Jump to content

Opadające ramiona


Bartek
 Share

Recommended Posts

Dla mnie oznacza to pierwszy przypadek - nachyloną (mocno) linię "a". Z moich obserwacji wynika, że lekko opadająca linia "a" oznacza ramiona naturalne i w sumie najlepsze, jeśli chodzi o ułożenie marynarki. Odkąd zacząłem interesować się tematem, widziałem jednego mężczyznę z poziomą linią "a" - i domyślam się, że musiał mieć problem z ułożeniem marynarek. Pod pojęciem (mocno) opadających ramion rozumiem sytuację, kiedy linia "a" nachyla się znacznie i wygląda to niekorzystnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ten problem --> potężne kaptury sprawiają, ze mam opadające ramiona, ale za to mocno rozbudowane kule mięśni naramiennych trochę ratują sytuację. Na rysunku zaznaczony jest tylny akton mięśni naramiennych. Moim zdaniem na kształt ramion w marynarce ma wpływ raczej akton środkowy. Słabo rozwinięty akton tylny (częsty błąd młodych ćwiczących na siłowni) widać na mężczyźnie bez koszulki bardzo wyraźnie, ale chyba nie będzie się to odznaczać w kształcie ramion w marynarce bo kiedy stoimy normalnie to akton tylny już jest "za zakrętem" ramion na plecach..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.