Jump to content

Kiedy buty są za duże?


Piorto
 Share

Recommended Posts

Zdaję sobie sprawę, że tytuł tego tematu może być komiczny, ale nie mam pojęcia co innego wymyślić.

No więc szukam butów, oxfordów i w związku z tym, że mam dość nietypowy rozmiar buta (czytaj bardzo mały) to jest spory problem w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru. Zamówiłem taki oto egzemplarz w rozmiarze 39 https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Oxford-Braz/169 i sprawa wygląda tak, że noga nie wchodzi mi do środka za łatwo, tzn nie jest super ciasno ale wchodzi tak na styk, natomiast kiedy już ją włożę i próbuję chodzić to jednak but jest dosyć luźny. Przy robieniu kroku tył buta nie przylega do stopy i ma luz, lata, obciera się. Podejrzewam, że wiecie o co chodzi. Buty odesłałem z zamiarem przymierzenia rozmiaru mniejszego, ale coś mi intuicja podpowiada, że ten centymetr mniej to będzie już za mało.

Nie mam doświadczenia z klasycznym obuwiem, to będzie moja pierwsza para. Młody jestem i zmieniam garderobę, do tej poty latałem w sportowym obuwiu i tam nie mam najmniejszego problemu z doborem rozmiaru. Na kilka par większość to po prostu 8us (czyli rozmiar wkładki przeważnie 26cm) i pasują super, a tutaj te 26cm jednak było za duże.

 

No i ciągnąc dalej temat jeżeli te 38 będzie za małe to zastanawiam się czy nie powrócić do tych 39 i czy nie da się czegoś zastosować, co mogło by wypełnić trochę ten but i sprawić, że nie będzie on taki luźny. Słyszeliście kiedyś o takich rozwiązaniach? Ma to sens?

 

Ewentualnie potrzebuję oxfordów w dobrym dla mnie rozmiarze i nie przekraczających ceny 500zł :-D

 

Link to comment
Share on other sites

Trudno jest Ci doradzić "zaocznie" na podstawie samego opisu ale prawdopodobnie kupiłeś buty o za dużej tęgości. Można to w pewnym zakresie skorygować wkładką. Po jej włożeniu stopa pójdzie do góry i dopasowanie buta będzie lepsze. Czy w ogóle mierzyłeś długość swojej stopy i buta w środku? Przeczytaj wątek Rozmiarówka - dyskusje i porady: 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Piorto napisał:

No i ciągnąc dalej temat jeżeli te 38 będzie za małe to zastanawiam się czy nie powrócić do tych 39 i czy nie da się czegoś zastosować, co mogło by wypełnić trochę ten but i sprawić, że nie będzie on taki luźny. Słyszeliście kiedyś o takich rozwiązaniach? Ma to sens?

Na rynku jest dużo różnego rodzaju wkładek, które być może mogłyby pomóc Ci rozwiązać problem z butami. Od siebie mogę polecić Ci wkładki całościowe Relaks z pelotą metatarsalną - jest to sprawdzone rozwiązanie w wielu takich przypadkach jak Twój. Można też ewentualnie wykonać zapiętki całościowe z pianką lateksową, co pozwala w niektórych przypadkach zmniejszyć rozmiar obuwia o pół numeru, ale z Twojego opisu wynika, że mógłbyś mieć pózniej problem z wkładaniem butów. Spróbuj z wkładkami, koszt nie duży, a mogą pomóc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piotro z mojego doświadczenia, nie warto kupować "niepasujących" butów.

Za duży za małe to nie tylko kwestia długości.

Nie trzeba zadawać pytanie kiedy but jest za duży, tylko kiedy jest dobry.

A dobry jest wtedy gdy :

-jest dobre trzymanie pięty

-palce mają trochę luzu.

Z mojego doświadczenia tymi dwoma kryteriami należy się kierować, jak but nie spełnia kryteriów to chociaż nie wiem jak piękny, będzie uciążliwy

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.