Jump to content

Kratka w podeszwie


Andreal
 Share

Recommended Posts

Witam. Od wieków wkurza mnie problem z podeszwami, bowiem po pewnym czasie but się zapada, tj. pod piętą w tą cholerną kratkę. Nie wiem czym jest spowodowane produkowanie takich podeszw. Strasznie to rani piętę. Raz starałem uratować buty wypełniając tą kratkę silikonem sanitarnym i stąd moje pytanie jak wy sobie radziliście z tym problemem. Piszę o tym, bo kupiłem nowe buty i już po paru dniach się problem pojawił. 

Link to comment
Share on other sites

Czym jest spowodowane? Oszczędnością materiału - na taką podeszwę potrzeba znacznie mniej gumy, jest też znacznie lżejsza. Zwykle, jeżeli producent robi podeszwę z rusztowaniem w kratkę, cholewka jest do niej klejona tekturową podwkładką (i dopiero na to wkładka właściwa). Z czasem, gdy podwkładka ulega degradacji od wilgoci, owa kratka zaczyna wychodzić i uwierać. Ja mam taką zasadę - nie kupuję sneakersów czy innych butów, jeżeli widzę tekturową podwkłądkę - wybieram tylko te, które mają podwkładkę z włókna (szklanego, węglowego?) lub skóry szytą do cholewki i dopiero to szyte i/lub lepione do podeszwy. Generalnie większość dobrych producentów obuwia raczej odchodzi od tektury, dawno też nie widziałem butów z niepełną w środku podeszwą (ale wiadomo, teraz jest inna technologia, podeszwy są lekkie i sprężynujące i lane w całości do formy).

Ostatnimi buta, z podwkładką z tektury i rusztowaniem w podeszwie, które miałem, były Nike Court Royal ze srebrną łyżwą na początku liceum, jakieś 15 lat temu - jarałem się nimi, bo nikt takich w szkole nie miał, a że piły w piętę (bo podwkładka się totalnie rozpadła), to co tam... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.