Skocz do zawartości

Smoking - szyty na miarę, Kraków, Katowice


Gość heath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odwiedziłem wszystkie popularne salony z garniturami od no-namów po Royal Collection i niestety nie znalazłem smokingu który by na mnie dobrze leżał. Te z RC od Jacobsona miały najlepszy krój ale się zwijał między łopatkami.

Szukam teraz krawca/firmy który mógłby uszyć smoking na miarę za cenę ok 2-2.5tyś. Krawiec najlepiej z Krakówa lub okolic. W ostateczności z okolic Katowic jeśli pracuje w weekendy.

Będę wdzięczny za rekomendacje.

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi podeslal ta strone:

http://www.meskiwymiar.pl/man_smoking

Jeśli miałbym tam kupować, jeszcze nie zdecydowałem więc tak hipotetycznie, wybralbym takie wartości:

Styl klap: zaokrąglone

Długość klap: długie

Ilość guzików: 1

Guziki na rękawach: 3

Kieszonka na klatce: tak

Kieszenie: 2, klapy tak

Tył marynarki:2 rozcięcia

Dopasowanie: taliowana

Kanty: z kantami (zawsze tak jest u garniaków a w smokingu?)

Tylne kieszenie: bez

Dół spodni:prosty

Kieszenie boczne: ukosne

Spodnie smokingowe: nie, a powinny być?

MATERIAL

Splot tkaniny: 130s

Kolory: czarny

tekstury: gładkie

Materiał: wełna

Wybór: smoky black, ale musialbym ten drugi zobacyzc na zywo

PODSZEWKA

Standardowa dla tego materialu

Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi odnosnie standardów smokingu i wyborów które wyżej opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej polecałem BTG, może nie było widać linka.

Jest to jednak dość obszerna lektura, a więc mogę skomentować Twoje wartości:

1. Guzików na rękawach powinno być 4, ale chyba nie ma takiej opcji.

2. Kieszenie powinny być bez patek/klapek.

3. Marynarka nie powinna mieć rozcięć.

4. Do każdego stroju eleganckiego (że się tak wyrażę :) ), do którego nie nosi się pumpów ani pludrów, nosi się spodnie z kantem (a do smokingu nie nosi się pumpów ani pludrów ;) ).

5. Kieszenie boczne powinny pokrywać się z lampasami na spodniach. Pierwotnie w ogóle ich nie było.

6. Jeśli spodnie smokingowe to takie z lampasami, to tak, powinny być.

7. Podszewka mogłaby być w innym kolorze (choć oczywiście nie jest to wymagane).

To tyle, jeśli chodzi o Twoje błędy, o ile można to tak nazwać. Co masz na myśli mówiąc o standardach smokingu? Bo o tego typu strojach zawsze chętnie dyskutuję. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w moim rozumieniu to zakres możliwych wartości atrybutów danego zagadnienia. Tutaj to możliwości konfiguracji wszystkich elementów smokingu jak kołnierz: długość, kolor,materiał,kształt itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest napisane w Black Tie Guide (proponowałbym Ci brać pod uwagę jedynie sekcję Classic Black Tie). Mogę Ci to streścić, jeżeli chcesz.

Jeśli chodzi o sam smoking, pamiętaj aby także koszula, buty i inne dodatki były poprawne. Na wyżej wspomnianej stronie wszystko jest wyjaśnione.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na tym forum w watku o stronie meskiwymiar, ze ich szycie pozostawia duzo do zyczenia. Wiadomo ze kto oszczedza ten dwa razy traci. Kupie syfiaty smoking to potem bede i tak musial kupic drugi lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
2 godziny temu, Sas napisał:

Polecam pracownie krawiecką RDUCH w Rybniku tel.668402831

Czy z pracownią RDUCH współpracuje, współpracował lub ma coś wspólnego pan Piotr w okularach, który miał sklep z tkaninami w Bytomiu, który pochodzi z Jastrzębia Zdroju, a który jest rodzinnie bardzo związany z Rybnikiem? Zajmuje się on tkaninami, 2 lata temu miał swój sklep z materiałami w Warszawie (tkaniny włoskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.