Jump to content

Gdzie najlepiej kupić Omegę (Seamaster) - używana


glocek
 Share

Recommended Posts

Panowie,

Kieruję się do Was z pytaniem, gdzie mogę zakupić Omegą (Seamaster) - klasyczna ze złotą tarczą i skórzanym paskiem, używaną (w dobrym stanie). Dotychczas znalazłem takie portale jak ebay oraz chrono24, problem w tym, że nie jestem znawcą i obawiam się, że mogę trafić na podróbkę.

Będę wdzięczny z Wasze opinie w tym zakresie.

Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!:)

Link to comment
Share on other sites

Na chrono24 raczej nie ma podrób, co najwyżej mogą zdarzyć się nierzetelni sprzedawcy (ponoć należy unikać podejrzanie korzystnych ofert z Włoch).

Jeżeli kupujesz zegarek z odbiorem osobistym (czyli np. na Allegro), zapytaj sprzedawcę czy zgadza się na weryfikację oryginalności u wskazanego przez Ciebie zegarmistrza.

Moim zdaniem jeśli sprzedający żąda ceny zbliżonej do średniej z chrono24 za ten sam model w podobnym stanie, nie ryzykujesz że kupisz podróbę, co najwyżej składak (z części oryginalnych, ale nie pochodzących w 100% z tego zegarka, tylko wymienionych później).

PS. Dlaczego ze złotą tarczą? To chyba DeVille? Czy nie chodzi o złotą kopertę? Pozłacane odradzam, a złote wiadomo - koszt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Polecam popatrzeć w sklepach (komisach) z używanymi zegarkami - np. Le Sabre czy Wrzeciono Czasu. Często maja vintageowe Seamastery. Zapłacisz o jakieś 15-20% więcej niż na Allegro, ale przynajmniej masz (większą) pewność, że zegarek jest oryginalny i jest w dobrym stanie mechanicznym - dostajesz gwarancje na bodajże 6 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pierwszej wspomnianej firmy nie polecam. Kupiłem Breitlinga, po otrzymaniu przesyłki dopiero mozna było zauważyć że antyrefleks wyglądał jakby ktoś go znalazł na plaży po długim czasie, jednym słowem mega zjechana powłoka, czegoś takiego nie widziałem. Gdybym nie miał zegarków z zewnętrznym antyrefleksem mógłbym uwierzyć, że tak to wygląda po kilku latach, bo "zegarek nie jest nowy". Oczywiście zegarek zwróciłem. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, MichałZet napisał:

Pierwszej wspomnianej firmy nie polecam.

 

Ja akurat mam bardzo dobre doświadczenia, ale fakt, że mogłeś go zwrócić, bo coś było z nim nie tak, tylko potwierdza sugestie z mojego posta. Mniej doświadczony miłośnik zegarków, szczególnie kupujacy vintage, lepiej zrobi dopłacając te 15%-20% więcej i kupując od tego rodzaju sprzedawcy, niż od osoby prywatnej, gdzie ryzyko takiej wpadki, o której mówisz, jest jednak o wiele większe.

Swoją drogą - przepiękny pie-pan na zdjęciu profilowym :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.