Skocz do zawartości

Gniecenie w miejscu złamania butów


P1us1n

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich użytkowników :)

chciałbym opisać swój problem i jednocześnie prosić o pomoc w jego rozwiązaniu. 

Do rzeczy. Praktycznie w każdych skórzanych butach zimowych typu: trzewiki, trapery, botki mam problem z wbijaniem się od góry w stopę w miejscu "łamania się" skóry. Załamanie się skóry do środka powduje poziomy nacisk na ścięgna palców i powoduje ból. O dziwo, problem zazwyczaj występuję tylko w prawej nodze. Buty również potrafią się różnie złamać (jeden centrymetr bliżej/dalej od drugiego).

1. Czy jest możliwość, że but się rozchodzi, skóra w tym miejscu zmięknie i przestanie to dokuczać?

2. Czy szewc może coś w takiej sytuacji zaradzić?

3. Czy znacie na to jakieś rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamanie, które mnie gniecie nie jest na krawędzi usztywnienia i skóry, tylko samej skóry. 

Jeżeli zaś chodzi o dobór rozmiaru/tęgości to zdaje sobie sprawę, że zbyt duży rozmiar może powodować złamanie w złym miejscu (też mi się to zdarzało), ale dzieje się tak praktycznie w każdych butach bex względu na idealne dopasowanie lub jego brak.

wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w jednym bucie. Być może powinienem był wziąć pół rozmiaru większe.
Moje próby rozwiązaniu problemu:
1. Szewc starał się zmiękczyć skórę i ja od wewnątrz trochę spiłować.
Nic to nie dało. Straciłem tylko pieniądze.
2. Wkładka to ciekawy trop ale u mnie się nie sprawdziła. Było mi wtedy zbyt ciasno w bucie. W podbiciu. (Tak jak pisałem wyżej, może powinienem wziąć ciut większy rozmiar). Spróbuję jeszcze z ucięta wkładką. Tak, aby tylko sięgała od palców do śródstopia.
3. Plaster na stopę w miejscu ucisku.
To rozwiązuje u mnie temat. Ale jest upierdliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.