink Oil oraz kremu (również Tarrago). 

Wszystko przebiegło pomyślnie, a przynajmniej tak myślałem. Po około 2 tygodniach, w trakcie szczotkowania i czyszczenia butów, zauważyłem, że na czubku prawego buta oraz jego przyszwie zaczęła się odbarwiać skóra. Z początku bagatelizowałem problem i uznałem to za mały wypadek przy pracy. Jednak z każdym czyszczeniem, czy "zahaczeniem", odbarwienia stawały się coraz większe. Gdy próbowałem zaradzić temu przy pomocy kremu, rezultaty były żadne. Spróbowałem więc ponownie przeprowadzić proces barwienia opisany wyżej. Niestety, tak jak w przypadku kremu, rezultaty ponownie były żadne.

Warto również zaznaczyć, że przy delikatnym przejechaniu paznokciem w tych miejscach pigment bardzo łatwo schodzi. Co ciekawe lewy but nie wykazuje żadnych problemów, jednak zaznaczę tu też, że był on dużo mniej wyblakły przed "operacją", niż but prawy.

Reasumując, Panowie, jak myślicie, co może być tego przyczyną i czy da się coś z tym zrobić? 

20200902_204755.jpg

20200902_204813.jpg

20200902_204820.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.