Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak się zastanawiam nad uszyciem marynarki. Chciałbym celować w sezon jesień ewentualnie zima. Pytanie stoi tak. Czy naprz. tkanina o gramaturze 260 g będzie do zapewnienia warunków śród-europejskich? Oczywiście jakiś olejak-kurtka na to, ewentualnie puchowiec długi lub płaszczyk wełniany.

Znalazłem piękna tkanine w przecenie.  

https://shop.huddersfieldtextiles.com/product/ht2003-navy-black-yellow-check-260-grams-8-oz/

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z opisu wynika wyraźnie, że to letnia tkanina (oraz, że to mieszanka, ale nie wiadomo z czym - może lnem lub moherem). Nawet jeśli się czymś dogrzejesz, to i tak może nie pasować do innych elementów zimowego ubioru, np. flanelowych spodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

21 minutes ago, dziko said:

Z opisu wynika wyraźnie, że to letnia tkanina (oraz, że to mieszanka, ale nie wiadomo z czym - może lnem lub moherem). Nawet jeśli się czymś dogrzejesz, to i tak może nie pasować do innych elementów zimowego ubioru, np. flanelowych spodni.

Dzieki, właśnie zauważyłem, że to cool wool.

Jeszcze bym Cię zapytał co potem myślisz o tych tkaninach? Nie jest to już typowo letnia tkanina.

https://shop.huddersfieldtextiles.com/product/kts02-brown-check-blue-red-oc-260-grams-8-oz/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jesień/zimę lepiej celować w gramatury ok 360-380. Co do huddersfield textiles... to sprzedają oni różne rzeczy tak samo różnej jakości. Można się naciąć na dosyć słabe wełny włoskiej produkcji. Mi się zdarzyło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi