Jump to content

Warszawscy szewcy - którego wybrać


Michał Kwiatkowski
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post tutaj ;) Piszę z zapytaniem gdyż planuję uszyć buty w tym roku, klasyczne czarne oxfordy. W pierwszej kolejności na swój ślub ale zależy mi żeby jeszcze posłużyły długo po nim. O ile przeczytałem opinie o poszczególnych szewcach, o tyle nie znalazłem porównania między nimi. Czy mógłby ktoś z was się wypowiedzieć, gdzie najlepiej się udać? Interesuje mnie Januszkiewicz, Kielman oraz Kamiński.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pieniądze nie grają roli szyłbym u Kielmana - to jednak legenda.

Natomiast prawdę mówiąc u każdego z powyższych szewców dostaniesz znakomite buty. W przypadku Januszkiewicza nastaw się na zaakceptowanie jego wyczucia stylu - jeśli Ci odpowiadają jego wyroby wal jak w dym, natomiast pójście do niego z wydrukowanym zdjęciem butów z innej pracowni z prośbą o odtworzenie może skończyć się rozczarowaniem. Kamiński, a szczególnie Kielman, powinni być nieco bardziej elastyczni jeśli chodzi o odtworzenie jakiejś Twojej specyficznej wizji - o ile ją posiadasz :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, bardzo podobają mi się buty Januszkiewicza i z tego co czytałem powinne być najwygodniejsze. Jedyne co mnie w nich niepokoi to fakt, że wyczytałem tu na forum że ich jakość w ostatnich latach się pogorszyła.
Problemy dotyczyły głównie pracy cholewkarza (ażury itp), ale przy gładkich oksfordach nie bałbym się o efekt, takie buty u TJ'a bardzo ładnie wychodzą.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Michał Kwiatkowski, 2 lata temu szyłem u Pana Januszkiewicza lotniki na ślub. Co do komfortu to rzeczywiście nie uważam, żeby było jakoś nadzwyczajnie (choć porównanie mam tylko do butów z półki powszechnie rozumianych na tym forum jako klasyczne), ale co do jakości wykończenia nie mam żadnych uwag. Wyszły mi z tego zamówienia świetne buty, które lubię i noszę cały czas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.