Skocz do zawartości

[B&TAILOR] Jasno szary garnitur na lato


blueloafers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ciekawe, nietuzinkowe klapy. Muszę ponownie zlustować moje marynarki pod kątem klap. Nietypowe położenie butonierki - dość daleko od jednego z brzegów. Ogólnie wygląda bardzo ładnie, podoba mi się również precyzja (skrócenie rękawów o 3 mm) - ostatnio skracałem o pół cm i u mojej krawcowej to jeszcze przeszło. Chyba bym już nie taliował.

Jaka jest konstrukcja i wszycie ramion?

Edytowane przez mosze
literwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, p_b napisał:

Pełna zgoda co do rękawów. Co do taliowania... Twój wybór;-)

;)

12 godzin temu, mosze napisał:

Ciekawe, nietuzinkowe klapy. Muszę ponownie zlustować moje marynarki pod kątem klap. Nietypowe położenie butonierki - dość daleko od jednego z brzegów. Ogólnie wygląda bardzo ładnie, podoba mi się również precyzja (skrócenie rękawów o 3 mm) - ostatnio skracałem o pół cm i u mojej krawcowej to jeszcze przeszło. Chyba bym już nie taliował.

Jaka jest kontrukcja i wszycie ramion?

Zdj ponizej

3 godziny temu, waski napisał:

U Pana Radlickiego 3mm przechodzą, ale przy 2mm zaczyna wykonywać nerwowe ruchy :) .

Bardzo ładnie wyszło, gratuluję. Jako że jesteśmy podobnego wzrostu, muszę chyba pomyśleć o garniturze na 2,5 guzika.

haha nerwowe ruchy. Szczegolnie estetyczna jest ta zakrzywiona linia przodow marynarki. Spojna z klapa i wszyciem kolnierza, mozna to pewnie nazwac stylem krawca. 

2 godziny temu, TomiW01 napisał:

Bardzo ładnie @blueloafers ! Nie widzę tylko miejsca na dalsze taliowanie. Chociaż 5mm nie powinno być widoczne, a jeżeli poprawi Twój komfort to czemu nie.... Brawo

Dzieki za opinie! Nie pamietam czy zdjecia wykonywalem przy spietej marynarce z tylu czy nie ;). Zdj ponizej pokazuje ile bedzie weziej. Glownie chodzi o to, ze kiedy spojrzalem na siebie w calym garniturze, zarowno spodnie jak i marynarka sa krojone bardzo pod katem komfortu, dosc swobodne. Przy 175cm trzeba bardzo uwazac zeby nie zrobic sie zbyt kwadratowym. Mam do takich proporcji wrazliwe oko i uznalismy ze jesli chcialbym troche wezsze spodnie to zeby byc spojnym musimy tez delikatnie zwezic marynarke. Inaczej nie zgrywalyby sie idealnie.

Co do rekawow to jestem pod wrazeniem obslugi przez Robina. Jest perfekcjonista, podobnie jak cale B&Tailor. Nie popychal na sile skonczenia garnituru, ale zeby bylo idealnie zdecydowalismy sie na te drobne korekty. 

Ponizej wszycie rekawa.Jest delikatny "puff" i na miekko

L1023402.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dobre oko, zdjecia byly robione juz po wpieciu szpilek ;) Wiecej nie bedzie

Ponizej kilka zdjec z telefonu, ale pokazuja korekty spodni, marynarki z tylu i jedno zdj z szpilka w rekawie

Photo 04-08-2016, 19 49 06.jpg

na wewnetrznej stronie nogawki jest jeszcze jedna szpilka zeby troche wyprostowac nogawki - mam bardzo koslawe nogi; Liniaa z tylu za to wyszlo bardzo ladnie

Photo 04-08-2016, 19 17 46.jpg

Z tej perspektywy ta szpilka jest niemal na krawedzi rekawa ;)

Photo 04-08-2016, 19 17 15.jpg

Wszycie rekawa

Photo 04-08-2016, 19 16 50.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ernestson napisał:

Mnie się w marynarkach B&Tailor (w tej też) szczególnie podobają lekko poszerzane ramiona i minimalny drape.

bntailor-drape.png

Fajna opcja dla niezbyt atletycznych sylwetek.

Dokadnie. Ramiona sa szersze a rekaw wszyty nizej z delikatnym drape'em zarowno z przodu jak i z tylu. Widac to na jednym z zdjec u gory. Fajnie, ze ktos to tez zauwaza. No ale @Ernestson to nie byle uzytkownik garniturow ;) Podobnie szerzej kroi tez np Dalcuore, w odroznieniu np do mojej marynarki od Zaremby, ktorej ramiona sa wezsze i bardziej dopasowane. 

Ponizej zdjecie innego klienta z Londynu, widac dobrze szersze ramie.

DSC00126.jpg

Btw ta tkanina brazowa jest niesamowita

b&tailor-71_ME.jpg

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu cos na kolejne zamowienie, tym razem zimowe. Flanela od Fox Brothers, przez wielu uwazana za najlepsza na swiecie. Klasyczny glen check w dosc wyraznej formie. Maja kilka wersji tej tkaniny, ale w koncu zdecydowalem sie na ta czarna biala z najwiekszym kontrastem. Garnitur w stylu identyczny jak ten szary. 

Photo 04-08-2016, 20 05 01 (1).jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.