Skocz do zawartości

Letnie stylizacje


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się lato, a z nim zupełnie inny sposób ubierania. Płaszcze i pełna podszewka do szafy, a z niej... no właśnie, dotychczas polegałem na mocno każualowych zestawach + jednym lnianym garniturze, ale chciałbym to nieco zmienić. Pogadajmy o lecie.

Czy w Warszawie można gdzieś lniany garnitur uszyć? (I zdążyć do lata?) Wydaje mi się, że nasi krawcy wypadają najlepiej z pełną podszewką i dość mocną konstrukcją, a globalne ocieplenie operuje za krótko, żeby nad Wisłą znaleźć półprzezroczystą marynarkę rodzimego wyrobu, ale chętnie przeczytam, że się mylę.

Z drugiej strony Suit Supply kusi garniturami "pure linen" z luźnym krojem Roma. Warte 2,5k?

romasand.thumb.jpeg.333a65d864a7b32475b88ac02314422b.jpeg

Czy dać szansę Bytomiowi za 40% tej kwoty?

bytomlen.thumb.jpg.fa93143ba81076f6192f3ef78f975999.jpg

Albo coś złożyć? Lancerto nadal ma czerwoną marynarkę Mr Vintage. Co sądzicie o zestawie z granatowymi spodniami? Może nie jeansami, a mniej lub bardziej spłowiałymi spodniami również lnianymi.

burgundia.thumb.jpeg.9e711afee216be5439c721e562dc2ed4.jpegportkilen.thumb.jpeg.664d0df749bfa8ae61d69e0f9c6ccb76.jpeg

Wreszcie, jakimi butami to dopełnić? Wpadły mi w oko (moje postanowienie wisi na włosku) zamszowe mokasyny Meermin w pięknym (na zdjęciach) miedzianym kolorze, bo i zamszowymi mokasynami wydają się stylizować te garnitury i marynarki producenci. Niestety, nie mają 7.5UK, a to ten rozmiar chciałbym porównać z 8, więc jeśli to dobry pomysł, chętnie bym zobaczył alternatywę. (A tak swoją drogą, czy paski Meermina są OK?)

coppermeermin.thumb.jpeg.95c09798492baf40e6eead44f959467a.jpeg

Najlepiej takimi butami, które sprawdzą się też bez marynarki. W zestawieniu z taką, kompletnie przypadkowo wybraną i wcale nie akurat impulsywnie kupioną w Otrium kurtką safari, która chwilowo mi do niczego nie pasuje?

smallsafari.jpeg.7b532c04481cc5d1c25eda5f11100e36.jpeg

No i co pod spód? Czy kolorowe polo i lniane koszule mają alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Wreszcie, jakimi butami to dopełnić? Wpadły mi w oko (moje postanowienie wisi na włosku) zamszowe mokasyny Meermin w pięknym (na zdjęciach) miedzianym kolorze, bo i zamszowymi mokasynami wydają się stylizować te garnitury i marynarki producenci. Niestety, nie mają 7.5UK, a to ten rozmiar chciałbym porównać z 8, więc jeśli to dobry pomysł, chętnie bym zobaczył alternatywę. (A tak swoją drogą, czy paski Meermina są OK?)

Zamszowe loafersy wydają się być dobrym pomysłem do letnich stylizacji. Jako alternatywę możesz rozważyć ten model: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Partigiani-7676-Snuff-Suede-Loafer/8298

 

4 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Albo coś złożyć? Lancerto nadal ma czerwoną marynarkę Mr Vintage. Co sądzicie o zestawie z granatowymi spodniami? Może nie jeansami, a mniej lub bardziej spłowiałymi spodniami również lnianymi.

Taki letni zestaw koordynowany tez powinien być w porządku. Osobiście jestem zadowolony z marynarek Mr Vintage. Ten konkretny kolor jest dość intensywny/mocny (opinia na podstawie zdjęcia), ale jeżeli dobrze się w takich czujesz i wyglądasz to jak najbardziej. Również połączyłbym marynarkę właśnie z granatowymi lub niebieskimi spodniami.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2024 at 7:24 PM, d_k said:

Ten konkretny kolor jest dość intensywny/mocny (opinia na podstawie zdjęcia), ale jeżeli dobrze się w takich czujesz i wyglądasz to jak najbardziej. Również połączyłbym marynarkę właśnie z granatowymi lub niebieskimi spodniami.

W realu jest taki bardziej rdzawy i nieco spłowiały, więc mimo porady przeciwko poważnie rozważam zatrzymanie.

On 4/15/2024 at 10:55 AM, mosze said:

Czerwoną marynarkę zdecydowanie bym sobie darował.

Miałem kiedyś fazę na wyraziste kolory i wzory, dawno mi przeszło.

I jaką polecasz? Raczej wolę ciemniejsze i bardziej wyraziste kolory ze względu na kontrast twarzy, ale jestem otwarty na eksperymenty.

On 4/19/2024 at 2:47 PM, Ropóh said:

IMG-20240419-WA0008.jpg

Wyglądają idealnie. Zagadałem do Meermina i proponują mi zamówienie ich z realizacją za 30-35 dni, więc pewnie się skuszę. Czy dobrze rozumiem, że na krawędzi mają kawałek skóry licowej również w miedzianym kolorze? Czy to dla uniknięcia wycierania? Czy one jest kontrastowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 14:40, Dyjamentowski napisał:

(A tak swoją drogą, czy paski Meermina są OK?)

 

Cześć,

Pasek odebrałem, chwilę noszony. Jest trochę jaśniejszy, jak na zdjęciu. Przyjemny zamsz podszyty od wewnątrz licową skórką, krawędzie woskowane. Jest dosyć sztywny, co mnie zaskoczyło. Wykończenie OK, taka średnia półka, porównywalny z paskami Berwicka. Klamra niklowana, w połysku, z nazwą firmy od wewnątrz (więc niewidoczną). Co ważne, jest z jednego kawałka (bez śrubki łączącej pasek z klamrą), nie ma możliwości regulacji długości. Kupiłem ten:

https://eu.meermin.com/collections/mens-belts/products/104135-brown-suede

Początkowo chciałem z Sartolane, ale brak kontaktu z ich strony, więc potestuję ten.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.