Skocz do zawartości

Zegarek dla ojca 1000-1500 PLN


daionkyoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje zegarka dla mojego ojca na 50 urodziny. Przedział cenowy to jak w temacie 1000-1500 PLN. W innych wątkach znalazłem zegarki, które mnie zainteresowały, ale mam mocno mieszane uczucia. Poszukuje zegarka z ciemną tarczą, na skórzanym czarnym pasku. Zainteresowały mnie marki Orient i Certina, interesuje mnie, która z nich jest lepsza? Czy warto kupić np. Taki automat? 03c98bfb07a9531c4f0db60cfd5a0e3c.jpg

Bo nie wiem czy w tej cenie jest to dobry pomysł, aby w ogole kupić automat. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obdarowany interesuje się zegarkami i chce poświęcać im trochę czasu, możesz kupić automat; jeśli zaś nie i ma być to urządzenie do sprawdzania godziny, lepszy będzie kwarc.

Dla osoby w tym wieku (sam jestem niewiele młodszy) znaczenie może mieć szwajcarskość zegarka, niegdyś wyznacznik doskonałości, obecnie (szczególnie w tym przedziale cenowym) już bardziej slogan reklamowy. Dlatego powinieneś chyba szukać wśród rozpoznawalnych marek, jak Tissot czy szczególnie lubiany przez Polaków (i wyżej niż gdzie indziej pozycjonowany cenowo) Atlantic. Np. Worldmaster dla 50-latka to moim zdaniem znakomity klasyk:

http://www.chrono24.pl/atlantic/vintage-worldmaster-mechanical-watch-80s--id3421907.htm?urlSubpath=/atlantic/index.htm&manufacturerIds=17

chociaż teraz 50-latkowie chodzą w trampkach, więc może ten który pokazałeś w swoim poście się nada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wywiadzie z tatą zdecydowałem, że jednak potrzebny będzie zegarek z mechanizmem kwarcowym. Także takiego będę teraz szukał, ponieważ wydaje mi sie, ze tatę po prostu będzie denerwowało ciagle nakręcanie zegarka z uwagi, ze nie będzie go zakładał zbyt często. Myślałem nad takim Tissotem: a65afeefdf6e9a422a258f07de99f68e.jpg

Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sam jestem na etapie poszukiwania zegarka pod garnitur, od pol roku przegladam i szukam, nie jestem specjalista, ale moze zainteresowac Cie ciekawy przewodnik z innego forum. Z gory przepraszam jesli nie wskazane jest takie linkowanie i prosze nie traktowac tego jako reklame.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/29490-przewodnik-22-zegarki-w-cenie-do-ok-3000pln/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/87216-subiektywny-przegl%C4%85d-zegark%C3%B3w-typu-pilot-do-1000-pln/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam circle tylko to ciężko porównywać bo zegarek jest bardziej niż pancerny w konstrukcji i katuje go na każdych wakacjach, nurkowaniach itp, nawet raz butla oberwal przygnieciony i wyszedł obronną ręką.

Na zegarki forum jest cały temat im poświęcony

W Warszawie są w złotych tarasach w od czasu do czasu jakbyś chciał obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.