Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Buty Na Miarę


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Jerzy Bukowski, ul Sławkowska 11, w oficynie. Buty robią dobre wrażenie, niestety jako młody człowiek (na standardy naszego grona być może nawet bardzo młody) zostałem potraktowany przez Pana Bukowskiego z góry, nie krył się z przekonaniem, że rozmowa o możliwych fasonach jest czcza, ponieważ nie zamierzam uszyć u niego butów - po wizycie faktycznie nie zamierzam. Niemniej robi wrażenie solidnego rzemieślnika, na forum są o nim pozytywne opinie.

Ostatnio zauważyłem małą witrynkę z butami na rogu Stradom i Dietla, w oficynie jest malutka klitka, w tym momencie zamknięta na cztery spusty, na której wisi telefon do szewca. Buty z witryny nie robią najlepszego wrażenia, ale wygląda na to, że leżą tam już bardzo długo. Poza tym na forum była mowa już o kilku szewcach, którzy wystawiali tylko nieudane egzemplarze. Mogę spisać telefon kiedy będę tam następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na rogu Stradom i Dietla w oficynie był zakład, aktualnie zlikwidowany. Wisi na nim jednak kartka z numerem telefonu opatrzonym tytułem "buty na miarę". Możesz wypróbować, ale kiedy popatrzyłem na buty w gablocie w bramie, stwierdziłem że nie warto. Inna sprawa, że ewidentnie leżą tam długo, i jak pokazuje doświadczenie - niektórzy szewcy wystawiają nieudane buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rogu Stradom i Dietla w oficynie był zakład, aktualnie zlikwidowany. Wisi na nim jednak kartka z numerem telefonu opatrzonym tytułem "buty na miarę". Możesz wypróbować, ale kiedy popatrzyłem na buty w gablocie w bramie, stwierdziłem że nie warto. Inna sprawa, że ewidentnie leżą tam długo, i jak pokazuje doświadczenie - niektórzy szewcy wystawiają nieudane buty.

Dzieki za informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem stycznosc z gosciem o imieniu TADEUSZ ZIAJKA, uczy on kontrukcji i projektowania obuwia w szkole projektowania ubioru. nie wiem na jakim poziomie jest jego fach etc, mam gdzies w domu kilka wykrojnikow spod jego oka

tak po prostu rzucam nazwisko, moze ktos cos kojarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kset, zajrzyj tutaj: http://www.cechrs.pl/zakady

Zakładu na Krasickiego 7 nie udało mi się znaleźć, była tam jakaś kamienica bez żadnych informacji, planuję zajrzeć przy okazji na Gandhiego, ale ciągle wypada mi z głowy. Postaram się to zrobić w przyszłym tygodniu i zdam relację. Ewentualnie można zasięgnąć informacji w siedzibie Cechu na Słowiańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, powinno być jakieś obowiązkowe rozróżnienie w nazewnictwie szewców od naprawców. ktoś, kto nie robi butów nie powinien mieć prawa do używania nazwy szewc. tam z kolei Bukowskiego nie ma ;).

czy 'zaklad szewski' to miejsce, gdzie się wytwarza buty, czy np. tylko naprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, ale najbardziej zainteresowało mnie to:

Wyrób obuwia miarowego, naprawa obuwia

Bogdan Kijewski

Kraków, ul.Gandhiego 3, tel.(012) 425-29-75, kom.0515-313-62

Ciekawe tylko, na ile informacja jest aktualna. Pan Jan Baltaza stoi na czele cechu, więc na pewno (?) robił buty, nie wiadomo jak jest teraz. Postaram się sprawdzić pracownię na Gandhiego i jeśli w poniedziałek będę w okolicach Długiej, to zajrzę do cechu, o ile wstępu nie mają tylko "wtajemniczeni" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że Bukowski jest ostatnim szewcem w Krakowie, u którego bez większego ryzyka można obstalować buty. Robiłem research pod kątem rzemieślników w naszym mieście ostatnio i jest gorzej, niż myślałem.

W innym temacie ktoś rzucił adresem przy Rynku Dębnickim - jeśli nikt mnie nie uprzedzi sprawdzę adres kiedy tylko będę szedł na dębnickie bulwary ;)

Swoją drogą - ostatnio zdecydowałem się przejść jeszcze raz do pracowni Bukowskiego i buty nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, jak wcześniej. Zauważyłem parę elementów, które mi się nie podobają - chociażby pojawiająca się na sporej ilości butów fałda na granicy noska. Poziomem odstaje moim zdaniem od chociażby Januszkiewicza (oczywiście ceny również są niższe). Na ten moment sam po buty wybrałbym się do jednego z warszawskich szewców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, jak stoi na czele cechu, to pewnie i ceny ma czołowe... a ja poszukuję właśnie jakiejś alternatywy dla 1200-1500 Bukowskiego. Ale jak nic nie znajdę, to chyba się do niego przejdę.

Z http://www.yp.pl/firma-handlowa/z-h-p-u ... /onas.html :

Opis firmy

Z.H.P.U. Jan Baltaza zajmuje się działalnością usługową w branży obuwniczej. Główna działalność zakładu to naprawy obuwia zarówno damskiego jak i męskiego.

Fajnie byłoby znaleźć sensowną alternatywę, bo sam wyjazd do Wawy to nie problem, gorzej z budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.