Skocz do zawartości

Jak mam zadbać o nowe buty sztyblety z nubuku ?


Kamil_Pi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem zielony w temacie i zdobywam trochę wiedzy i naszły mnie wątpliwość jak mam zadbać o nowe buty jeszcze nieużywane czy stosować się zaleceń z tego postu https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3108-jak-dbać-o-obuwie-zamszowe

Czy z tego ? https://www.biegunwschodni.pl/2015/04/skuteczna-impregnacja-obuwia-trekkingowego-metoda-tluszczowa.html

W komentarzach autor postu mówi że na nowych butach nie olejowa więc codzienne pryskanie tym  spreyem przeciw wilgoci wystarczy ?

Ostatnie pytanie dotyczy szczątki do czyszczenia nubuku autor postu 1 piszę o metalowej w niektórych miejscach w internecie nie wspominają tylko z innnego włosia to jak w końcu ? Ta metalowa nie będzie za mocna nie wyrwie włosa skóry , nie uszkodzi ? 

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamil_Pi napisał:

jak mam zadbać o nowe buty jeszcze nieużywan

Poza konserwacją nanoprotectorem nic więcej z nowymi butami zamszowymi bym nie robił. 

Do tej skory stosujesz szczotkę "gumową" lub miedzianą (ta druga do plam/brudu umiejscowionego głębiej w skórze; niczego nie zniszczysz). O szczotce z włosia do zamszu nie słyszałem, a te które są dedykowane do skór licowych chyba słabo poradzą sobie z kurzem na zamszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gocławianin napisał:

Poza konserwacją nanoprotectorem nic więcej z nowymi butami zamszowymi bym nie robił. 

Do tej skory stosujesz szczotkę "gumową" lub miedzianą (ta druga do plam/brudu umiejscowionego głębiej w skórze; niczego nie zniszczysz). O szczotce z włosia do zamszu nie słyszałem, a te które są dedykowane do skór licowych chyba słabo poradzą sobie z kurzem na zamszu.

 

Chciałbym podsumować i dopytać w takim razie 

Szczotka do codziennej pielęgnacji i usuwaniu brudu nada się ta propozycja z tamtego postu co dałem odnośnik ?

Pierwszy sezon wystarczy że kupię szczotkę + protector + renowator w sprayu ? 

I w którym momencie warto dokupić odsalacz i tą gumę do nubuku ?

i ostatnie co ile używać protector oraz renowatora  ( wskazówki , na co zwrócić uwagę i itp ) ? 

Jak ktoś mi odpowie to już będę wszystko wiedział z góry dziękuję ♥️

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

Ten drugi post dotyczy butów trekkingowych w ciężkich warunkach. To raczej nijak się ma do sztybletów noszonych w mieście. Olejowanie nubuku to nie najlepszy pomysł jeśli zależy ci na ich estetyce.

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ma pan rację nie zwróciłem na to uwagi czyli olejowanie odpada dziękuję serdecznie 💪 chociaż mieszkam na wsi ale w terenie raczej nie będę chodził : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kamil_Pi napisał:

Pierwszy sezon wystarczy że kupię szczotkę + protector + renowator w sprayu ?

Tak, z zastrzeżeniem, że być może renowator do zamszu bym sobie odpuścił (swojego przez 3 lata nie potrafię zużyć), ale to kwestia indywidualna, uzależniona od tego jak często i w jakich warunkach zamierzasz użytkować buty z tej skóry. 

 

44 minuty temu, Kamil_Pi napisał:

I w którym momencie warto dokupić odsalacz i tą gumę do nubuku ?

Gumę do czyszczenia (zamiennik gumowej szczotki) kupiłbym od razu, na początku. Ona akurat się przydaje. Odsalacza nie mam, domyślam się, że może być pomocny w trakcie używania zamszowych butów w zimie; ja mam typowo letnie obuwie z tej skóry i generalnie nie polecam zamszowych butów (nubukowe tak) na zimę/śnieg.

A w ogole, to nie przejmuj się za bardzo kupowaniem dużej ilości kosmetyków i akcesoriów. Wiele razy padało już na tym forum: to tylko buty, "noś" je.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyzsza wypowiedź. Wbrew pozorom zamsz jest wdzięcznym materiałem na buty codzienne i nie wymaga wielkiej pielęgnacji. Ja po każdym zdjeciu przecieram obuwie gumowa szczotka, a jeśli efekt nie jest zadowalający to dokładam miedziana. To w zupełności wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 15:13, Gocławianin napisał:

Tak, z zastrzeżeniem, że być może renowator do zamszu bym sobie odpuścił (swojego przez 3 lata nie potrafię zużyć), ale to kwestia indywidualna, uzależniona od tego jak często i w jakich warunkach zamierzasz użytkować buty z tej skóry. 

 

Gumę do czyszczenia (zamiennik gumowej szczotki) kupiłbym od razu, na początku. Ona akurat się przydaje. Odsalacza nie mam, domyślam się, że może być pomocny w trakcie używania zamszowych butów w zimie; ja mam typowo letnie obuwie z tej skóry i generalnie nie polecam zamszowych butów (nubukowe tak) na zimę/śnieg.

A w ogole, to nie przejmuj się za bardzo kupowaniem dużej ilości kosmetyków i akcesoriów. Wiele razy padało już na tym forum: to tylko buty, "noś" je.

Miało nie być Pytań ale jednak muszę zadać jeszcze jedno autor postu do którego dałem odnośnik daje 2 propozycje jedną obowiązkową oraz druga dodatkowo ta dodatkowa to guma tylko że to nie szczatka ; ) no to którą wybrać do czyszczenia  albo państwa inne propozycje na co dzień i większych zabrudzeń dam linki do tych produktów. Pieniędzy mam tylko na 1 szczotkę 

 

https://multirenowacja.pl/blok-do-czyszczenia-zamszu-i-nubuku-saphir-medaille-d-or-gommadin.html. Oraz https://multirenowacja.pl/szczotka-do-zamszu-i-nubuku-metal-saphir.html-

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.