Jump to content

Garnitur na Cito


Loichan
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Dosłownie wczoraj zostaliśmy zaproszeniu na wesele kolegi, które ma miejsce 14 września. Ponieważ poprzedni garnitur poszedł w drzazgi nie mamy nic. Mój chłopak ma 198 cm wzrostu i nie udało mi się znaleźć nic, co można by było kupić już gotowe na taki wzrost. Po małym szperaniu w internecie i kilku telefonach udało mi się znaleźć 2 miejsca, które podjęły się wstępnie wykonania garnituru w takim terminie. Pierwsza opcja to pracownia Józef Błoński (http://www.blonski.pl/) i to by był bespoke, a druga to Mistrz Michał Stenka, MTM. Oba miejsca szacują koszta tak samo (4000 zł). Żadne z nas nie ma zielonego pojęcia ani o garniturach, ani o krawiectwie. Czy możecie doradzić którą opcję wybrać ? Musimy dzisiaj zdecydować

Link to comment
Share on other sites

Proponowałbym zadzwonić jeszcze raz i upewnić się czy 4000 zł to koszt całkowity z materiałem (to mało jak na bespoke w Warszawie) i czy na pewno rzecz jest do zrobienia w dwa tygodnie (u p. Józefa moim zdaniem praktycznie niemożliwe). Jeśli tak, oba wybory będą dobre. Jeśli chłopak jest nieforemny, ma wadę postawy itp., bezpieczniejsze będzie bespoke. Jeżeli ma figurę modela, a jest to pierwsze szycie, może lepiej wybrać MTM, choć p. Józef to wytrawny gracz jeszcze nie aż tak bardzo starej daty i na pewno dobrze doradzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ponieważ Pan Józef jest po urlopie od tego tygodnia i wstrzeliłam się fartem w okno zamówieniowe ;) Nie jest nieforemny, poza tym, że jest wysoki (prawie 2 metry). Powiem szczerze, że boję się trochę Pana Józefa, bo w galerii te wszystkie garnitury są jakieś takie nieładne (nie mam pojęcia, czy to kwestia zdjęć, preferencji tych, co zamawiali).

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie jesteście nastolatkami:) i nie szukacie czegoś w stylu Rage Age, pan Józef jest renomowanym i polecanym krawcem, który uszyje klasyczny, ale nie staromodny garnitur.

W sumie nie wiem co doradzić. Poczekaj na inne opinie albo rzuć monetą:)

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj w dłuższych rozmiarach (pow 187) na Suitsupply, masz tam dokładną rozmiarówkę co do milimetra, więc mniej więcej się zorientujesz, czy pasuje, czy nie. Do 14 września spokojnie się wyrobisz nawet z wymianą po kilka razy. Wątpię, żeby ktoś wam to uszył w dwa tygodnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.