Jump to content

Pielęgnacja butów z jasnym obszyciem


quantacura
 Share

Recommended Posts

Mam problem z jedną parą butów - ciemnobrązowa skóra z jasnym obszyciem. Znam osobę, która zapastowała obszycie na brąz, trochę z lenistwa. Buty straciły na oryginalności, szkoda starań p. Kurkusa.

Tych wiedenek - niestety, szytych fabrycznie, ale dobrej jakości - używam rzadko, może raz na miesiąc, stąd utrzymanie fasonu nie jest aż tak uciążliwe. Do pastowania obklejam szycie dookoła plastrem lekarskim, takim na materiale. Dobrze przylega do dratwy i łatwo się formuje. Jest to jednak sposób uciążliwy. Cztery lata temu obszycie było białe, delikatnie wpadające w ecru, po czasie stało się żółtoszare. Próbowałem czyścić szczoteczką do zębów i nic.

Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami z podobnymi butami. Jak je pastować, aby zachować kolor szycia. Drugi raz raczej nie dam się namówić na podobne buty, chociaż są wygodne.

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz za każdym razem używać pasty barwiącej. Są woski i pasty bezbarwne do częstszej pielęgnacji. Dodatkowo konserwujesz także nici i impregnujesz szwy.

Co do czyszczenia - można użyć szarego mydła. Mydło takie jest bezdetergentowe, nie uszkodzi skóry. Oczywiście potem po wyschnięciu należy zabezpieczyć skórę bo wyschnie trochę. Pewnie są też jakieś specjalistyczne środki czyszczące ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.