Skocz do zawartości

A Suit That Fits - bespoke - czy warto?


yacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Już od paru miesięcy zastanawiam się nad kupnem garnituru szytego na miarę na wesele i im więcej czytam i szukam i patrzę, tym mam więcej wątpliwości.

W dalszym ciągu zastanawiam się czy warto iść w bespoke czy wystarczy mi MTM. Podobno jestem dość wymiarowy i faktycznie wydaje mi się, że garnitury RTW nie wyglądają na mnie źle, ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć jak to jest mieć garnitur "idealny".

Może przejdę do sedna. Obecnie mieszkam w Anglii i jest tu parę firm, które oferują garnitury bespoke w cenie dobrego MTM. Mówię tu w szczególności o "A Suit That Fits" (http://www.asuitthatfits.com), firmie, która oferuje garnitury szyte na miarę już od ok. 300 GBP. Wiadomo, że im lepszy materiał tym drożej.

Chciałbym dać im szansę, ale nie wiem czy warto... Może ktoś z forumowiczów szył u nich garnitur i jest ich w stanie polecić? Mój budżet sięga ok 3000-3500PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Już od paru miesięcy zastanawiam się nad kupnem garnituru szytego na miarę na wesele i im więcej czytam i szukam i patrzę, tym mam więcej wątpliwości.

W dalszym ciągu zastanawiam się czy warto iść w bespoke czy wystarczy mi MTM. Podobno jestem dość wymiarowy i faktycznie wydaje mi się, że garnitury RTW nie wyglądają na mnie źle, ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć jak to jest mieć garnitur "idealny".

Może przejdę do sedna. Obecnie mieszkam w Anglii i jest tu parę firm, które oferują garnitury bespoke w cenie dobrego MTM. Mówię tu w szczególności o "A Suit That Fits" (http://www.asuitthatfits.com), firmie, która oferuje garnitury szyte na miarę już od ok. 300 GBP. Wiadomo, że im lepszy materiał tym drożej.

Chciałbym dać im szansę, ale nie wiem czy warto... Może ktoś z forumowiczów szył u nich garnitur i jest ich w stanie polecić? Mój budżet sięga ok 3000-3500PLN

Pozdrawiam

Skad pomysl, ze to jest bespoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj recenzje Simona,

http://www.permanentstyle.co.uk/search/ ... hat%20fits

I komentarze pod jego postami, przy czym zwróć uwagę, że są to opinie sprzed 2 lat - mogło sie poprawić/pogorszyć.

Myślę, ze przy ok 600 GBP, które masz do wydania, zakładając, że to nie jest twój ślub, można poszukać czegoś z wieszaka (skoro pasuje na Ciebie, a przynajmniej tak Ci sie wydaje - to również kwestia względna), polecam poczekanie na wyprzedaże, ew poszukanie czegoś w outletach (polecam Bicester Village, pod Londynem, k. Oxfordu, chociaż dawno tam nie byłem i nie wiem jak obecnie sytuacja wyglada, wiem, ze jakis czas temu można było znalezc perełki, zwłaszcza w Ralphie) i poprawę u krawca.

Wątki pt czy bespoke ma sens krąża po forum i jest ich zdaję sie kilka? Pamiętaj, że czesto pierwszy szyty garnitur nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi i za linka do recenzji Simona. Powiem szczerze, że po przeczytaniu komentarzy pod tą recenzją, jestem bardziej sceptyczny do ASTF. Niby pozytywnych komentarzy jest mnóstwo, ale negatywnych jest równie dużo. Wydaje się, że nie ma u nich regularności...

Garnitur, który chciałbym kupić ma być na moje wesele (mam jeszcze sporo czasu, ślub dopiero w czerwcu) i wiadomo, że chciałbym wyglądać świetnie. Na pewno odwiedzę Bicester Village, zwłaszcza, że jest niedaleko ode mnie i nawet na stronie outletu jest sporo promocji.

Mam jeszcze jeden pomysł co do przetestowania A Suit That Fits. Spróbuję uszyć u nich tylko marynarkę (taką na co dzień) i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jak już będzie gotowa to zamieszczę tu fotkę i poproszę o komentarze. A może ktoś już ma jakieś doświadczenia z nimi i ma jakieś fotki z gotowymi garniturami?

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Teraz wracam do lektury o projektowaniu garniturów!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.