Jump to content

Recommended Posts

Szanowni, 

ostatnimi czasy do łask wracają garnitury 3-częsciowe, a z nimi także kamizelki - niekoniecznie w komplecie z garniturem. Pojawia się też sporo krojów, które kilka lat temu uznane byłyby za dziwaczne albo trącące myszką, jak kamizelki z klapami. Trudno jednakże znaleźć jakiekolwiek informacje o doborze takich kamizelek np. do figury czy kroju garnituru, a z pewnością detale mają spory wpływ na poprawne skoordynowanie takiego zestawu, podobnie jak np. wysoka kozerka w marynarce ma wyszczuplić sylwetkę i uwypuklić ramiona.

Czy znacie jakieś zasady dotyczące doboru kroju kamizeli do garnituru 2-częściowego? Kiedy klapy, a kiedy lepiej z nich zrezygnować? Jak głęboki powinien być "dekolt" kamizelki? Kiedy można sobie pozwolić na kamizelkę dwurzędową?

Pozdrawiam, 

W.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie ma w tym temacie praktycznie żadnych zasad, trzeba się kierować własnym wyczuciem, największy problem pojawia się przy dobieraniu kamizelki do marynarki dwurzędowej ale bardzo rzadko się tak w ogóle robi. Najważniejsze w doborze kamizelek jest to, żeby nie dobierać kamizelek z kołnierzem do noszenia pod marynarkę. Kwestia wysokości zabudowania kamizelki jest sprawą własnych preferencji ale nie da się ukryć, że te wyżej zabudowane wyglądają przestarzale. Kamizelki dwurzędowe świetnie ukrywają brzuszek, szczerze polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.