Skocz do zawartości

Wywiad: Aldo Magada (CEO Zenith)


kielas

Rekomendowane odpowiedzi

 

TK: A teraz nieco drażliwe w ostatnim czasie pytanie, jak odbił się na Was skok franka?

AM: Chcesz się czegoś napić? (śmiech) A poważnie, nie można podejmować decyzji pod wpływem chwili ani paniki. Nikt nie wie co będzie dalej, dlatego planujemy trochę poczekać. Jest prawdopodobne, że część cen będziemy musieli dostosować do nowych realiów. Mamy też produkty, w których elastyczność cenowa nie jest możliwa. Staramy się zawsze być konkurencyjni i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nieco ostudzić sytuację. Na pewne rzeczy nie mamy jednak wpływu i jako grupa będziemy się zastanawiali, jak uporać się z tym problemem.

 

Zaciekawił mnie ten fragment (jest bardziej ekonomiczny niż zegarkowy). Czy rzeczywiście w segmencie dóbr luksusowych elastycznosć cenowa jest niewielka? (biorąc pod uwagę choćby strukturę ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to się tyczy pewnych linii modelowych - są produkty które na siebie nie zarabiają, a mają w pewien sposób umożliwić konsumentowi wejście do świata danej marki. Często jest tak, że mamy dwa technicznie tożsame zegarki (w obrębie jednej marki), i jeden kosztuje np. 3700zł, a drugi 6000zł - wynika to tylko z przynależności do danych linii modelowych (np. ten tańszy należy do najtańszej linii, a drugi do kultowej produkowanej od lat 70), tzn. że sprzedając ten droższy, firma zarabia więcej rekompensując ten na którym jest nieznaczny zarobek.

 

Mój komentarz do samej zmiany prezentowałem już na kmziz:

 

 

Rewelacyjne informacje - widzę, że Aldo Magada to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Aktualne piloty przypominały mi kuriozalne eksperymanty T.Nadafa z modelami Defy, a wycofanie Sellity, to jedyny słuszny krok - dobrze, że ten mariaż trwał krótko, bo osłabiał prestiż marki Zenith.

Cieszę się, że Elite znowu zostanie wyeksponowany, to świetna linia i piękne mechanizmy w dobrych cenach. Ostatnio jakby zakurzyły się i sporo klientów nie brało pod uwagę tych manufakturowych zegarków w przedziale cenowym ok. 3,5-4k euro.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.