Jump to content

[WARSZAWA], Henryk Rusinowski - poprawki i spodnie


Kyle
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj wracając z pracy zrobiłem małą eksplorację okolicy zamieszkania. Pan Henryk uczciwie przyznał, że szyciem miarowym garniturów się nie zajmuje, jedynie spodnie i poprawki, ciągle robi za to krawiectwo damskie. Na ścianie dyplomy Izby Przemysłowej sprzed lat. Cóż, jako że od pewnego czasu samochodem podróżowało trochę materiału na spodnie, to zamówiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy mojej budowie nie miał zastrzeżeń do zaproponowanej szerokości nogawki (a zdarzali się tacy, co mieli :) ). Efekt z uwagi na ferie za jakieś 2 tygodnie

Adres: Górczewska 17

nr telefonu: 631 42 54

otwarte nominalnie do godziny 17

gdyby spodnie okazały się trochę za luźne w pasie to nie problem, po sąsiedzku jest znana pracownia cukiernicza, Piłsudski adiutanta tam po pączki wysyłał, takie pączkowe bespoke :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

na wstępie przepraszam za niewyprasowanie, były noszone cały piątek, a fotki robiłem na szybko w sobotę rano,bo tylko wtedy miałem jako takie światło. Materiał to flanela od Szarmanta. Nie licząc układania z tyły jestem zadowolony, wygodne, fajny materiał. Spodnie dołem mają 23 cm (myślę nad zwężeniem po całości o 1 cm), mankiet 4 cm, wszystko to dokładnie tak jak mówiłem krawcowi, tak jak długość. I teraz mam do Was pytania:

1) nie przesadziłem z krótkością? (najwyżej poświęcę mankiet)

2) czy fałdy pod tyłkiem do kwestia anatomii czy myślicie, że da się coś z tym zrobić (chyba muszę sprawdzić, jak wyglądam z tyłu w innych spodniach, zwykle się od tyłu nie podziwiam ;) )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Dzieje się tak, ponieważ przy zbyt wysokim podciągnięciu spodni, nogawki wędrują parę centymetrów do tyłu (nawet na zdjęciu to widać z boku, że zamiast przylegać do buta, odstają) i tym samym w okolicach siedliska robi się nadmiar materiału, który dodatkowo się zagina. Przód opiera się natomiast na biodrach i nogach i jest nawet bardziej naciągnięty niż normalnie. Klasyczne spodnie nie są jak chinosy krojone tak, aby krok wypadał prawie równo z krokiem przy ciele, ale jest tę parę centymetrów poniżej (co zapewnia dodatkowy komfort noszenia).

Link to comment
Share on other sites

Kyle - Przy tej długości nogawki powinieneś radykalnie je zwęzić w nogawce do 19.5 cm plus 0.5 cm na mankiet. 1 cm to będzie za mało. Ja sam eksperymentowałem z mankietami, długością i szerokością nogawki i dopiero szer 20 cm daje zadowalający efekt przy tej długości spodni jaką prezentujesz na zdjęciach. Nie chcemy żeby mankiet powiewał jak flaga, a szeroka i krótka nogawka daje taki efekt. Jeśli krótko u dołu, to też musi być wąsko.

Inna opcja to rezygnacja z mankietu i wydłużenie nogawki zostawiając taką szerokość nogawki lub zwężenie jej do 22-21cm.

Spodnie z tyłu się marszczą. Są zdecydowanie do poprawki. Cały tył jest za wysoko podniesiony i trzeba obniżyć pasek przynajmniej o 1CM.

Link to comment
Share on other sites

Roman, ja ważę obecnie z 93 kilogramy, 21 cm to jest absolutne maksimum :) . Jedne takie mam i uważam, że jestem na granicy groteski

najpierw zobaczę, jak się sprawują noszone niżej, zgodnie z tym co pisali Capo i proc. Pewnie dopiero w weekend będę miał możliwość, żeby to sprawdzić włączając zdjęcia bez czego trudno samemu ocenić. Następnie zastanawię się nad poprawkami, choć zwężenie do 22 cm jest raczej przesądzone

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dzisiaj wpadłem rano po pączki do Zagoździńskiego i widzę, że za szybą lokalu pana Rusinowskiego wisi kartka głosząca, że lokal do wynajęcia oraz że najbliższy krawiec na Działdowskiej 3 (kolega z cechu, pan Rumowski).

BTW to spodnie w międzyczasie zostały zwężone do 21 cm dołem, wydaje mi się, że jest dużo lepiej, choć są aktualnie w praniu, więc ewentualne zdjęcia później.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.