Jump to content

Pasty/kremy do skór


Ekscelencja
 Share

Recommended Posts

Szanowni Państwo,
zakupiłem dwa kremy do skór Tarrago ciemniejsze od posiadanych butów. Czy oznacza to, że po zastosowaniu kremu buty staną się ciemniejsze i podążą kolorystycznie w odcień owego kremu (szczerze to but bardzo fajny, tylko kolor mi nie do końca odpowiada - mogłyby być ciemniejsze ;) )? Druga sprawa. Czytałem nieco o pielęgnacji takimi kremami pasków i toreb. Czy tak nakremowany pasek od spodni nie będzie zostawiał śladów na ubraniach sam z siebie albo pod wpływem potu? Czy torba, którą często trzymam na kolanach w autobusie nie przyfarbuje mi spodni?

Link to comment
Share on other sites

Nie staną się ciemniejsze. Kremy do butów służą do kremowania butów, nie ma potrzeby używania ich do paska i torby szczególnie że zwykle skóry użyte do tych produktów są korygowane, apreturowane i nie przyjmują kosmetyków. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak jak kolega wyżej napisał kremem nie przyciemnisz butów. A w żadnym wypadku nie używaj ich do toreb czy pasków. Będą zostawiały ślady na ubraniach. Pasek przy akładaniu/wyjmowaniu trze o spodnie, podobnie torba jak ją nosisz na ramieniu. A nawet kilka dni po pastowaniu jak chusteczką potrzesz buty to zostawią ślady. 

Przyciemnić najelepiej profesjonalnie - oddać do kogos, kto się tym zajmuje (np. Wielki Shoe, słyszałem, że robią, sam nie korzystałem itp.). Do koloryzacji trwałej są środki jak Juvacuir ale dla jednej pary butów zapewnie nie opłaca się wyposażać w środek do czyszczenia, barwienia, itp. 

Co do kremu, to zależy jak badzo są ciemniejsze. Jeśli jeden ton to nic się nie stanie i spokojnie można używać, jeśli bardzo mocno, to buty nie będą wyglądały dobrze, będą smugi itp. Raczej będą wyglądały jak brudne, niż pociemnione. Kremem nie uzyskasz równego pokrycia. Poprzez bardzo mocno rozumiem np. ciemny brąz (marron fonce) na koniakowych butach.

Co prawda nie jest to prawdziwy sposób na przyciemnienie butów, ale taki efekt czasem daje tłuszcz/dubbin. Z tym, że nie zawsze i nie na każdej skórze. Zależy co to za buty i z jakiego koloru chcesz przejść do jakiego. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.