Jump to content

marcinkucharski
 Share

Recommended Posts

Cześć. Zastanawia mnie wasza opinia o spinkach do krawatów. Wiem, że jest to sprawa dość kontrowersyjna. Historii jest co najmniej kilka. Jedna mówi, że zaczęły być używane w zastosowaniach militarnych i w takowych muszą pozostać. Niektórzy mówią, że weszły do użycia w latach 20 XX w. i zostały spopularyzowane przez amerykańskich bankierów, w ogóle zdobywając w Stanach dużą popularność. Jednak część zagranicznych źródeł mówi, że nosili je już europejscy arystokraci w latach 70 XIX w. z przyczyn bardziej praktycznych. Trochę dziwi mnie opinia wyrażana przez chyba większość polskich internautów, a także i Orłowskiego w protokole dyplomatycznym, że istnieje jedna zasada noszenia spinek — „nie robić tego”. Wiem natomiast, że spinek bronią osoby w polskiej blogosfery przedmiotowej (Mr. Vintage, DandyCore, Szarmant). Jakie jest wasze zdanie?

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, marcinkucharski napisał:

Trochę dziwi mnie opinia wyrażana przez chyba większość polskich internautów, a także i Orłowskiego w protokole dyplomatycznym, że istnieje jedna zasada noszenia spinek — „nie robić tego”.

Ta opinia bierze się stąd, że spinki to gadżet dla kelnera, ułatwia mu pracę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.