Jump to content

wodzirej/orkiestra a frak na weselu.


Papryk
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Ostatnie kilka miesięcy zajmuję się przygotowywaniem własnego wesela. Podczas szukania wodzireja zdziwiło mnie, że wodzireje ubierają frak na wesela.

Z tego co wiem, na weselu/ślubie formalność stroju zależy od panny młodej i pana młodego. Zatem jeśli panna młoda zakłada suknię ślubną a pan młody trzyczęściowy garnitur, czy wypada żeby wodzirej etc. był ubrany we frak?

Czy jest to niestosowne?

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Papryk.

Widzę, że Sz. Kolega bawiąc w UK zapomniał trochę już polską mowę. Przypomnę, że po polsku ubranie "zakładam", buty "wkładam", itp, a "ubieram" kogoś - np. dziecko, chorego, osobę niepełnosprawną. A więc konstrukcja językowa jest inna niż "wear".

To tak, żeby się nie sypnęły zaraz dowcipy o nowej polskiej emigracji, która nie jest w stanie zachować dwujęzyczności, w odróżnieniu np. od przedwojennej inteligencji, która po kilkudziesięciu latach pobytu na emigracji mówi po polsku nawet bez obcego akcentu ;-)

 

A teraz ad meritum: jak już napisał Doktor frak wodzireja pełni rolę jego "stroju służowego". Oczywiście jeśli nie wchodzi w grę użycie przez Ciebie fraka (można go wypożyczyć np. w Warszawie; pierwszy walc we fraku - bezcenne wspomnienie na całe życie dla całej rodziny!), to jeśli źle się będziesz czuł gdy jako najważniejszy meżczyzna na weselu będziesz miał stój o niższej formalności od wodzireja, to jako jako osoba zlecająca pracę wodzirejowi możesz przecież zarządać aby wodzirej również założył garnitur?

 

Życzę wspaniałego wesela!

 

Pozdr,

 

wojvv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.