Skocz do zawartości

Renowacja skórzanej kurtki


Monkiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, to mój pierwszy post. Póki co głównie lurkowałem, ale nie znalazłem podobnego tematu.

 

Mam skórzaną kurtkę, którą bardzo lubię, kolor czarny. Niestety jest już przetarta w wielu miejscach i posiada ze 2/3 miejsca w których ktoś ją dotknął zapalonym papierosem. Nie są to dziury na wylot, ale widać przebarwienia w tych miejscach i skóra lekko się w nich "zeszła" (pajączek dookoła). 

 

I teraz pytanie - co do przetarć wiem, że można ją spokojnie odrestaurować, widziałem tego typu przetarcia potraktowane odpowiednimi specyfikami i skóry na nich wyglądały jak nowe. Co jednak z tymi miejscami przypaleń? Ktoś naprawiał tego typu rzeczy i może się podzielić doświadczeniami? Nie chciałbym jej wyrzucać, lubię ją, a nie wygląda to zbyt schludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak poważne są obrażenia.

 

  1. Jak bardzo płytkie (odbarwienia, przebarwienia) to po gruntownym czyszczeniu z reguły wystarcza Canadian Saphir, który świetnie odżywia przy okazji skórę.
  2. Jak przetarcia, to Juvacuir Saphir (rodzaj balsamu mocnokoloryzującego - prawie farba, ale nie do końca), a Canadian na wykończenie ewentualnie.
  3. Jak głębsze to po odtłuszczeniu, najpierw miejscowo wyrównujemy powierzchnię i ubytki "szpachlujemy" koncentratem na bazie żywicy - Renovating Cream Saphir, a dopiero później powyższe

Ten ostatni działa tak:

post-17-0-37984800-1437387065_thumb.jpgpost-17-0-70639900-1437387065_thumb.jpg

Fotki, kogoś z Forum (przepraszam, ale nie pamiętam personalnie)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niewiele Ci pomoże informacja, iż jest sens, bo nawet najlepszymi środkami można skopać robotę i najwięcej zależy od Majstra :)

Jeżeli nie czujesz się na siłach, nie masz żadnego doświadczenia w temacie i nie chcesz eksperymentować to poszukaj fachowca, który zrobi to za Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie dwa posty pod rząd. 

 

Obiecane zdjęcia:

 

image1_1.jpg

 

image1.jpg

 

Oprócz tego standardowe przetarcia w tym stylu (przy okazji załapał się też postrzępiony rękaw):

image3.jpg

 

Kurtkę, jak pisałem, lubię więc chciałbym ją uratować, jeśli naprawa będzie możliwa w rozsądnej cenie, a efekt będzie zadowalający.

Ktoś z forum naprawiał tego typu zniszczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam 

mam podobny temat więc nie będę zakładał nowego tylko się podepnę tutaj. 

Mianowicie nadszedł czas na renowację skórzanego płaszcza żony (zmatowiona czarna skóra, drobne rysy,  przetarcia np w miejscu paska trebki)  i zastanawiam się gdzie go oddać (najlepiej na Śląsku) ewentualnie czy spróbować samemu. 

Widziałem w centrach handlowych w pralniach że proponują taką usługę , biorą kurtkę i wysyłają gdzieś daleko, po 2 tyg wraca odnowiona  - czy ktoś korzytał z takiej formy , byliście zadowoleni ? 

A może wystarczy jakies gruntowne  czyszczenie i renowacja dostępnymi środkami ? Może ktoś podpowie czym i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.