Jump to content

Rozciąganie butów z membraną gore tex


scarab
 Share

Recommended Posts

Mam problem z butami Haix Airpower P9 Desert jak na fotce poniżej - są na mnie odrobinę za małe, uciskają duży palec, co po dłuższym chodzeniu objawia się bólem paznokcia. Szczególnie uciążliwe jest oczywiście podczas schodzenia z gór. Większy rozmiar niestety nie był dostępny, liczyłem że z czasem buty się dopasują, jednak niestety ciągle mam dyskomfort, wystarczyłoby mi rozbicie ich o jakieś pół centymetra. Trochę obawiam się oddawać buty do szewca, szczególnie że mają membranę gore tex, którą boję się że uszkodzi, tym bardziej że nie mam żadnego sprawdzonego fachowca. Czytałem na forum o produkcie Saphir Bdc Shoe-Eze. Czy można go bezpiecznie zastosować na tego typu butach? Czy zmiękcza on skórę bezpowrotnie czy jedynie jednorazowo ją rozciąga, ale wraca ona do pierwotnej twardości? Buty mają twarde noski oraz pięty i chciałbym żeby tak pozostało. Chyba że możecie polecić jakiś lepszy sposób na ich rozciągnięcie?

 

206206_action2.jpgSaphir Bdc Shoe-EzeSaphir Bdc Shoe-Eze

Link to comment
Share on other sites

Zamiast kombinować z rozbijaniem spróbuj wyjąć oryginalne wkładki i założyć najcieńsze Dr.Scholl.,Jak pochodzisz z cienkimi wkładkami to za jakiś czas powinny się na tyle rozbić ,że zmieścisz te oryginalne.A jak bez wkładek będą za ciasne to rozbijanie nie pomoże szkoda kasy,czasu i poobcieranych stóp.,    

Link to comment
Share on other sites

Wiem że nie powinny dotykać, pierwotnie kupiłem rozmiar 11.5, który zamieniłem na 12 bo wydawał się minimalnie za mały, większe nie są dostępne. 12 początkowo wydawał się ok, być może dlatego że testowałem kilka dni w domu na wypoczętych stopach. Przeszedłem już w nich ładnych kilkadziesiąt kilometrów licząc że się rozchodzą i skóra się rozbije, szczególnie że zawsze max rozmiar butów który noszę to 46.5, a te są w rozmiarze 47, ale niewiele się zmieniło. Stąd pytanie czy da się im jakoś w tym pomóc :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.