Skocz do zawartości

[Michał Stenka] 3-częściowy garnitur z Fresco


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu się żenię i postanowiłem powierzyć szycie garnituru ślubnego Michałowi Stence z Żukowa :). Jestem po wstępnej rozmowie i pierwszej przymiarce. To moje pierwsze bespoke i będę wdzięczny za jak najwięcej uwag i pytań.

Materiał: granatowe Fresco z 30% zawartością Moheru

Styl, jaki opisałem na pierwszej rozmowie:

  • szerokie klapy otwarte
  • kozerka zakrzywiona i nachylona pod dużym kątem (w stylu pracowni B&Tailor)
  • 2,5 guzika
  • dość zaokrąglone linie kroju (też B&Tailor)
  • pojedyncza, głęboka zakładka w spodniach (jedna para z mankietem na 5 cm, druga bez)
  • spodnie ze średnim stanem, raczej zgodne z moją sylwetką
  • długość marynarki pozwoliłem Michałowi określić samodzielnie
  • kamizelka z plecami z tkaniny zasadniczej (zwrot zapożyczony z oferty ZR)

A zresztą, popatrzcie sami na inspiracje: 

https://i.pinimg.com/originals/aa/9a/11/aa9a114a8c207e3a54132b8e55add550.png

http://bntailor.tumblr.com/post/142824637108/1-pleat-trousers-by-btailor

Osobny temat stanowi dwurzędowa kamizelka, którą częściowo sam zaprojektowałem. Na jednym ze zdjęć widać szkic jej kształtu. Będę Wam wdzięczny za ocenę tego elementu, bo jeśli coś wyjdzie nie tak, to Michał nie będzie miał już czasu zrobić kolejnej ;)

Wymyśliłem sobie, że łuk klapy zacznie się tuż nad górnym guzikiem, potem zejdzie w dół, być może zasłaniając guzik przeciwległy, a później już w górę, ku barkom. Nie jestem jeszcze przekonany do kształtu, jaki obecnie tworzy kamizelka. Pierwotnie wyobrażałem sobie, że nie będzie schodzić tak nisko.

 

P1466040.jpg

P1466046.jpg

P1466050.jpg

P1466052.jpg

P1466054.jpg

P1466057.jpg

P1466060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał robić kamizelkę z plecami z fresco. To dość sztywny i szorstki materiał, może źle pracować w przypadku pleców kamizelki. Ja osobiście zrezyngowałbym z mankietów w spodniach - ten materiał jest wprost stworzony do bezobsługowych garniturów na co dzień, prostych w formie - dodatkowy "ściągacz" w postaci mankietu tutaj moim zdaniem średnio pasuje:

  • Same spodnie będą same się prostować 
  • Mankiet moim zdaniem fajnie wygląda w lejącym się materiale - fresco jest jego przeciwieństwem :)

Poza tym póki co niewiele widać, ale gratuluję jedynego słusznego wyboru w postaci fresco - ostatnio już wszystkie garnitury mam tylko z niego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .mateusz napisał:

W sierpniu się żenię [...]

Materiał: granatowe Fresco z 30% zawartością Moheru

Styl, jaki opisałem na pierwszej rozmowie:

  • kamizelka z plecami z tkaniny zasadniczej (zwrot zapożyczony z oferty ZR)

To nie łączy się dobrze. Wiem, że wełna fresco itd itp, ale będzie Ci zwyczajnie za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję, Panowie, za poprzednie komentarze. Przewiewność tkaniny ponownie porównaliśmy z przykładowymi podszewkami i wyszło, że jednak fresco wygrywa ;) . Na pewno najlepiej byłoby zupełnie bez kamizelki, ale uparłem się i wytrzymam.

A tymczasem publikuję zdjęcia z drugiej przymiarki.

P1488052.jpg

P1488056.jpg

P1488057.jpg

P1488061.jpg

P1488063.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.