Skocz do zawartości

Sztyblety "Fun in Design"


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem w "Przekroju" przeczytałem o firmie "Fun in Design" z Warszawy oferującej damskie i męskie buty, które można samodzielnie skonfigurować przez ich stronę internetową.

Do wyboru są: rodzaje skóry, kolor, sposób i kolor przeszycia, podeszwa (skóra/guma) a w damskich butach także dodatki. Obecnie jedynym dostępnym typem męskich butów są sztyblety.

Buty w czasie do 26 dni roboczych są produkowane przez podwykonawcę i dostarczane UPS-em do klienta. W przypadku źle dobranego rozmiaru jest możliwość wymiany, tj. odesłania butów (i to na koszt firmy!) i zamówienia butów w innym rozmiarze lub zwrotu pieniędzy.

Wygląda to ciekawie i obiecująco, chociaż niektóre fragmenty oferty nie do końca są jasne. Nie znalazłem nigdzie kluczowej informacji w jakiej technologii są wykonane buty (zdjęcie podeszwy sugeruje klejenie niestety). Skóry są importowane z Mediolanu, ale jakie to są skóry strona milczy.

Trzeba nieźle "poskakać" po stronie i właściwie przeczytać prawie całe podstrony Materiały i Galeria aby mieć pewność co wybiera się w konfiguratorze buta - rysunki są b. schematyczne i mało czytelne. Rozumiem, że miało być "designersko" a obecnie trendy są rzeczy, które wyglądają jak wyciągnięte z wysypiska śmieci, ale szkoda, że używanie konfiguratora jest przez to mało wygodne. Firma nie oferuje obecnie wyboru kopyta (lub o tym nie pisze). Nie udało mi się także znaleść informacji czy jest możliwość wyboru rodzaju i koloru wykończenia wnętrza buta.

Po kilku krytycznych uwagach kilka przykładów już wyprodukowanych sztybletów:

http://www.funindesign.pl/www/galeria/7 ... ety-meskie

Czy Koledzy mają już swoje doświadczenia z tą firmą? Czy warto zamawiać u nich buty?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty w czasie do 26 dni roboczych są produkowane przez podwykonawcę i dostarczane UPS-em do klienta. W przypadku źle dobranego rozmiaru jest możliwość wymiany, tj. odesłania butów (i to na koszt firmy!) i zamówienia butów w innym rozmiarze lub zwrotu pieniędzy.

Strasznie ciekawy fragment. Skoro buty robione są "na miarę", to jakim sposobem możliwy jest zwrot albo wymiana? Nie powinno być przypadkiem tak, że najpierw wysyłają but testowy, żeby potem dopiero po zaakceptowaniu rozmiaru stworzyć but docelowy? Chyba, że źle Cię zrozumiałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem, że to są buty na miarę, ale że można je skonfigurować w oparciu o kilka kryteriów, w tym rozmiar. W konfiguratorze można podać dodatkowo długości obu stóp (mogą być różne). Pomimo tego firma oferuje zwrot, gdyby buty były źle dobrane. Przy sztybletach jest małe ryzyko, że tak będzie.

BTW. Chętnie widziałbym w ofercie "Fun in Design" slippersy - na przykład takie ładne, jak te, które samodzielnie ozdobiłeś i opisałeś na swoim blogu.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby zamówić od nich jedną parę - mają w ofercie granatową skórę licową, a ja od dawna poluję na trzewiki w takiej kolorystyce w jakiejś w miarę ludzkiej cenie. Wojvv - jeżeli się zdecydujesz to daj potem koniecznie znać na forum jak wygląda jakość ich skóry i szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dziecka chciałem mieć zielone buty ze skóry Smoka Wawelskiego ;-)

I na tym koniec szczerych wyznań. A poważnie: jeśli jutro znajdę czas przepytam właścicieli "Fun in Design". Jeżeli buty są klejone, to zrezygnuję. Uważam, że nie ma sensu kupować klejonych butów produkcji nieznanego podwykonawcy dla koloru. Kolor można uzyskać np. używając preparatów Saphira.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem Fun in Design. Buty są niestety na pewno klejone, nie ma wyboru kopyta dla męskich butów. Rodzaj i kolor wykończenia wnętrza buta można swobodnie wybierać, pod warunkiem, że będzie to standardowo stosowany przez producenta jeden rodzaj i kolor. Męskie sztyblety są wykonywane z solidniejszych skór niż damskie pantofelki lub szpilki.

A więc może nie jest to dramat, ale nic dla nas (dla mnie) interesującego. Oferta szczególnie w kategorii "opłacalność zakupu" wygląda słabo - przynajmniej na obecnym etapie rozwoju tej firmy.

Firma ma w planach męskie "oksfordki" ;-) (jak to określił mój rozmówca), być może także slippersy lub caponki. Zaproponowałem firmie aby zaprezentowała się na forum. Być może przedstawiciele Fun in Design chcieliby przedstawić swoje buty podczas spotkania polersko/degustacyjnego organizowanego przez +Immune+.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.