Jump to content

Buty - oznaczenia materiałów


lubie_jeansy
 Share

Recommended Posts

Chodząc po galeriach spotkałem buty, które mają graficzne oznaczenia, że wyściółka i podszewka są skórzane. Tymczasem w okolicy toeboxa i tylko toeboxa w tych butach jest jakiś materiał, który skórą nie jest. Żeby było zabawnie, to sprzedająca nazwała ten materiał skórą owczą lub kozią i powiedziała że to są buty z kolekcji wiosennej, dlatego w toeboxie jest to, co jest. Pokazałem jej inny model, ale ze skórzaną podszewką także w toeboxie, to jej wyjaśnienie było, że to model jesienny i to dlatego jest tam inny materiał użyty.

W innym sklepie sprzedawczyni stwierdziła, że ta podszewka w toeboxie jest z bawełny i że w ich butach bawełna jest też dodatkowo jako wkładka między skórą zewnętrzną i podszewką. Prawda to może być?

Wracając do oznaczenia. Jeśli podszewka jest skórzana za wyjątkiem toeboxa, bo tam jest jakiś materiał tekstylny, to w takim razie prawidłowe oznaczenie materiału wnętrza buta powinno być skóra łamane na materiał tekstylny, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.