Skocz do zawartości

Vistula - szycie w salonie


PawelR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wszystkim bardzo serdecznie. Czy ktoś szył garnitur w salonie Vistuli. Kiedyś dawno temu miałem dwa garnitury model Davos i były to zdecydowania najlepsze garnitury jaki miałem z wieszaka. Zajeździłem je i tu się przyznaję bez bicia.

Potem szyłem, ale krawcy (lokalni) ni jak nawet nie zbliżyli się do oczekiwanego przeze mnie standardu. Garnitury mają ponad 10 lat i poza tym że materiał jest wybłyszczony i już po prostu widać że znoszony trzymają nadal sylwetkę.

Właśnie dla mnie to najważniejsze mam pewne ortopedyczne problemy nie ma sensu ich opisywać ale właśnie w tym garniturze nie było ich widać. Vistula nie robi już tego modelu.

Z wieszaka nic mi w tej chwili nie pasuje u nich. Tzn. część modeli może i leży dobrze tylko że ja za to czuję się w nich źle. Ale można szyć u nich na miarę ok. 2000 kosztuje taka przyjemność jednak u mnie w mieście za wiele nie potrafią o tym powiedzieć - nie wszystkie salony mają usługę szycia musiałbym wybrać do innego miasta.

I teraz moje pytanie czy w tej cenie plus minus mogę znaleźć krawca, który uszyje mi na podstawie posiadanego garnituru nowy czy jednak lepiej zdecydować się na coś z nowej kolekcji V. A może inna firma. Tak jak napisałem okolice 2000-3000 są jak najbardziej do zaakceptowania. Pani u mnie w salonie sugerowała że firma dlatego wycofała ten model bo już takich się nie nosi - ale jak dla mnie to właśnie ikona klasyki. Tylko że moja ocena może być subiektywna. Mam co tam ubrać w tej chwili więc się nie pali ale chciałbym w takich rozsądnych (jak dla mnie) pieniądzach kupić klasyczny garnitur. Jednorzędowy trzyczęściowy dobrej jakości w kolorze ciemny granat, ewentualnie grafit - może to śmieszne że tak uszczegóławiam i się upieram - sam nie wiem czy to siła przyzwyczajenia czy rzeczywiście ten konkretny model świetnie maskował moją niepełnosprawność.

A może ktoś ma podobne problemy zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 złotych powinieneś coś spokojnie znaleźć. Radzę z odpowiedniego tematu w przewodniku miejskim znaleźć namiar na krawca i ewentualnie tam kontynuować dyskusję i dopytywać. Ewentualnie załóż nowy temat z nazwą miasta, bo inaczej sprawa się ma, jeżeli chcesz za 3000 zł uszyć w Warszawie, a inaczej w np. Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.