Jump to content

Krew we wnętrzu butów


sir
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie konserwacji butów skórzanych. Z racji zbliżającej się wiosny, kupiłem ostatnio parę ładnych blucherów. Założyłem je zaraz jak zrobiło się cieplej i wyszedłem w nich. Niestety proces przystosowywania się buta do nogi nie przebiegł gładko i moja stopa z tyłu nad piętą obtarła się aż do krwi. Kupiłem już zapiętki, więc powinno trochę pomóc, ale pozostał problem estetyczny, albowiem wnętrze buta w miejscu, w którym mnie ocierał ubrudziło się od mojej krwi.

Plama jest dosyć spora, i moje pytanie brzmi - jak ją usunąć, żeby nie zniszczyć buta. Oczywiście, jeżeli warto ją usuwać - to tylko wnętrze buta, więc nie widać tego, ale mam wątpliwości czy nie sprawi to w przyszłości jakichś problemów, czy but nie zacznie się psuć w tamtym miejscu?

Byłbym niezmiernie wdzięczny za radę kogoś zaznajomionego w temacie. Może ktoś miał podobny problem lub z sukcesem usunął taką plamę nie niszcząc butów?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.

Nawilżać mam jakimiś specjalnymi preparatami? W jakiej częstotliwości?

Słyszałem jeszcze, że można tę krew usunąć - ale nie w całości - szorując gąbką/szczoteczką nawilżoną wodą z solą, albo wodą utlenioną. Czy są to bezpieczne sposoby?

Link to comment
Share on other sites

Jak w miarę świeża krew, to może mogą pomóc przywoływane sposoby. Niestety, do mnie jak już trafiają buty, to krew jest mocno zaschnięta, dlatego napisałem, że nieusuwalna praktycznie.

Przy używaniu różnych środków, uważałbym tylko, żeby za bardzo nie zamoczyć podszewki, tak by nie przeniknęła rozcieńczona krew na cholewkę, bo wtedy zrobi się już prawdziwy problemy.

Link to comment
Share on other sites

Tam, gdzie nie radzą sobie łagodniejsze środki często spisują się silne odplamiacze z linii AVEL Hussard. Zdarzało się, że zadziwiały nawet profesjonalistów, którzy w branży siedzą od wielu lat. Ale gwarantować cokolwiek oczywiście ciężko. Znaczenie ma źródło zaplamienia, utrwalenie plamy, skala problemu oraz sposób działania. Z krwią bywa faktycznie problematycznie, także trzeba wziąć pod uwagę to o czym napisał Rafał zwracając jednocześnie uwagę, by przez tarcie z nadmierną siłą nie uszkodzić skóry mechanicznie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.