Jump to content

NAJLEPSZE PASTY ŚWIATA JUŻ W POLSCE - SAPHIR MEDAILLE D'OR


macaroni
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie również tutaj "zaimportować" treść kluczowych postów z poprzedniego forum, by uniknąć powtarzających się pytań:

Witam wszystkich!

Reprezentuję firmę Danbis s.c. - wyłącznego importera najwyższej jakości środków do konserwaji i pielęgnacji skór (obuwia, galanterii skórzanej, mebli) - w naszej ofercie produkty marki SAPHIR, SAPHIR MEDAILLE D'OR, AVEL, TARRAGO.

Ze względu na tematykę forum skupimy się przede wszystkim na prezentowaniu kluczowej linii skierowanej do najbardziej wymagających klientów:

SAPHIR MEDAILLE D'OR

SAPHIR

Saphir, francuska marka z ogromną tradycją wyróżniająca się na rynku ze względu na najwyższą jakość swoich produktów. Producentem linii jest francuska firma AVEL. Pozycja oraz uznanie marki Saphir ugruntowała się dzięki ciągłym badaniom, które są prowadzone we współpracy z najlepszymi fachowcami w branży oraz uznanymi producentami obuwia oraz galanterii skórzanej. Produkty tej firmy wybierane są przez najbardziej wymagających klientów na całym świecie ze względu na najwyższą jakość oferowanych produktów.

W procesie produkcyjnym bezkompromisowo wykorzystywane są najlepsze i najbardziej wydajne surowce: olej z norek, olej z jojoby, proteiny pszeniczne, lanolina, wosk pszczeli, wosk mineralny, wosk Carnauba (naturalny wosk roślinny z liści kopernicji). Środki do konserwacji skór Saphir gwarantują optymalną ochronę oraz wyjątkowy wygląd.

SAPHIR Médaille d'or 1925 Paris

Saphir Medaille d’or to najlepsza na śwecie linia impregnatów do wyrobów skórzanych rekomendowana przez najbardziej uznane marki, między innymi:

LOUIS VUITTON, BURBERRY, JOHN LOBB, J.M. WESTON, LANVIN, SEBAGO, HESCHUNG …

Ekskluzywna linia Saphir Medaille d'Or 1925 to bezkonkurencyjne środki do pielęgnacji skóry francuskiego producenta AVEL.

Produkty Saphir Medaille d'Or 1925 zdobyły uznanie wśród największych projektantów oraz najlepszych fachowców w branży. Produkty dostępne tylko w najbardziej ekskluzywnych salonach sprzedaży na całym świecie. Najwyższa jakość to znak rozpoznawczy, najwyższa jakość to priorytet, najwyższa jakość to Saphir Medaille d'Or 1925.

AVEL

Firma AVEL została założona w 1977 roku przez Aleksandra Moura. W 2004 roku kierownictwo firmy objął jego syn, Marc Mour. Jest firmą rodzinną. Fabryka znajduje się w południowo-zachodniej Francji, niedaleko Cognac. Od początku swego istnienia AVEL wyróżnia się poprzez wprowadzanie nowej koncepcji ochrony i upiększania najszlachetniejszych materiałów, takich jak: skóra, drewno, metal, kamień.

Każdy produkt został opracowany w celu zaspokojenia bardzo wymagających konsumentów i specjalistów, dla których priorytetem jest jakość.

Firma jest obecna w ponad 50 krajach, dzięki klientom, którzy są najlepszymi ambasadorami marki AVEL.

Produkty te, spełniają najwyższe normy jakościowe, zawierają surowce naturalne i składniki aktywne. Przy ich tworzeniu koszty schodzą na dalszy plan, priorytetem pozostaje jakość. Powstają na podstawie badań, z zakresu kosmetologii, farmaceutyki oraz nowoczesnych technologii. Wyroby są obecne i eksportowane do ponad 50 krajów: Arabii Saudyjskiej, Kanady, Chin, Japonii, Rosji, USA i wielu krajów europejskich.

Wiele osób może kojarzyć nazwę SAPHIR - rozpoznawalną i dostępną w najbardziej ekskluzywnych salonach sprzedaży przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej oraz ... w Rosji (ogromny rynek dla ekskluzywnych "brandów").

Już teraz linia SAPHIR MEDAILLE D'OR dostępna w Polsce (sklep on-line oraz katalog w stopce).

Promocja na produkty SAPHIR dla zarejestrowanych użytkowników forum -szczegóły dostępne u Administratora po rejestracji.

Link to comment
Share on other sites

MrClassic

Witam.

Używam Saphir'a od ponad roku. 2 razy zamawiałem już z Francji - teraz, będę płacił taniej za przesyłkęSmile

Polecam też renowator. Mam nadzieję, że znajdę go w dystrybucji w Polsce?

Tradycyjna szkoła:

1. renowator

2. krem

3. wosk

4. wosk + odrobina wody

efekt? jak z witryny dobrego szewca:)

Saphir sprawdza się idealnie!

Pozdrawiam i życzę wielu klientów.

macaronitomato

MrClassic, za każdym razem nakładasz na buty 4 warstwy?

MrClassic

Nie... To raczej proces i obserwacja.

Takie "pełne" czyszczenie funduję butom co kilka razy (użyć).

Ja skóra wydaje się dobrze natłuszczona - mniej więcej co 4 - 5 razy wystarczy kompletne ich potraktowanie. A po każdym użyciu, a raczej przed kolejnym, tylko odświeżam. Tzn. wosk + woda, a jeśli wciąż wyglądają idealnie, sama szmatka i odkurzenie.

To kwestia wyczucia. Raczej nie podchodzę do tematu stosując zasady...

Natomiast ważne jest, żeby po pierwszym "poważnym" potraktowaniu powtórzyć takie mocniejsze woskowanie, bez kremu i renowatora, kilka następnych razy (oczywiście po użyciu butów), o ile chcemy utrzymać "mirror shine".

Później jest już całkiem łatwo. Raz uzyskany blask utrzymuje się coraz dłużej.

Osobiście traktuję to jako formę zabawy i relaksu, bo nakładu czasu trochę to wymaga niestety...

macaronitomato

Opisz proszę jak uzyskujesz lustro na butach.

MrClassic

Sprawa jest dość prosta, o ile już załapiemy o co chodzi. Cała tajemnica tkwi w ilości czasu (doskonałe ćwiczenie cierpliwości) poświęconego oraz w proporcji wosku do kropel wody.Smile

Ale po kolei:

1. po wyczyszczeniu butów dowolną metodą, nakładamy na skórę niewielką ilość wosku, tak, aby stworzyła cieniutką, szczelną jednak powłokę.

2. dajemy sobie 10 - 15 minut na herbatkę

3. nawijamy na palec wskazujący (niektórzy używają 2 palców: wskazującego i środkowego) szmatkę, polecam flanelę

4. delikatnie kolistymi ruchami pocieramy zaschnięty wosk (ja robię to w obszarze mniej więcej 5 cm kwadratowych na raz, potem przesuwam się na kolejny obszar)

5. kiedy pojawi się pierwszy połysk, taki zwyczajny, nie lustrzany jeszcze, nabieramy niewielką ilość wosku na szmatkę i powtarzamy czynność, ale dodając kilka (dosłownie) kropel wody (im zimniejsza - tym lepiej!) - ja po prostu wkładam palec do szklanki, w której mam wodę, następnie dotykam palcem czyszczony fragment buta pozostawiając na nim kilka kropel

6. czyścimy w ten sposób jeden fragment buta do uzyskania magicznego efektu - i tu zalecam cierpliwość - pierwszy raz może to potrwać nawet do 15 minut na jednym małym kawałku skóry - kiedy jednak "załapiemy" o co chodzi, i jakiej ilości pasty używać, następne idą szybciej

7. niemniej, przygotujmy się na 1 godzinę pracy nad parą butów

8. kolejne czyszczenie tych samych butów trwa znacznie krócej

Na koniec kilka sztuczek, które mogą ułatwić przygodę z "mirror shine":

1. jako szmatka doskonale sprawdza się flanelowa biała pielucha - do kupienia w większości sklepów z ubrankami dla dzieci za jakieś 3 - 4zł

2. przećwiczmy wszystko na starych butach - nałożenie zbyt dużej ilości wosku na te ulubione jest niewskazane, a trudno jest ten nadmiar później usunąć...

3. wydłubmy trochę wosku z puszki, (chyba, że nie szkoda nam całej puszki) i podgrzejmy go porządnie, tak, aby był całkiem miękki i posłużmy się takim podgrzanym - łatwiej uzyskamy lustrzany połysk (dużo łatwiej)

Nie polecam jednak tej metody na stałe - jest dobra do wyczucia ilości pasty i siły nacisku (ja nie naciskam zbyt mocno). Połysk uzyskany tą metodą jest dużo mniej trwały. To droga na skróty, za to z dużo słabszym efektem. Pozwoli jednak doskonale poćwiczyć...

Aby uzyskać długotrwały efekt, należy nałożyć na but 5 - 6 warstw wosku, dość cienkich.

I jeszcze anegdota:

Oglądałem 2 lata temu w Londynie w sklepie Foster & Son piękne brązowe oksfordy. Jedynym ich mankamentem był absolutny brak połysku. Zapytałem więc panią sprzedawczynię, dlaczego niektóre buty tak pięknie błyszczą, te zaś, które mi się podobały są zupełnie matowe. Szybko wyjaśniła z uśmiechem na twarzy, widząc osobę niedoświadczoną, że właściwie z małymi wyjątkami, każdy buty mogą być wypolerowane do efektu lustra. Ponieważ zadawałem dużo pytań, pani była tak miła, że zaproponowała mi, że nauczy mnie jak to zrobić. Wypolerowała więc opisaną przeze mnie powyżej metodą 2 buty, co zajęło jej ok 45 minut. Byłem w siódmym niebie.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy próbowałem kilka miesięcy później odtworzyć rytuał... nic nie wychodziło. Nie umiałem przywrócić kupionym wtedy butom wspaniałego połysku, nie umiałem w ten sam sposób wypolerować nowych butów. Byłem załamany i nie potrafiłem zrozumieć o co chodzi, co robię nie tak. Ale po kilku miesiącach prób i grzebania na różnych forach, po nie wiem sam ilu razach obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego ze strony Westona, któregoś razu w końcu wyszło. Eureka! Pierwsza rzecz, której byłem pewny, to, że nie byłem wystarczająco cierpliwy. Druga, to, że dawałem za dużo wody a za mało wosku.

Mam nadzieję, że wybaczycie mi ten przydługi wpis - niełatwo jest jednak oddać w opisie wszystkie detale. Zdecydowanie łatwiej zademonstrować!

Pozdrawiam wszystkich butomaniaków i życzę szybkiego dojścia do celu. Może Wam nie będzie szło tak opornie jak mi:)

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Mr.Sartorialist napisał:

Czy mógłbyś prroszę napisać jakie produkty używasz?

Dziękuję

MrClassic,

1. Szmatka flanelowa (sporadycznie tylko szczotki, do odkurzenia)

2. Renowator

3. Krem w wysokim słoiku (różne kolory)

4. Wosk Medaille Dor

Jak wejdziesz na stronę: http://saphir.pl/medaille/index.php

renowatora nie ma, krem to pozycja 3 od góry, wosk, pozycja 2 od góry

macaronitomato

Robisz mirror shine na całych butach czy tylko na nosku i pięcie?

MrClassic,

zależy od butów

na gładkich mokasynach lecę po całości, na lotnikach też

ale na oksfordach, najlepiej według mnie jest wypolerować utwardzony przód i pięty, choć tak naprawdę poleruję całość - tylko poza przodem i tyłem nie tak, żeby lśniły

przy używaniu na zagięciach dość szybko znika powłoka lusterka niestety, ale i na przykład na bokach buta utrzymuje się dość długo

nie wiem, czy uda mi się sfotografować dość dokładnie, ale mam nadzieję, że w weekend wkleję kilka zdjęć

Link to comment
Share on other sites

MrClassic

Wiesz, ja doszedłem do takiego zestawu. Ale myślę, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Znam osoby, które używają wyłącznie wosku i są zupełnie zadowolone. Czytałem też o innych sposobach pielęgnacji, kiedy ludzie używają jeszcze innych specyfików, z farbą do rantów podeszwy włącznie:)

Istotny jest też sposób czyszczenia i ogólnie pielęgnacji.

Wiele też zależy od stosowania prawideł - czynią cuda! Mam jedną parę butów, która ma 4 lata. I chociaż rzadko używam jednej pary dwa razy w tygodniu, to wciąż wyglądają doskonale.

Link to comment
Share on other sites

WSTĘP:

Skóra jest szlachetnym , wyjątkowym produktem naturalnym pochodzenia zwierzęcego. Dokładnie jak skóra człowieka wymaga pielęgnaji, natłuszczania, odżwyiania. Skóra jest produktem wyjątkowym, w związku z czym należy dbać o nią w sposób szczególny. Aby zapobiec wysychaniu skóry oraz potencjalnym uszkodzeniom istotne jest jej systematyczne odżywianie, natłuszczanie, impregnacja. Brak bieżącej konserwacji często prowadzi do pęknięć oraz poważnych, nieodwracalnych uszkodzeń skóry.

Podstawowe właściwości skóry:

* dobra przepuszczalność powietrza

* zdolność pochłaniania oraz wydalania pary wodnej z atmosfery (skóra oczyszcza się)

* termoizolacja

* miękkość, elastyczność, dobra wytrzymałość na rozciąganie,

KONSERWACJA SKÓR GŁADKICH Z SAPHIR MEDAILLE D'OR:

1) SZCZOTKA:

Dołączona grafika

W pierwszej kolejności należy usunąć kurz i brud z powierzchni skóry najlepiej za pomocą szczotki.

2) RENOWATOR W KREMIE 100ML:

http://sklep.saphir.pl/renowator-w-krem ... -d-or.html

Dołączona grafika

Przed pierwszym użyciem produktów SAPHIR, a w trakcie regularnej konserwacji od czasu do czasu zalecamy użycie RENOWATORA W KREMIE, który uwolni skórę od nałożonych wcześniej środków silikonowych oraz szkodliwych preparatów.

Preparat oparty na wosku pszczelim oraz oleju z norek, odnawia, chroni oraz odżywia skórę, nie powodując uszkodzeń nawet najbardziej delikatnych wykończeń.

Do konserwacji gładkiej skóry zaleca się stosowanie preparatów na bazie wosku pszczelego. Preparaty SAPHIR są rozpuszczane w naturalnej terpentynie, co zapewnia najwyższą czystość.

3) KREM DO OBUWIA - 100 ml:

http://sklep.saphir.pl/krem-do-obuwia-butow-100ml-saphir-medaille-d-or.html

Dołączona grafika

Nawilżający krem koloryzujący na bazie wosku pszczelego (32%), który odżywia, zmiękcza i chroni skórę. Wysokiej jakości pigment nie powoduje barwienia odzieży. Jego odżywcze właściwości pozwalają na optymalną ochronę skóry.

Krem pozwala na pokrycie przebarwień, zarysowań i zadrapań. Po polerowaniu daje piękny połysk nawet po kilku dniach.

4) PASTA (WOSK) do OBUWIA 50ml / 100ml:

http://sklep.saphir.pl/pasta-do-butow-79.html

Dołączona grafika

Pasta do obuwia na bazie wysokiej jakości wosków: pszczelego (92%),który odżywia i zmiękcza skórę, roślinnego , który zapewnia trwały połysk oraz wosku mineralnego, który zapewnia wodoodporność skóry.

Woski zostały rozpuszczone w naturalnej terpentynie.

5) OCHRONA - PROTEKTOR, IMPREGNATOR, WODOODPORNY ŚRODEK - 300 ml

http://sklep.saphir.pl/super-protector.html

Dołączona grafika

Najbardziej zaawansowana technologia pozwoliła stworzyć produkt do ochrony skóry i wyrobów włókienniczych. Produkt ten jest tworzony na bazie żywic fluorowanych stosowanych w firmie 3M ScotchgardR. Protektor jest odporny na działanie deszczu, śniegu oraz chroni przed tłustymi plamami. Nie zmienia koloru i struktury materiału. Chroni przed zabrudzeniami mankietów, kołnierzyków, krawatów, itp. Do wszystkich typów skór naturalnych, zamszu i nubuku, tekstyliów.

Na załączonych filmach miły Pan:

FILM nr 1:

1) Szczotką usuwa kurz.

2) Używa bezbarwnego kremu do obuwia (jeżeli buty wcześniej były impregnowane innymi środkami, warto użyć najpierw renowatora)

3) Dalej stosuje pastę / wosk

4) Poleruje

FILM nr 2:

Pokazuje jak za pomocą pasty / wosku uzyskać optymalny połysk.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Cyklicznie powracające co sezon pytanie:

JAK USUNĄĆ SÓL Z BUTÓW?

ZIMA - JAK POZBYĆ SIĘ PLAM SPOWODOWANYCH SOLĄ ROZSYPANĄ NA CHODNIKACH, ULICACH?

ZABÓJCZA ZIMA DLA NASZYCH BUTÓW - JAK UNIKNĄĆ ZNISZCZENIA?

Na prośbę jednego z użytkowników forum kilka porad:

1) PRZEDE WSZYSTKIM PROFILAKTYKA.

a) Bieżąca konserwacja, pielęgnacja skóry:

Skóra, z której jest wykonane obuwie, podobnie jak skóra człowieka powinna być systematycznie odżywiana, natłuszczana (dobre pasty - tłuste, nie nabłyszczające, kremy, dubbin -tłuszcz do skór - wszelkie preparaty na bazie naturalnych wosków oraz fluoru, który dodatkowo zabezpiecza skórę przed wilgocią). Unikać nabłyszczaczy, gąbek do szybkiego połysku, past błyskawicznych ... itd.

Najlepiej po wchłonięciu się pierwsej warstwy pasty, nałożyć drugą. Po wyschnięciu wypolerować.

Skóra nieodżywiana w naturalny sposób ulega wysuszeniu, poza utratą walorów estetycznych jest bardziej narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, przemoczenia, obuwie znacznie szybciej się zużywa. Ponadto jeden z najczęściej wymienianych argumentów przez producentów do których trafiają reklamacje to "brak bieżącej konserwacji". Więc z oczywistych względów obuwie konserwować warto Smile

B) Ochrona, impregnacja:

Kiedy skóra obuwia jest we właściwy sposób odżywiona pozostaje ją dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią, warunkami atmosferycznymi, oraz wszelkimi zabrudzeniami.

Do tego celu najczęściej stosuje się PROTECTOR (PROTEKTOR), IMPREGNATOR w sprayu.

Najlepsze są brodukty na bazie żywic fluorowanych. Protektor jest odporny na działanie deszczu, śniegu oraz chroni przed tłustymi plamami. Nie zmienia koloru i struktury materiału.

Chroni przed zabrudzeniami mankietów, kołnierzyków, krawatów, itp.

Najczęściej są to środki bardzo uniwersalne - do wszystkich typów skór naturalnych, zamszu i nubuku, tekstyliów.

W ten sposób odżywione oraz zabezpieczone obuwie, będzie mniej podatne na wilgoć, przemoczenia, deszcz, śnieg, sól oraz różnego rodzaju zabrudzenia. Jeżeli takowe wystąpią będą łatwe do usunięcia ponieważ warstwa ochronna nie pozwoli na wchłonięcie brudu w pory skóry.

2) JAK USUNĄĆ SÓL Z BUTÓW?

Jeżeli obuwie było zabezpieczone Protectorem nie powinno być większych problemów z usunięciem soli za pomocą chociażby uniwersalnych płynów (Cleanerów) do czyszczenia skóry. Jeżeli jednak skóra nie była zabezpieczona - może to wymagać innego postępowania.

Pojawia się wiele domowych sposobów - płyn do naczyń, woda z octem, gorące mleko ... itd.

Pozwolę sobie wkleić również cytat autorytetu:

Jan Kielman na oficjalnej stronie radzi (nie mogę wkleić linku, gdyż nie minęły 24h od rejestracji):

"Plamy z soli są prawie nieusuwalne. Jeden ze skuteczniejszych sposobów to pełna kąpiel butów w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu lub mydła. Szczotką masujemy zanurzone buty (również ich wnętrze - zwłaszcza w miejscu palców) starając się wypłukać ze skóry wyschniętą sól. Najprawdopodobniej nie jest to wyłącznie sól znana nam z zimowych chodników, lecz sól fizjologiczna wydobywająca się wraz z parą wodną ze stóp.

Po kąpieli do butów wkładamy prawidła, odkładamy (odwieszamy) do wyschnięcia i natłuszczamy.

Istnieje zależność, ze czym lepsza skóra na butach - tym mniejsze zjawisko pocenia, czym buty gorsze, zrobione ze skóry pokrytej nie oddychającą warstwą lakieru i na syntetycznych podeszwach - tym częstsze uczucie wilgotnych stóp. "

Zastosować również można gotowe preparaty do usuwania soli występujące jako: ANTYSÓL, DE SALTER, Płyn do usuwania soli, środek do usuwania soli, odsalacz ... itd.

Po usunięciu plam skóra może być wysuszona i tu wracamy do punktu 1a Smile Natłuścić, odżywić najlepiej dobrym DUBBINEM - tłuszczem do skóry, a nastepnie zabezpieczyć.

Poleca się oczywiście stosowanie najlepszych impregnatów oraz środków konserwujących z daleka trzymając się od "supermarketowych" okazji, które mogą okazać się początkiem końca pięknego wyglądu naszych ulubionych "trzewików" Smile.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Często prosimy klientów robiących u nas zakupy o fotografie obrazujące skuteczność naszych preparatów, poniekąd w celu weryfikacji

Jedna ze znajomych chcąc usunąć plamy z soli podesłała nam gotowy tutorial

Obrazuje on skuteczność produktu DE SALTER TARRAGO oraz DUBBIN TARRAGO - tłuszcz do skór.

Zdanie wyjaśnienia: firma AVEL- producent linii SAPHIR oraz SAPHIR MEDAILLE D'OR, wykupiła hiszpańskie TARRAGO, więc teraz to jedna rodzina

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

DUBBIN SAPHIR MEDAILLE D'OR

http://sklep.saphir.pl/dubbin-tluszcz-do-skor-saphir.html

Dołączona grafika

Dubbin tłuszcz do skór SAPHIR wzbogacony olejem z norek wnika w skórę znacznie głębiej niż wosk. Odżywi, sprawi, że skóra stanie się miękka oraz uelastyczni najgłębiej położone warstwy skóry. Zalecany zwłaszcza wtedy, kiedy obuwie narażone jest na działanie, wilgoci, deszczu, śneigu, błota, mrozu ...

Często używa się tłuszczu lub oleju do zmiękczenia sztywnej, wysuszonej skóry. Ze względu na właściwości zmiękczające z olejem nie należy przesadzać.

Jeżeli obuwie wewnątrz również wykonane jest ze skóry i zauważymy, poczujemy, że ulega ona wysuszeniu warto wnętrze od czasu do czasu odżywić olejem do skóry (w niewielkich ilościach) dla utrzymania elastyczności oraz miękkości skóry.

Woski z natury są twardsze i mniej tłuste, odporne na wilgoć oraz działanie bakterii. Wosk pszczeli wnika w skórę, odżywiając ją, a pozostałe składniki tworzą ochronną warstwę na jej powierzchni ograniczając naturalną zdolność oddychania skóry. Dlatego wosku nie należy nakładać zbyt grubo.

Podsumowując - w miarę potrzeb.

Tłuszcz lepiej, głębiej odżywi, a przede wszystkim zmiękczy skórę zapewniając przy tym wodoodporność.

Wosk przede wszystkim dla efektu, urody - również odżywi oraz zapewni wodoodporność, jednak będzie twardszy i ograniczy zdolność oddychania skóry.

Link to comment
Share on other sites

mr.vintage napisał:

Tytułowe pytanie kieruję przede wszystkim do użytkownika saphir.pl, który jest tutaj ekspertem w temacie pielęgnacji obuwia, ale mam nadzieję, że inni też włączą się do dyskusji.

Temat ten rozpoczął się w dziale Ogłoszenia, ale sądzę, że tu będzie lepiej widoczny.

Chciałbym zapytać o następujące rzeczy:

1. Jak powinna wyglądać codzienna i okresowa pielęgnacja butów?

Zakładamy, że buty wykonane będą w całości ze skóry, łącznie z podeszwą.

Chciałbym prosić o podanie konkretnej kolejności i nazwy konkretnych środków z oferty saphir.pl (najchętniej oferta tańsza i droższa).

2. Czym środki oferowane przez saphir.pl róznią się od powszechnie dostępnych marek Kiwi, Collonil itp? (mam na myśli przede wszystkim tą najdroższą linię marki Saphir)

3. Jakie polecacie sposoby na odświeżanie skórzanych butów wewnątrz?

Słyszałem, że niektóre zakłady szewskie mają w ofercie usługę dezynfekcji butów, która pozwala usunąć przykry zapach i ponad 90% bakterii ze środka.

Z domowych sposobów słyszałem o wsypywaniu do środka soli lub sody oczyszczonej, ale też nie praktykowałem.

4. Czy nowe buty prosto ze sklepu należy przed pierwszym założeniem jakoś zabezpieczyć?

Moja dotychczasowa procedura na pielęgnację butów wyglądała następujaco:

1. Dokładne umycie gąbką z odrobiną mydła do rąk.

2. Prawidla i szuszenie.

3. Pastowanie pastą KIWI (1 lub 2 warstwy).

4. Polerowanie.

od czasu do czasu tą samą pastą traktowałem podeszwę skorzaną.

USYSTEMATYZUJMY:

AD1)

Bieżąca, systematyczna oraz okresowa konserwacja butów pozwala na utrzymanie obuwia w należytym stanie przez lata. Konserwacja pomaga w zachowaniu idealnego wyglądu obuwia, chroni przed wilgocią, pomaga w zachowaniu higieny, wpływa na wygodę użytkowania, a przede wszystkim wydłuża żywotność obuwia.

Brak konserwacji lub konserwacja przeprowadzana w sposób nieprawidłowy (bez czysczenia, stosowanie preparatów marnej jakości ...) w efekcie prowadzi do trwałego naruszenia struktury skóry oraz dewastacji.

KONSERWACJA STEP BY STEP:

A) "WYPOCZYWANIE" OBUWIA - PRAWIDŁA

Jeżeli buty nie są używane, powinny "wypoczywać" wyposażone w prawidła - najlepiej drewniane (cedrowe). Dzięki temu, skóra w miejscach częstych zgięć prostuje się. Ponadto w trackie suszenia skóra nie ulega deformacjom. Prawidłą ułatwiają również czyszczenie obuwia.Prawidła pomagają w suszeniu oraz wietrzeniu obuwia, ograniczają rozwój mikroorganizmów. Suszyć zawsze w temperaturze pokojowej z dala od wszelkich źródeł ciepła.

B) CZYSZCZENIE:

Należy pamiętać, aby obuwie przed konserwacją wyczyścić (pianki, cleanery, płyny do skór - usuwają brud oraz wcześniej nałożone impregnaty nie wysuszając skóry). W żadnym wypadku nie nanosić preparatów na brudne obuwie. Obuwie zamszowe czyścimy specjalną szczotką do zamszu. Obuwie ze skór gładkich, licowych szczotką, lekko wilgotną szmatką. Nie zaleca się prania obuwia.

C) ODŻYWIANIE, NATŁUSZCZANIE, iMPREGNACJA, PIELĘGNACJA, OCHRONA SKÓRY:

Poza odżywieniem oraz ochroną wierzchniej części buta, pamiętać należy o spodach.

Skórzane spody po oczyszczeniu oraz wyschnięciu powinny być solidnie natłuszczone i zaimpregnowane przed wilgocią (Dubbin - wodoodporny tłuszcz do skór), zwłaszcza kiedy obuwie użytkowane jest często w ekstremalnych warunkach, wilgoć, śnieg, błoto, mróz).

D) POLEROWANIE:

Nakładać należy minimalne ilośći wosku / pasty w końcowej fazie nasączając szmatkę wodą (film nr 2). Doskonały efekt.

AD2)

Szanujemy każdą konkurencję dlatego nie wypada mi zbytnio przechwalać w tym miejscu produktów saphir. Zachęcam do porównania składów poszcególnych produktów, a jeszcze bardziej do przetestowania i wystawienia stosownej recenzji przez użytkowników.

AD3) ODŚWIEŻANIE WNĘTRZA OBUWIA:

Jeżeli obuwie wewnątrz również wykonane jest ze skóry i zauważymy, poczujemy, że ulega ona wysuszeniu warto wnętrze od czasu do czasu odżywić olejem do skóry (w niewielkich ilościach) dla utrzymania elastyczności oraz miękkości skóry.

Poza usługą dezynfekcji u szewca Warto wypróbować antybakteryjne dezodoranty przeznaczone do odświeżania wnętrza obuwia. Zmniejszają one wydzielanie potu, działają bakteriobójczo, grzybobójczo, neutralizują oraz zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi.

TARRAGO ANTYBAKTERYJNY SPRAY DO OBUWIA TARRAGO FRESH:

http://sklep.tarrago.pl/fresh-deodorant.html

Dołączona grafika

O produktach Saphir Medaille D'or było w poprzenich postach, więc na życzenie bardzo dobre, choć tańsze odpowiedniki marki TARRAGO (firma AVEL produkująca Saphir, przejęła hiszpańskie TARRAGO, więc teraz to jedna rodzina):

STRONA INFORMACYJNA (produkty stawiane w opozycji wobec dostępnych wszędzie środków "supermarketowych"- TARRAGO doceniane przede wszystkim przez fachowców, szewców oraz internautów):

http://www.tarrago.pl/

TARRAGO UNIWERSALNY PŁYN DO CZYSZCZENIA:

http://sklep.tarrago.pl/plyn-do-czyszczenia-skor.html

Dołączona grafika

TARRAGO KREMY DO OBUWIA NA BAZIE WOSKU (90 KOLORÓW):

http://sklep.tarrago.pl/shoe-cream.html

Dołączona grafika

TARRAGO PASTY DO OBUWIA:

http://sklep.tarrago.pl/pasta-do-skrory-delikatnej-soft.html

http://sklep.tarrago.pl/pasta-do-butow.html

Dołączona grafika

DUBBIN - TŁUSZCZ DO SKÓR:

http://sklep.tarrago.pl/dubbin-50ml-tluszcz-do-skory.html

Dołączona grafika

TARRAGO PROTECTORY - WODOODPORNE IMPREGNATY:

http://sklep.tarrago.pl/protector.html

http://sklep.tarrago.pl/protector-34.htm

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

MrClassic

Tłuszcz do skór doskonale sprawdza się także do nawilżenia podeszwy buta.

Pamiętajcie tylko, proszę, że bywa wtedy trochę ślisko, szczególnie na wykładzinach dywanowych (np. w biurach).

MrClassic

Przenoszę odpowiedź na post z wątku: http://www.meskaelegancja.fora.pl/ogloszenia,9/najlepsze-pasty-swiata-juz-w-polsce-saphir-medaille-d-or,41.html

tu chyba bardziej pasuje:)

macaronitomato napisał:

robisz mirror shine na całych butach czy tylko na nosku i pięcie?

zależy od butów

na gładkich mokasynach lecę po całości, na lotnikach też

ale na oksfordach, najlepiej według mnie jest wypolerować utwardzony przód i pięty, choć tak naprawdę poleruję całość - tylko poza przodem i tyłem nie tak, żeby lśniły

przy używaniu na zagięciach dość szybko znika powłoka lusterka niestety, ale i na przykład na bokach buta utrzymuje się dość długo

nie wiem, czy uda mi się sfotografować dość dokładnie, ale mam nadzieję, że w weekend wkleję kilka zdjęć

Linki do zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po kolei, od góry:

Crockett & Jones

New & Lingwood

Church's

Foster & Son

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kremy z pigmenetem poza Saphir Medaille D'or jest jeszcze Saphir z linii podstawowej w szerokiej palacie kolorów (również kolory nietypowe, mniej spotykane). Paleta, która powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów (w tej chwili ok. 40 kolorów- docelowo będzie ok. 80):

http://sklep.saphir.pl/saphir-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

W wyniku powtarzających się zapytań:

ZAMSZ I NUBUK -poradnik.

Skórę zamszową, nubukową trzeba traktować w sposób szczególny. Trzeba mieć świadomość, iż stosowanie impregnatów do tego typu skóry może spowodować przyciemnienie koloru - jest to normalne i nieuniknione. Do skór zamszowych i nubukowych nie należy stosować tradycyjnych past oraz kremów przeznaczonych do skór licowych. By uniknąć bólu głowy oraz energii włożonej w odplamianie - lepiej zapobiegać, zaimpregnować i chronić zamsz lub nubuck przed zabrudzeniami - w tym pomoże nam szeroka gama WODOODPORNYCH IMPREGNATÓW I PROTECTORÓW:

http://www.multirenowacja.pl/search/sea ... mit=Szukaj

1) CZYSZCZENIE - zanim zaimpregnujemy obuwie należy je dokładnie wyczyścić oraz wyszczotkować. Nie należy impregnować brudnego obuwia.

Nubuck cleaner poza tym, że doskonale wyczyści oraz odplami buty, zmiękczy również skórę.

*szczoteczka do zamszu i nubuku:

http://www.multirenowacja.pl/szczotka-do-zamszu-i-nubuku.html

Dołączona grafika

*Środek do czyszczenia - nubuck Cleaner:

http://sklep.tarrago.pl/nubuck-cleaner.html

Dołączona grafika

*Środek do usuwania soli (warunki zimowe):

http://sklep.tarrago.pl/de-salter.html

Dołączona grafika

* SAPHIR MDOR Cleaner z ekskluzywnej linii:

http://www.multirenowacja.pl/odplamiacz-zamsz-nubuck-saphir.html

Dołączona grafika

2) IMPREGNACJA - wodoodporne impregnaty jak najbardziej tak. Tego typu skóra nie lubi wilgoci, jej nadmiar sprzyja rozwojowi pleśni. Profilaktyka przede wszystkim. Zamsz i nubuk warto zabezpieczyć przed plamami oraz wilgocią - również przed pierwszym użuciem obuwia. Przemoczone buty "ubrane" w prawidła lub wypchane papierem suszyć z daleka od źródeł ciepła w temperaturze pokojowej Do użytku w warunkach miejskich Protectory z linii CLASSIC lub BASIC:

*Protector Classic:

http://www.multirenowacja.pl/protector.html

Dołączona grafika

*Protector Basic:

http://www.multirenowacja.pl/protector-34.html

Dołączona grafika

Do użytku w warunkach ekstremalnych, do butów trekkingowych koniecznie z linii TREKKING.

Poza tym, iż działają wodoodpornie, obuwie będzie mniej podatne na zabrudzenia, ewentualne czyszczenie skóry będzie łatwiejsze.

*Trekking Protector:

http://www.multirenowacja.pl/trekking-protector.html

Dołączona grafika

Trekking Oil Protector - tak, ponieważ poza tym że działa zewnętrznie, olej działa wewnątrz, tworząc barierę dla wilgoci, jednocześnie pielęgnując skórę. Środek stworzony z myślą o butach z membranami, więc nie ogranicza jej działania.

*Trekking Oil Protector:

http://sklep.tarrago.pl/oil-protector-250ml-protektor-impregnator-trekking-treking.html

Dołączona grafika

Do obuwia eleganckiego, wizytowego z najlepszych gatunków skóry linia SAPHIR MEDAILLE DOR.

*SAPHIR MDOR - Protector z ekskluzywnej linii:

http://www.multirenowacja.pl/super-protector.html

Dołączona grafika

3) RENOWACJA / ODNOWA KOLORU - w trakcie eksploatacji, obuwie narażone na działanie warunków atmosferycznych może w naturalny sposób stracić swój pierwotny kolor i blask. Zamsz i nubuk poddany działaniu słońca, światła ma tendencje do płowienia. Warto o tym pomyśleć decydując o miejscu przechowywania zamszowych ubrań czy butów. Aby odnowić właściwy wygląd naszym butom stosujemy preparaty ro renowacji i odnowy koloru:

* Renowator TARRAGO:

http://www.multirenowacja.pl/renowator-250ml-renovator-do-zamszu-nubuku.html

Dołączona grafika

*Nubuck Color TARRAGO:

http://www.multirenowacja.pl/nubuck-color-tarrago-75ml.html

http://tarrago.pl/allegro/foto/classic_nubuck_color/nubuck_color_m.jpg

*SAPHIR MDOR - renowator z ekskluzywnej linii:

http://www.multirenowacja.pl/renowator-do-zamszu-nubuku-saphir.html

http://www.multirenowacja.pl/media/products/86/images/thumbnail/large_renovator.jpg

3) MALOWANIE, RENOWACJA - a gdybyś zechciał zmienić kolor soich zamszowych lub nubukowych butów jest i farba (doskonała do renowacji jak i zmiany koloru):

*Suede Dye

http://www.multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-suede-dye.html

http://tarrago.pl/allegro/foto/dyes_suede_dye/suede_dye_1_mini.jpg

Należy pamiętać, iż preparaty należy stosować systematycznie. Nie da

się skóry zaimpregnować raz na zawsze

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Było zapytań i monitów, więc nadrabiam zaległości:

1) Renowator 100ml Medaille D'or już dostępny:

http://sklep.saphir.pl/renowator-w-kremie-100ml-saphir-medaille-d-or.html

Dołączona grafika

Renowator w kremie 100ml Saphir Medaille D'or

Produkt bezbarwny.

Renowator krem, produkt oparty na wosku pszczelim i oleju z norek, który

odżywia, chroni i odnawia gładką skórę nie powodując uszkodzenia delikatnych

wykończeń.

Zalecany do naturalnych skór gładkich we wszystkich kolorach (galanteria skórzana, odzież skórzana, itp.).

Przed pierwszym użyciem produktów SAPHIR, a w trakcie regularnej konserwacji od czasu do czasu zalecamy użycie RENOWATORA W KREMIE, który uwolni skórę od nałożonych wcześniej środków silikonowych oraz szkodliwych preparatów.

Preparat oparty na wosku pszczelim oraz oleju z norek, odnawia, chroni oraz odżywia skórę, nie powodując uszkodzeń nawet najbardziej delikatnych wykończeń.

Sposób użycia:

. Usunąć brud i kurz z powierzchni.

. Używając miękkiej szczoteczki rozprowadzić krem w miejscach trudno dostępnych.

. Bawełnianą szmatką rozprowadzić krem po całej powierzchni.

. Wypolerować.

2) Krem 100 ml Medaille D'or (bezbarwny oraz czarny) również dostępne:

http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-100ml-saphir-medaille-d-or.html

Dołączona grafika

Nawilżający krem koloryzujący na bazie wosku pszczelego (32%), który

odżywia, zmiękcza i chroni skórę. Wysokiej jakości pigment nie powoduje

barwienia odzieży. Jego odżywcze właściwości pozwalają na optymalną

ochronę skóry. Krem pozwala na pokrycie przebarwień, zarysowań i zadrapań.

Do gładkich skór naturalnych.

Sposób użycia:

. Usunąć kurz i brud z obuwia.

. Za pomocą bawełnianej szmatki rozprowadzić krem na obuwiu.

. Wypolerować.

Link to comment
Share on other sites

Wzmożone zainteresowanie, więc uzupełniam informacje na temat zestawu Ecrin (poprzednio wkradł się błąd - teraz informacja kompletna):

http://sklep.saphir.pl/zestaw-saphir-medaille-d-or-ecrin-luxe-precious-wooden-box.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zestaw Saphir Medaille d'Or "Ecrin luxe" precious wooden box

Zestaw wykonywany tylko na specjalne zamówienie,okres oczekiwania wynosi od 4 do 6 tygodni ,w zależności od spływajacych zamówień do wykonawcy.Warto na niego zaczekać, szczególnie polecany na elegancki prezent czy do pielęgnacji wysokiej jakości obuwia. Przy ewentualnym zamówieniu, warunkiem realizacji jest wpłata zaliczki w wysokosci 30% na konto.

Zestaw ten jest wynikiem współpracy między dwoma znanymi markami, tzn.: AVEL Saphir Medaille d’Or, producentem luksusowej chemii do skóry oraz sławnym stolarzem, specjalizującym się w intarsjach, Panem Christianem Thierry DREVELLE.

Całość szkatułki, wykonana jest z drewna o nazwie Moabi (grusza afrykańska), pochodzącego z terenów Afryki Równikowej. Przycisk, znajdujący się na wieku skrytki, w której znajdują się 2 sztuki szczotki SAPHIR ® POMMADIER (ułatwiającej dokładne rozprowadzenie pasty przy szwach), jest wykonany z drewna palmowego(od góry), natomiast od dołu ze szlachetnego drewna hebanowego. Wszystkie szczotki wykonane są z drewna mahoniowego.

Natomiast etui szkatułki, wykonane jest z wysokiej jakości skóry licowej.

Wieko skrytki, wykończone jest drewnem w pięciu opcjach do wyboru:

*Nr 2960006: cis (Yew),

*Nr 2960013: heban (Macassar Ebony),

*Nr 2960037: jesion, barwiony na pomarańczowo (Ash Orange),

*Nr 2960020: jesion, barwiony na zielono (Ash Green),

*Nr 2960044: orzech (Walnut).

Każdy zestaw jest unikatowy, jedyny w swoim rodzaju - każdy jest numerowany (sygnowany niepowtarzalnym 15-cyfrowym numerem). Wewnątrz znajduje się wygrawerowane logo SAPHIR Medaille d'Or i podpis stolarza Pana Christiana Thierry DREVELLE.

Zawartość opakowania:

*2szt wosku/pasty luksusowej SAPHIR Medaille d'Or 100 ml (kolor średni brąz nr 37 i czarnej nr 01),

*1szt balsamu do delikatnej skóry NAPPA - SAPHIR Medaille d'Or (100ml),

*2szt szczotki do polerowania (1szt z jasną, 1szt czarna szczecina),

*2szt szczotki SAPHIR ® POMMADIER (jasna szczecina),

*1szt bawełnianej szmatki do polerowania.

Wymiary:

długość 27cm,

szerokość 22cm,

wysokość 7,5cm.

Masa własna szkatułki: 2020g

Link to comment
Share on other sites

Jak działają protectory?

Szeroki wybór impregnatów, protectorów wodoodpornych:

http://sklep.saphir.pl/search/search?search=protector&commit=Szukaj

Poniżej zasada działania na przykładzie NANO PROTECTOR TARRAGO:

Dołączona grafika

Nano Protector Spray 250ml HIGH TECH - Protektor, optymalna ochrona

TARRAGO - NANO PROTECTOR to innowacyjna formuła stworzona dla optymalnej ochrony wielu rodzaju skór i nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów tekstylnych. Ochrona oparta na rewolucyjnej Nano technologii. Podczas stosowania Nano Protektora pojedyncze włókna są pokrywane przez niewidoczne NANO cząsteczki (grubość kilku nanometrów). Powłoka stanowi ochronę przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami oraz wilgocią. Dzięki temu woda i brud nie przylegają do włókien. Suchy brud nie przylega do powierzchni, a mokry nie zostaje wchłaniany przez włókna. Zamiast plam, pojawiają się krople, które nie wsiąkają w materiał - jest to tzw. “lotus effect”. Dzięki temu, że zabrudzenia nie dostają się do wewnątrz, ale pozostają na powierzchni, łatwo je usunąć polewając je po prostu wodą. Nano protector nie ogranicza cyrkulacji powietrza, nie wpływa na "oddychanie" pokrytych środkiem materiałów.

Rewelacyjne zabezpieczenie przed wilgocią oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeniami - kawą, sosami, sokami, tłuszczami ...

Z powierzchni pokrytych NANO PROTECTOREM zabrudzenia w skroplonej postaci usuniesz w łatwy i szybki sposób - dzięki zastosowanej technologii brud nie wnika w struktórę skóry, ani materiałów tekstylnych.

Doskonały do wszystkich rodzajów skór, zamszu, nubuku oraz materiałów tekstylnych z HIGH-TECH elementami - GORE TEX, ALL-TEX.

Sposób użycia:

Przed użyciem wstrząsnąć w pionowej pozycji. Kilka razy w odległości 30 cm obficie i równomiernie spryskać czystą i suchą powierzchnię. Pozostawić do wyschnięcia.

ZASTOSOWANIE:

obuwie, kurtki, spodnie, odzież ...

tapicerki samochodowe, tapicerki meblowe ...

namioty, markizy, plandeki, parasole ...

torby, pokrowce ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam!

Chciałbym nieśmiało poinformować również, iż w ciągu najbliższych 2 tygodni będziemy wdrażać podstawową linię produktów SAPHIR - bardziej przystępne ceny od Medaille D'OR.

Uprzedzę pytania i od razu odpowiem - wg. producentów różnica między SAPHIR, a SAPHIR MEDAILLE D'OR polega na nieco większej ilości najszlachetniejszych składników w produktach MEDAILLE D'OR.

Moja hipoteza jest taka - MEDAILLE D'OR bazuje na marce i legendzie - po prostu ma być EXCLUSIVE. Jeżeli chodzi o jakość SAPHIR jeżeli nie jest tożsamy z MEDAILLE D'OR - to jest baaaardzo blisko. Sam z zacięciem będę badał temat - tak czy inaczej zachęcam do wypróbowania i własnej oceny - ciekaw jestem opinii.

Katalog w trakcie tworzenia:

Dołączona grafika

http://avel.pl/saphir/index.php

Produkty w sklepie - część dostępna już teraz - kolejne dostępne już za 4-6 dni:

http://www.multirenowacja.pl/category/saphir-saphir

Bardzo fajna tabela, która ułatwi Wam dobór optymalnego produktu:

Dołączona grafika

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Saphir, na podstawie lektury tego watku i stron sprzedawcow past Sahpir, w tym Allegro, sprobowalem zrobic skrocona instrukcje pielegnacji butow ze skory licowej. Pomijam oczywistosci typu uzywanie prawidel, nienoszenie butow codziennie, suszenie z daleka od kaloryfera, usuniecie blota i kurzu przed rozpoczeciem innych zabiegow itp. Bylbym bardzo wdzieczny za weryfikacje. Szczegolne watpliwosci mam co do punktu 3, bo znalazlem tu sprzeczne zalecenia.

1. Kilka razy w roku uzycie renowatora

2. Kilka razy w miesiacu uzycie tluszczu (rowniez na podeszwie, jesli jest skorzana), przed nalozeniem kremu/pasty, zwlaszcza w sezonie deszczowo/sniegowym

3. Za kazdym razem nalozenie kremu na boki buta (miekkie czesci) i wosku na przod oraz tyl (twarde czesci) oraz polerowanie

4. W sezonie deszczowo/sniegowym nakladanie na wypastowany but protectora

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

W odpowiedzi na szybko pozwolę sobie nieco się rozpisać (wkleić wcześniej zredagowany tekst) i rozciągnąć temat na inne rodzaje skór - może przyda się kilka informacji :) W wolnej chwili "doedytuję" może fotki. Mam nadzieję, że informacje pomogą we właściwym zastosowaniu środków. W razie wątpliwości dopowiem :)

SZTUKA PIELĘGNACJI OBUWIA

*Skóra jak wino

Dobrej jakości skórzane buty są jak dobre wino. Właściwie pielęgnowana skóra z czasem pięknie się starzeje i nabiera wyjątkowego uroku. Skóra jest wspaniałym, szlachetnym materiałem, który wymaga szczególnej troski. Prawdziwa pielęgnacja butów to istny rytuał, sztuka niosąca ze sobą idee i piękną historię. Dla jednych ten rytuał to czas skupienia się, wyciszenia i koncentracji przed ważnym spotkaniem, dla innych wręcz przeciwnie - to czynność pozwalająca na rozluźnienie się i odreagowanie. Interpretacja zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Efekt końcowy - zawsze piękne buty.

*Buty mają duszę

Regularna konserwacja butów jest podstawą utrzymania ich w dobrej kondycji. Wysokiej jakości skóry z wiekiem mogą być coraz piękniejsze, ale to zależy od użytkownika, który musi wiedzieć jak przygotować buty do eksploatacji i jak o nie dbać. Buty będą służyły przez wiele lat, ale skóra nie może obejść się bez pielęgnacji. Zniszczone, zaniedbane buty wiele mówią o ich właścicielu. Piękne, zadbane obuwie wzbudza zaufanie i szacunek. Buty mają duszę - odzwierciedlają charakter właściciela.

*Skóra jest żywym materiałem

Skóra, z której wykonane jest obuwie jak skóra człowieka wymaga systematycznego natłuszczania i pielęgnacji. Zaniedbana, wysuszona skóra cierpi, pęka i znacznie szybciej się zużywa. Skóra jest materiałem delikatnym, który negatywnie reaguje w kontakcie z wilgocią, zmianami temperatury i warunkami atmosferycznymi dlatego też warto ją chronić. Dbaj o swoją skórę.

RENOVATOR DO SKÓR LICOWYCH, GŁADKICH

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/renowator-w-kremie-100ml-saphir-medaille-d-or.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/renowator-50ml-saphir-renovator-krem-do-czyszczenia.html

Skład Renowatora SAPHIR podobny jest do składu kremu, jednak jego podstawowym zadaniem jest odnowienie skóry i przywrócenie jej zdolności oddychania. Renowator krem, produkt oparty na wosku pszczelim i oleju z norek, który odżywia, chroni i odnawia gładką skórę nie powodując uszkodzenia delikatnych wykończeń. Przed pierwszym użyciem produktów SAPHIR, a w trakcie regularnej konserwacji od czasu do czasu (3-4 razy do roku) zaleca się użycie RENOWATORA W KREMIE, który uwolni skórę od nałożonych wcześniej, nawarstwiających się środków silikonowych oraz szkodliwych preparatów, umożliwiając dogłębne odżywienie skóry.

PASTY WOSKOWE, KREMY I KONSERWACJA OBUWIA ZE SKÓR GŁADKICH, LICOWYCH

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-79.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/pasta-wosk-do-skor-50ml-puszka-saphir.html

*Pasty woskowe SAPHIR

Pasty woskowe stanowią podstawę utrzymania skórzanych butów. Ich zadaniem jest utrzymanie elastyczności skóry, zwiększenia jej wodoodporności i nadanie wysokiego połysku. Wosk zawarty w pastach SAPHIR różni się od zwykłych wosków - jest to produkt najwyższej jakości o niespotykanej czystości. Pasty SAPHIR wyprodukowane są z wyjątkowo czystego wosku pszczelego z największym szacunkiem dla naturalnej skóry. Dzięki temu pasta nie blokuje porów skóry lecz dokładnie wnika jej strukturę. Wysoki połysk za pomocą pasty woskowej uzyskujemy na przedniej i tylnej części buta (czubek i pięta).

Całkowicie naturalne pasty woskowe SAPHIR nie zawierają składników dających pozorny efekt kosztem zniszczonej skóry. W procesie produkcyjnym priorytetem jest najwyższa jakość w powiązaniu z naturalnymi składnikami i poszanowaniem dla wyjątkowego materiału, jakim jest skóra. Pasty SAPHIR nie zawierają silikonu i innych chemicznych składników, które dają szybki efekt, ale zapychają jej pory (skóra nie oddycha) i niszczą skórę. Dokonując wyboru, zadaj sobie pytanie - czy używałbym chemii do pielęgnacji własnej skóry?

*Kremy Pommadier SAPHIR

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-100ml-saphir-medaille-d-or.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/saphir-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

Działanie kremu porównywalne jest z działaniem kremów i kosmetyków stosowanych przez kobiety do pielęgnacji własnej skóry. Kremy odżywiają skórę, wydobywają głębię koloru, pokrywają drobne odbarwienia i rysy. Stosowanie kremu jest podstawą do zastosowania pasty woskowej i systematycznej pielęgnacji butów. Krem stosuje się przed nałożeniem pasty woskowej przede wszystkim na miękkie części cholewki (jej środkowa część).

KONSERWACJA SKÓR GŁADKICH, LICOWYCH - PORADY

*Czyszczenie i pielęgnacja skóry

Przed przystąpieniem do właściwych czynności należy wyjąć z obuwia sznurowadła. Oczyścić skórę z kurzu i brudu. Przed pierwszym użyciem produktów SAPHIR, a w trakcie regularnej konserwacji od czasu do czasu (3-4 razy do roku) zaleca się użycie RENOWATORA W KREMIE, który uwolni skórę od nałożonych wcześniej, nawarstwiających się środków silikonowych oraz szkodliwych preparatów, umożliwiając dogłębne odżywienie skóry.

Na tak przygotowaną skórę stosujemy krem SAPHIR Pommadier wmasowując preparat w skórę zaczynając od pięty. Jeżeli skóra butów jest zniszczona, wysuszona odżywczy krem należy nakładać dokładnie pozostawiając na noc do wchłonięcia przez skórę. Kolejnego dnia należy powtórzyć czynność. Gruntowne odżywienie skóry zaleca się przeprowadzić raz na trzy tygodnie.

*Woskowanie

Pastę woskową nakładamy na buty 25-30 minut po ostatnim nałożeniu kremu SAPHIR Pommadier. Pastę woskową należy nakładać delikatną, miękką, bawełnianą szmatką. Aplikować płynnymi ruchami unikając tarcia - pastę należy wmasować w strukturę skóry.

*Polerowanie (wysoki połysk)

Osiągnięcie wysokiego połysku za pomocą pasty woskowej SAPHIR opiera się na dodaniu kropli wody w trakcie polerki. Polerujemy miękką, bawełnianą szmatką małymi, okrężnymi ruchami dodając w trakcie czynności (1-3 krople wody). Polerujemy do momentu osiągnięcia pożądanego efektu i właściwej jasności. Stopień połysku należy uzależnić od rodzaju i wieku skóry - czasem dyskretny połysk nadaje większego uroku. Połysk uzyskujemy na czubkach i piętach obuwia. Zobacz FILMY INSTRUKTAŻOWE.

SAPHIR DLA ZAMSZU I NUBUKU

Dołączona grafika

źródło: http://theshoebuff.com

Często mylone ze sobą skóry zamszowe i nubukowe.

Zamsz jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry (spód skóry - mizdra). Charakteryzuje się strukturą "meszku" o zdecydowanie dłuższym włosiu niż w przypadku nubuku (widoczne pojedyncze włókna).

Nubuck jest delikatnie przeszlifowaną wierzchnią częścią skóry (sposób wykończenia lica). Efekt delikatnego aksamitnego meszku (krótkie włosie).

Zarówno zamsz, jak i nubuk charakteryzują się wyjątkowo piękną i delikatną strukturą, są delikatne, miłe i przyjemne w dotyku. Są jednak bardziej podatne na zabrudzenia, uszkodzenia i wilgoć - dlatego wymagają częstego czyszczenia i konserwacji.

Charakterystyczne, iż po przeciągnięciu po skórach szorstkich palcem pozostanie na niej jasna bądź ciemna smuga - podobny efekt obserwujemy przy odkurzaniu dywanu (wynika to ze zmiany kierunku ułożenia włosia). Skóry szorstkie ciemnieją w kontakcie z wilgocią. Nie należy dopuścić do przemoczenia butów zamszowych i nubukowych. Ich impregnacja może wiązać się z przyciemnieniem skóry.

Bywa, iż producent obuwia nubuck pokrył woskiem, co dodatkowo utrudnia rozpoznanie materiału (tak wykończony nubuck przypomina skóry licowe).

Skóry zamszowe i nubukowe ze względu na delikatną strukturę trzeba traktować w sposób szczególny. Wielu zachwyconych nowymi zamszowymi butami klientów rozczarowuje się w trakcie eksploatacji butów. Aby uniknąć rozczarowania wystarczy systematyczna i świadoma pielęgnacja tych wyjątkowych skór. Do skór zamszowych i nubukowych nie należy używać past i kremów stosowanych do skór gładkich, licowych.

*Czyszczenie - odplamiacz, płyn do zamszu i nubuku SAPHIR

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/odplamiacz-zamsz-nubuck-saphir.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html

Zanim zaimpregnujemy obuwie wykonane z zamszu lub nubuku należy je dokładnie wyczyścić oraz wyszczotkować. Nie należy impregnować brudnego obuwia. Unikalna formuła płynu SAPHIR pozwala na głębokie czyszczenie różnego rodzaju plam i przebarwień oraz odzyskanie, wydobycie oryginalnego koloru czyszczonych materiałów i skór. Najważniejsze jednak - po zastosowaniu płynu do zamszu i nubuku SAPHIR buty zachowują swój oryginalny blask, pojedyncze włókna zamszu / nubuku zachowują elastyczność.

*Renowacja / odnowa koloru zamszu i nubuku

large_renovator.jpg?updated_at=128256982

http://multirenowacja.pl/renowator-do-zamszu-nubuku-saphir.html

W trakcie eksploatacji, nieimpregnowane obuwie narażone na działanie warunków atmosferycznych może w naturalny sposób stracić swój pierwotny kolor i blask. Zamsz i nubuk poddany działaniu słońca, światła ma tendencje do płowienia. Warto o tym pomyśleć decydując o miejscu przechowywania zamszowych ubrań czy butów. Aby odnowić kolor naszych zamszowych lub nubukowych butów stosujemy preparaty do renowacji i odnowy koloru - RENOVATOR SAPHIR SPRAY. Preparat pokrywa odbarwienia, przebarwienia, ożywia kolor zamszu i nubuku. Szybko schnie i nie wpływa na zdolność oddychania obuwia.

*Impregnacja / ochrona przed brudem i wilgocią zamszu i nubuku

large_protector.jpg?updated_at=128256982

http://multirenowacja.pl/super-protector.html

Wodoodporne impregnaty chronią zamsz i nubuk przed zniszczeniem. Tego typu skóra nie lubi wilgoci, jej nadmiar sprzyja rozwojowi pleśni. Profilaktyka przede wszystkim. Zamsz i nubuk warto zabezpieczyć przed plamami oraz wilgocią - również przed pierwszym użyciem obuwia. PROTECTOR SAPHIR - bezbarwny środek do wszystkich rodzajów skór skutecznie zabezpieczy obuwie przed wodą, solą, brudem i uszkodzeniami. Przemoczone buty "ubrane" w prawidła lub wypchane papierem suszyć z daleka od źródeł ciepła w temperaturze pokojowej.

SKÓRY Z GADÓW

http://www.sote.sklep.tarrago.pl/uploads/images/dsc_0367.jpg

Skóra z gadów jest sucha, szorstka lub delikatna. Skóra pokryta rogowymi tarczami (krokodyle) lub tarczkami, łuskami (jaszczurki, węże). Obuwie i galanteria wykonane z gadziej skóry jednoznacznie kojarzone są z luksusem i dotyczą zazwyczaj limitowanych kolekcji. Legalne skóry pochodzą z farm, których właściciele zobowiązani są do wypuszczania na wolność określonego procentu poszczególnych gatunków.

*Czyszczenie i pielęgnacja

http://multirenowacja.pl/media/products/198/images/thumbnail/large_reptan_ok.jpg?updated_at=1282569824

http://multirenowacja.pl/reptan-50ml-odzywczy-krem-do-skory-z-gadow-saphir.html

W trakcie czyszczenia i pielęgnacji skóry gadziej należy pamiętać, by robić to biorąc pod uwagę kierunek ułożenia łusek - czyścić należy w kierunku zgodnym z ich ułożeniem, tak by uniknąć ich uszkodzeniu lub oderwaniu. REPTAN SAPHIR to niezrównany bezbarwny produkt do pielęgnacji skóry z gadów. Preparat rekomendowany przez najznamienitsze marki w branży.

Cały artykuł z linkami do produktów:

http://multirenowacja.pl/news/show/id/11

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.