Skocz do zawartości

alternatywa dla Alden Suede Unlined Bluchers


dsc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

szukam alternatywy dla:

 

http://www.harrisonlimited.com/harrison_footwear/alden-suede-unlined-blucher-in-snuff/

 

Z tego, co czytalem Alden zmienil kopyto w tym modelu na Barry, ktory jest mocno szerokim kopytem i zgaduje, ze but bedzie mi klapal na nogach. Zrobilem krotki research i nic podobnego u europejskich producentow nie znalazlem, albo mozliwe, ze slepy jestem, wiec jak ktos widzial podobne poza Alden'em to dajcie znac:)

 

Pzdr,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o jakich parametrach stopy posiadasz ;-), ale ja odbieram ten model kopyta Aldena jako bardzo komfortowy i zgrabny (w odniesieniu do modeli o mniejszym stopniu formalności). Fakt, stopę mam raczej szeroką o wysokim podbiciu i w przypadku trzewików z cordovanu na kopycie barry w tęgości D (normalna) odczuwam jeszcze minimalny dyskomfort związany z ciut za mała tęgością, ale za to ich prezencja jest świetna. W przypadku modeli szerokich (tęgość E i większa) but może (w zależności od modelu) faktycznie wyglądać trochę kapciowato. Jeżeli jednak stopę masz w miarę normalną to powinno być O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wiekszosc modeli obuwia na rynku ma zbyt szerokie okolice podbicia (sam mam dosc wysokie podbicie) z dosc sporymi nadmiarami skory na bokach, co znacznie pogarsza wizualny odbior buta, szczegolnie z gory. Klopot w tym, ze modele z waskimi kopytami sa na ogol waskie po calosci, co nie zostawia odpowiedniej ilosci miejsca na palce. To troche tak jak z krojem ubran z wieszaka dla osob sczuplych i wysokich, jak robisz downsize zeby ciuch wygladal mniej obszernie to rekawy sa za krotkie:)

 

Aldeny musialbym przymierzyc i z tym jest najwiekszy klopot. Cenowo po przelicznikach walutowych i dodaniu cla itp cena wychodzi z kosmosu, a przy zwrocie to sie robi cala zabawa malo oplacalna.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Podbije dla zainteresowanych, alternatywy nie znazlem, ale Drake's ma teraz dosc sporo Alden'ow:

 

http://www.drakes.com/online-shop/shoes

 

Ceny oczywiscie niezbyt realne, bo przelicznik $-£ klasycznie 1:1 (szkoda, ze jakos w druga strone to tak nie dziala) i wychodzi drozej niz Exclusive AS przykladowo.

 

Pzdr,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.