Skocz do zawartości

Cafardini - Made to Measure


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Czy u Cafardini można kupić sam materiał?

Tak mozesz, Cafardini jest przedstawicielem Hollanda i Doreuila.

Dzwoniłem do firmy i Cafardini nie prowadzi sprzedaży tkanin.

Z kolei na ich stronie w dziale cennik znaleźć można - oprócz cen ubrań - informację: "Cafardini poleca również tkaniny: Holland and Sherry, Dormeuil"... Must investigate further.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na życzenie kolegów pokazuję dwa garnitury zrobione w pracowni cafardini.

niestety na starość zrobiłem się mało fotogeniczny,

więc przyjemności z oglądania mnie żadnej nie ma, ale ogólne pojęcie o kroju garniturów da się zaobserwować.

pierwsze zdjęcie bez marynarki przedstawia problem z jakim krawiec musi zmierzyć się szyjąc dla mnie ubranie.

pierwszy garnitur to mój ulubiony - ciemny granat HS cape horn lightweight (250gr, super 100s), prawdziwy pochłaniacz światła :) ,

drugi to jaśniejszy szary - VBC (numerów nie pamiętam).

post-250-13658920306771_thumb.jpg

post-250-13658920307265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w Cafardini jeden garnitur oraz 3 koszule.

Generalnie jestem zadowolony z końcowego efektu jako osoba, ktora wczesniej nie realizowała garniturowego bespoke, jednak w przypadku szycia koszul proces był dosyć uciązliwy, a wizyt o kilka za dużo (za pierwszym razem nie przyszły w terminie. Miałem już odebrać wszystkie, telefonicznie potwierdza mi to p.Paweł, ale na miejscu okazało się, że jest tylko jedna. Przy kolejnej wizycie okazało się, że koszula przyszła ze strasznie wysokiem kołnierzykiem, ktory przy skrętach twarzy wbijał się w brodę. Był to oczywisty błąd widoczny od razu, jednak p.Paweł nie sprawdził tego wczesiej, tak więc niepotrzebnie odwiedzałem showroom żeby ją znowu odesłali. Kolejnym razem znowu jest problem z "łamanym" kołnierzykiem. Po raz n-ty odwiedzam więc salon, koszula jest chyba 3 raz odsyłana). Na twarzach osób w Cafardini widziałem już lekkie "zmęczenie" moimi wizytami, jednak zawsze wszystkie poprawki były robione bez słowa. Wszystko tak, jak chce nasz klient, czyli ok.

Podsumowując. Z garnituru jestem bardzo zadowolony jako amator bespoke. Wszystkim się bardzo podoba. Byłem zadowolony z rad p.Daniela, jednak p.Paweł wg mnie wypada gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich, którzy dopytywali się o Cafardini MTM

W zeszłą sobotę byłem tam u pierwszej przymiarki po zamówieniu i zdjęciu miary. Efekty na załączonych zdjęciach. Ponieważ garnitur nie jest skończony i zrobione zdjęcia nie pokazują niestety zbyt wiele, więc ciężko cokolwiek ocenić. Chciałem jednak wspomnieć o genezie zamówienia.

Nie mając doświadczenia w zamawianiu ubrania na miarę wszedłem do salonu Cafardini z jednym ze zdjęć z blogu Scotta Schumana i pytając czy da się uszyć tak jak na obrazku...

Okazało się że się da. Co więcej biorący miarę Pan Daniel Piotrowski, który jest doradcą klienta zwrócił uwagę na kilka nietypowych cech marynarki na zdjęciu, które mu przyniosłem i dopytał mnie czy jestem świadomy jak może wyglądać końcowy efekt, np. czy zdaję sobie sprawę z tego, że marynarka jest dużo krótsza w stosunku do rękawów, niż w kroju klasycznym. W sumie nie wypuścił mnie z salonu, póki nie był pewien, że wie dokładnie czego klient od niego chce.

Wybrałem niebieska wełnę o gramaturze 260. Nie pochodziła z żadnego próbnika, tylko z jednej z bel materiału leżących w salonie na półce, która najbardziej odpowiadała wg. mnie oryginałowi na przykładowym zdjęciu.

Po poprawkach garnitur będzie gotowy gdzieś na początku sierpnia. Wtedy napiszę coś więcej.

Póki co jednak Critics & Comments są jak najbardziej mile widziane.

post-214-13658920562656_thumb.jpg

post-214-13658920563199_thumb.jpg

post-214-13658920563774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje doświadczenia z tą firmą są średnie.

Z jednej strony udąło mi się zamówić garnitur w bardzo dobrej cenie - skorzystałem z promocji na końcówkę materiału.

Z drugiej strony jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Podstawową wadą marynarki jest jej kiepskie ułożenie pod pachami i odstawanie materiału na rozcięciach z tyłu. Ponadto po wykonaniu marynarka była lekko za ciasna (aktualnie schudłem z 4 kg i jest w sam raz).

Generalnie nie polecam. Tym bardziej, że w standardowej cenie można już znaleźć bespoke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.