Jump to content

[BarellyBags] Aktówka


alabuz
 Share

Recommended Posts

Pomysł na aktówkę tego typu zrodził się u mnie prawie pół roku temu. Niestety bezsilne poszukiwania teczki (w budżecie do 500 zł) skłoniło mnie do kontaktu z firmą BarellyBags. Na forum firma ma różne opinie, czytałem zarówno pozytywne, jak i negawywne opinie, szczególnie jeśli chodzi o jakość skór, ale w tej cenie niestety nie ma alternatywy na polskim rynku (albo ja o takiej nie słyszałem).

 

Napisałem maila do BB wraz ze zdjęciem pierwowzoru

 

s1q6f8.jpg

 

i okazało się, że właśnie stworzyli bardzo podobny prototyp. Wydawał mi się on dość toporny i dodatkowo był w kolorze czarnym.

Po około trzech tygodniach BB stworzyło kolejny prototyp, uwzględniając moje uwagi i życzenia. Niestety zastosowana skóra była podatna na marszczenie i odcień skóry również nie zachwycał. Wtedy firma BB zaproponowała, że uszyje dla mnie kolejny egzemplarz, co nie ukrywam mile mnie zaskoczyło.

 

W międzyczasie powstał wątek na forum o pierwowzorze http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1708-the-armoury’s-ro-bags-cognac/

dzięki czemu mogłem przekazać firmie BB m.in. zdjęcia wnętrza oraz wykończenia.

 

Po kolejnych trzech tygodniach powstał egzemplarz, który obecnie użytkuje.

Na początku pokaże zdjęcia zrobione przez BB przed wysyłką do mnie.

 

351eb80.jpg

 

mlqb2f.jpg

 

sx1l.jpg

 

Jak widać, firma postarała się wykończyć środek podobnie jak ma to miejsce w pierwowzorze i uważam, że wyszło to całkiem przyzwoicie. Na pewno ciężko to porównać z oryginałem, ale jest to inny przedział cenowy. Moim zdaniem przydałaby się jeszcze jedna przegroda na dokumenty, szczególnie że przegroda główna jest bardzo szeroka i wkładając np. samego laptopa 15'', to ma za dużo luzu w środku i może się poobijać.

 

Mamy tutaj

- komorę główną, która zmieści laptopa w rozmiarze 17'';

- miejsce na dokumenty w formacie A4, która mogłaby mieć o 1 cm więcej, bo cięzko włożyć grubszy plik dokumentów;

- przegrodę zapinaną na suwak, gdzie możemy schować portfel, klucze, itp.;

- sekretariat z miejscem na 3 przybory do pisania i na komórkę lub wizytownik.

 

if8xvo.jpg

 

34y5fuw.jpg

 

 

 

Idąc na zewnątrz, suwak oraz okucia są w ciekawym kolorze brudnego złota co świetnie współgra z kolorem skóry aktówki. Sam suwak jak na razie działa dosyć ciężko, ale z dnia na dzień się wyrabia. Powodem tego może być zbyt mała sztywność aktówki. 

 

Jeżeli chodzi o skórę to uważam, że jest dobrej jakości, choć nie jestem specjalistą w tym temacie. Przede wszystkim ma bardzo ładny kolor, niespotykany w męskiej galanterii. 

Niestety muszę zwrócić uwagę na to, że z jednej strony skóra jest dosyć mocno pomarszczona (od nowości) w przeciwieństwie do drugiej, gdzie jest praktycznie idealnie gładka. Co widać na tych zdjęciach. Uważam to za lekki minus.

 

30jmopc.jpg

 

k3rlo7.jpg

 

Rączka oraz pasek jest w całości uszyty ze skóry i wydają się bardzo solidne. Nie muszę się martwić o swojego laptopa, że zaraz może wylądować na ziemii. 

 

Po trzech tygodniach intensywnego użytkowania spód torby wygląda jak nowy co jest świetnym prognostykiem na przyszłość.

 

Podsumowując,

W stosunku do tej torby miałem wysokie oczekiwania i nie zawiodłem się. Przede wszystkim torba jest bardzo ładna i oryginalna. Ma świetne proporcje, bardzo ciekawy kolor i jest bardzo pojemna. Kilka osób zwróciło na torbę uwagę i pochwaliło.

 

Można mieć nieduże zastrzeżenia do detali, ale one robią cenę. Nawet nie chcę zgadywać ile kosztuje pierwowzór.

Natomiast za cenę, którą sprzedaje BB uważam że warto się nad tą aktówką poważnie zastanowić.

 

2pzfa80.jpg
 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Na wstepie chciałbym napisać że to jest mój drugi wpis na forum, ale na pierwszym się nie przedstawiłem, więc robię to teraz:)

Od dłuższego czasu obserwuje forum, od niedawna postanowiłem zacząć się udzielać.

 

 

Zakupiłem taką samą torbę, jak alabuz, tylko w nieco ciemniejszym odcieniu, od BB. Być może nie jestem najbardziej wymagającym konsumentem, ale jestem zadowolony z efektu końcowego. Gdzieniegdzie skóra posiada marszczenia, ale mnie to nie przeszkadza. Zwłaszcza w takiej cenie uważam, że to niezła alternatywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.