Jump to content

Wycieczka Szczecin-Berlin (lipiec/sierpień)


wally
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Ci co wiedzą to wiedzą, ale może są osoby które o tym pomyśle nie miały pojęcia więc zakładam wątek celem udzielenia informacji oraz dogadania szczegółów.

 

Pomysł jest taki, że wspólnie planujemy się wybrać do Berlina na cały jeden dzień - obecnie jest to piątek 31 lipca 2015 r. -  aby udać się m.in. do sklepu Shoepassion i osobiście zobaczyć ich asortyment. W potencjalnych planach jest też obejrzenie sklepu Scarosso oraz może jakiegoś butiku gdzie sprzedają Gordon`n`Bross. Na chwilę obecną nie planujemy odwiedzenia miejsc innych niż sklepy obuwnicze.Inne atrakcie - dobry kebab, dobry bratwurst, dobry produkt pochodzenia chmielowego ;) 

 

Jaki jest cel? Ano właśnie taki, żeby ustalić swój rozmiar, przymierzyć różne kopyta, organoleptycznie wybadać skóry itp itd i ewentualnie zdecydować się na zakup - chociaż podkreślam, że to ostatnie nie jest wymagane i zależy od dobrej woli :)

 

W chwili obecnej zadeklarowało się 4-5 osób. Jeśli liczba ta się utrzyma to możemy pojechać PKP - z tego co się orientuję to mają promocję na taki zbiorczy bilet za 29 euro. Polski bus niestety nie jeździ już. Alternatywnie w grę wchodzą prywatne busy. 

 

Zatem jeśli macie jakieś pytania, propozycje lub cokolwiek innego - śmiało piszcie :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, garść informacji jak wygląda sytuacja.

 

31 lipca 2015.

Zbiórka ok. 8.00 w okolicach kasy na górze. O godz. 8.30 jest pociąg ze stacji Szczecin-Główny do Berlina Gesundbrunner, z przesiadką w Angermunde - do stacji docelowej dojeżdżamy 10.22. Potem wsiadamy w stacje metra U8 i jedziemy 3 przystanki, wysiadamy i idziemy do Shoepassion. Alternatywnie możemy się przejść 2,3 km :)

Nie wiem ile zajmie czasu wizyta w sklepie. Po Shoepassion idziemy prawdopodobnie na piechotę do Scarosso, 11 minut drogi (dzięki, Google). Po sklepach - okolice Aleksanderplatz, aby coś zjeść. 

 

O 17.19 jest pociąg powrotny z Berlin Gesundbrunnen, bezpośrednio do Szczecina. Orientacyjnie koszt biletów to ok. 20 euro na osobę w obie strony, chyba że będzie nas tyle, żeby kupić bilet 5-cio osobowy. Wtedy za 29 euro mamy bilet w obie strony i darmową komunikację na cały dzień w Berlinie. 

 

Jeżeli ktoś już teraz wie, że będzie jechał to proszę tu potwierdzać. Ja ze swojej strony deklaruje, że pojadę nawet sam, także proszę się nie martwić że nikogo nie zostaniecie na dworcu ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ok, już po wizycie - także temat można zamknąć.

 

Więcej w temacie butów i wizyty w salonie napiszę w wątku poświęconym Shoepassion. 

 

Tutaj podam tylko dla zainteresowanych zorganizowaniem takiego wyjazdu na przyszłość garść praktycznych informacji logistycznych:

1. Cena biletu PKP w obie strony to 20 euro - płacimy w kasie na dworcu wg przelicznika na PLN. W dniu dzisiejszym przelicznik ten wynosił 4.21 i był o 6-7 groszy wyższy niż przelicznik z NBP, także strata niewielka. Nie ma żadnych problemów związanych z ważnością biletu itd.

2. Większa grupa - może kupić bilet za 31 euro na 5 osób - przy przeliczaniu obowiązuje taka sama zasada jak w pkt 1. Fajna opcja, bo jak się zbierze taką grupę do w obie strony mamy przejazd za cenę 25-30 złotych + darmową komunikację w Berlinie, gdzie bilet całodzienny kosztuje 6,70 EUR. 

3. Wysiadając na stacji Berlin Gesundbrunnen jest bardzo prosto dojść na piechotę do sklepu SP (20-25 minut) cały czas w stronę wieży telewizyjnej ul. Brunnenstrasse albo można podjechać 3 przystanki metrem wsiadając bezpośrednio na stacji przy dworcu (chyba nieoznaczonej na mapie Google) i wysiadając na stacji Rosenthaler Platz. Trudno się zgubić.

4. W sklepie można przebierać i wybrzydzać do woli ;) 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.